Alevi Bir Kız Sünni Erkekle Evlenirse Ne olur?

Evet sevdiğim kız alevi. Benim ailem asla sorun etmiyor. Ama onun ailesi bana aileme ön yargılı. Sizce evlenebilir miyiz?

0|1
8|18

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim, ben Aleviyim. Ama bu şekilde ayrım yapmayı asla sevmiyoruz. Bakma toplum ayrıştırıyor bizi. Biz sünni veya alevi diye bakmıyoruz kız verirken bundan emin ol. Tek korkumuz kız verdiğimiz ailenin kızımıza kötü davranacağından korkmak. Bakarsın ve görürsünki hep Aleviler dışlanmış, ezilmiştir geçmişte. Yoksa vermeyiz falan demeyiz. Biz sünni bir kızla iki yıl ilişkiden sonra ayrıldık. Sırf ailesine söylemekten korktuğu için. İmkansız olmaz dedi, bırakıp gitti beni. Sen iyi bir insansan, değer vereceğini gösterirsen korkma, Allah mutlu etsin.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Laf soz olur djdh

0|1
    0|0
  • mehzep diye bir olgu yoktur. Her din tek çatıdır. müslümanlıkta tek çatıdır. apt*l apt*l mezhepler ile birbirinizi böldünüz...

0|1
    0|0
  • nolcak ailesi de zamanla ön yargılarını yenerse daha iyi olur

0|1
    0|0
  • ben bu tarz şeylerin üzerinde asla durmam heleki seviyorsam asla.
    sevmiyorsam bile durmam

0|1
    0|0
  • Aleviler disariya kiz vermiyor diye biliyorum. ( Disarisi onlar icin farkli mezhep)

0|1
    0|0
    • Aleviler için dışarısı diğer islami mezheplerdir. Başka din mensuplarına sorun çıkartmazlar.. Tabii bağnaz bir din ve mezhepte değilse.

• Benim arkadaşım da sevgilisiyle Öleydi aile karşı çıktı ayrıldılar hemde 8 senelik ilişkileri

0|1
    0|0
  • Ön yargılar zamanla aşılabilir. Tanıdıkça insanın aklındaki soru işaretleri kalkar. Ben sorun olacağını düşünmüyorum.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Yani benim mantığımla bişey olmaz. Canlısını yaşadım. Ama biz onları toplumdan ayrı tutuyoruz ya hani bilemedim ız verirler mi? Çünkü benim mahalleden abim 300 takla attı 1 sene kıvırdıktan sonra kızı vermek zorunda kaldılar. Yani bize kız vermek istemiyor pek çoğu sonra biz onlara ayrımcılık yapmış oluyoruz :) bir durdum düşündüm de hiçte bile alevi arkadaşlarım beni çok severler :) Bende onları severim.

0|1
    0|0
  • İyi olur

0|1
    0|0
  • Olmaz o iş

0|1
    0|0
  • çok sorunlu olur birlikteliğiniz. mezhebini Din edinenlerin beraber olması çok zor.

0|1
    0|0
  • Evlilik olur

0|1
    0|0
  • Irklar ayniysa sorun olmaz bence

0|1
    0|0
  • evlenmiş olurlar güzel kardeşim.

0|1
    0|0
  • burdan olmaz diyenler başına gelmediği için konuşuyor. benim başıma geldi aynı durum ailem ön planda olduğu için ayrılmak zorunda kaldım. kızın ailesi kendi içlerinde düşkün ilan ediliyor 7 yıl kimse evine ziyarete gelmiyor.

0|1
    0|0
  • tersi olsa zordu da bence şu an bir sorun yok. aşarsınız kardeşim, yılmayın

0|1
    0|0
  • Eğer öncelik insanliksa mutlu olurlae ama alevilik sünnilikse 2 aya boşanirlar

0|1
    0|0
  • bir bok olmaz ne olcakki

0|1
    0|0
  • duruma göre ama problem yaşarsın büyük ihtimal

0|1
    0|0
  • aleviler biraz daha bu konuda tutucu geliyor. sorunlar yaşarsınız ileride.

0|1
    0|0
  • bir bok olmaz. Alevileri başından beri kötülüyolar ama işin gerçeğini bilmiyolar.

0|1
    0|0
  • düğün olur
    kına olur
    nikah olur
    hattta çocuk olur

0|1
    0|0
  • Evlenin dostum sevgiden kuvvetli şefkatli bir şey yoktur. Evlenin

0|1
    0|0
  • İlerisini düşünüyorsan evlenme. :/