Günü kurtarmaya yönelik yaşıyorum ya siz?

Bundan önceleri baya baya idealist bir insandım lise sona kadar tüm okul hayatımda inek öğrenciydim okul birincisi o zamanlarımı hatırlıyorum da dersten başka bir şey gelmiyor aklıma birde aile sorunlarım tabiki..

Sonra lise sondayım annemle babam ayrıldılar baya zor bir dönemdeydim ve ben onca yılın ders çalışan bunun için de engel olacağını düşünüp asosyal bir yaşam seçen kız istemediği dandik bir bölümde okumaya mecbur bırakıldı..

Üniversite de bu sene 4. sınıf olacağım sağlık bölümlerinden birinde okuyorum ve üniversiteye başladığımdan beri özümü kaybettim bambaşka biri oldum acımasızım ne bileyim haberlerde duyduğum acı olaylar ya da dışarda gördüğüm zor durumdaki insanlar bile bende bir duygu uyandırmıyor ruhsuz gibiyim dini olarak da öyle çocukken o kadar inançlıydım ama şimdi git gide zayıfladığımı hissediyorum insanın hiç mi bir amacı olmaz benim yok kronik umutsuzluk var 4 yıldır da böyleyim kendimi geliştirmek adına hiçbir şey yapmıyorum ilgimi hiçbir şey çekmiyor özel bir ilgi alanım yok o kadar boş yaşıyorum ki benim gibi bir insanı da kimse istemezdi hayatında heralde daha kendine hayrı yok derler :(

Ben anlık zevkler günlük şeylerle uğraşıyorum hiçbir amacım hedefim yok ya siz, sizin var mı?

Güncellemeler:
Güncelllllll

0|0
0|3

Erkekler Ne Diyor 3

• Eskiden bende senin gibi umutsuz , mutsuz , amaçsız biriydim ta ki Hidayet yoluna girmeye karar verene kadar o günden bu yana inanılmaz düzeyde hayatım değişti bambaşka ve sevdiğim biri oldum mutluyum. Senin gibi insanlarla konuşmak onları tanımak var onlara kendileri için birşey yapmaları konusunda nasihat vermeyi yön göstermeyi ve konuşmayı severim. Şu hayattaki en büyük zevkim konuşmak

0|0
    0|0
    • O zaman bana da yön gösterir misin? Kendimi kaybettim bulamıyorum :( tanıyamıyorum artık kendimi

• Ben zaten kendime çıplak baktığım için böyleyim hatalarımı biliyorum yani senin dediğini yaptım diyelim sonraki adım ne olacak? Çok düzensiz bir yaşamım var yapacağım şey en fazla düzene sokmak uykudur beslenmedir spordur birde ilgi alanına yönelmek olabilir bunlar beni mutlu etmiyor seni eder mi mesela :/

• Kardeşim eğer bu söylediğin asosyal ve mutsuz hayat dışında yaptığın davranışlardan sana zarar vereni görüyorsan ve bunları gönül rahatlığıyla paylaşabiliyorsan tamamdır. Beni de Eskiden bu söylediklerim Mutlu etmezdi hayatımı değiştirmeye karar verince vazgeçilmezlerim oldular bende uzun süre sabah 6 larda yattım ve çok büyük mutsuzluk sebebi başlıca uyku düzen bozukluğu.

• Aslında bakarsan bunun tek nedeni inancınızın zayıflaması. Tolstoy'un İtiraflarım adlı kitabını okumanı tavsiye ederim , cevabı orada. Bir insan ya inançlı olacak ya da amaçsız. İnsanları inanç sistemi bu boşluk duygusuna kapılmasını engelliyor. İnanç yoksa hakikate ulaşıyorsunuz. İnsanların ilk gününden beri , insan ne için vardır , amaç nedir? gibi sorularla karşı karşıya kalmış ama hiçbir zaman cevabını bulamamıştır. Bende aynı durumdayım ama artık alıştım. Epikürist bir yaşam tarzım var. Bu hayatın bir amacının , insanların ne için yaşadığını bilmiyorum ama hayata devam etmeliyim. Varoluşsal açıdan bu boşluk kapanmayacak. Tek amacım bol bol kitap okuyup ölümü beklemek.

0|0
    0|0
    • O zaman beni en iyi sen anlarsın :/ Bende çok kitap okuyorum ama benimkiler alışkanlık oldu amatör hikayeler falan okuyorum watpadd falan okuyorum biliyorsundur belki bunlar bana hiçbir şey katmıyor biliyorum ama anı kurtarmak için onları okuyunca beynimi düşünmeye itmiyor veya fazla üzülmüyor sadece başkasının hayatına girmişim gibi olduğu ve hayatımı unuttuğum için okuyorum o kadar şey okumama rağmen sabahın 5 ine kadar hemde hergün okul varken okuduğuma rağmen millet hangi kitap seversin dediğinde hiçbir şey diyemiyorum kitap okumaya çalıştığımda da sıkılıp bırakıyorum çok denedim bilmiyorum öyle bir boşluk o kadar hissiz duygusuz o kadar cansız.

• Yani" DAL" parçası bizim hayatımız. Bal parçaları da uğraşlarımız ama bir gün dalın kırılıp düşeceğimizi biliyoruz yani ölümü. Bu durumdan kkendimizi kurtarmak yani yukarı çıkmak ise bize hiç bir fayda getirmez. Dalı bırakıp kuyunun dibini de boylamak intihar dediğimiz olay. İşte sana kısa bir hayat :)

• Yaşamıma sıkıntı tecrübesinin hükmettiğini söyleyebilirim. Bu duyguyu ta çocukluğumda tanıdım. Eğlence, sohbet ya da zevklerle oyalanabilecek sıkıntı değil burada söz konusu olan; tabir caizse temel bir sıkıntı bu ve şundan ibaret: Kendi evinizde veya başkasının evinde, ya da güzel bir manzaranın karşısında, az ya da çok aniden her şeyin içi ve anlamı boşalıyor. İçte ve dışta boşluk. Tüm evren hiçliğin damgasını yiyor. Ve hiçbir şey bizi ilgilendirmiyor, hiçbir şey dikkatimizi hak etmiyor. Sıkıntı bir baş dönmesidir, ama sakin ve yeknesak bir baş dönmesidir; evrensel anlamsızlığın ortaya çıkışıdır; bu dünyada da öbür dünyada da bir şey yapılamayacağının, yapılmaması gerektiğinin, hayrete varan, ya da en üst basirete varan kesinliğidir; bize uyabilecek ya da bizi tatmin edebilecek hiçbir şey yoktur dünyada. Bu tecrübe sebebiyle -sürekli değildir, ama gider gelir, zira sıkıntı nöbet halinde gelir, ama bir ateş nöbetinden çok daha uzun sürer- hayatımda ciddi hiçbir şey yapamadım. Gerçeği

• Sevgilin oldu mu ya da tranva atlattın mi?

0|0
    0|0
    • Olmadı tramva falan değil ama kolay bir hayatım olmadı

• Bölüm ne

• Elektrik Elektronik lakin ben hazırlıktaydim 😂😂😂

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...