Dünyanın ömrü sizce ne kadar kaldı?

İyi günler arkadaşlar..
İnternet üzerinde izlediğim belgesellerde veya bazı bilimsel araştırmaların açıklamasında uzun vadeli projeler yer almakta.
Örnek verecek olursam eğer, yeni bir Mısır piramidi inşa edilmesi planlanıyor "Dünya Piramit Projesi" ve bunun içerisine 1000 yıl sonra açılacak bir zaman kapsülü koyması hedefleniyor.
Birçok yönden dünyanın ve doğanın dengesi bozulmuş, gün geçtikçe daha da bozulmakta olduğunu görüyor ve biliyoruz. Bana kalırsa 100 yıl bile fazla dünya için.
Sizler neler düşünüyorsunuz?
Dünyanın ömrü sizce ne kadar kaldı ?

0|3
6|27

En İyi Kız Görüşü

• Dünyanın ömrü daha çok, kolay kolay ömrü bitmez dünyanın, ancak insanlık ölmek üzere. Ayrıca ben öldükten sonra da pek bir anlamı yok.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Pampa git Hayek ve kaynes ekonomi modellerini incele,
    Çocukları köle olarak görüp cinsel hariç her türlü tecavüzü hakkımız olarak görüyoruz ,
    Ömrün tahmini 65 yıl ve yarı si gitti neredeyse , son çeyrek de keyifsiz 20 yılın ya var ya yok , herkes yaparken kimse sana hesap sormayacaksa kimin umurunda 50 yıla yok olacak olmak...

Bunu böyle bil...

Bilime gelecek olursak +7 derece ısınma yaşamı imkansız kılar, +2 civarlarındayiz

Tohum bankaları filan dersen kısır hybrit tohumu daha pahalıya satmak derim

Amaan sana mı kaldı?
    Bu ülkenin açlıktan ölmesi gereken bir kesimi daha fazla acı çekmek ve çektirmek arada biraz da mutlu olabilmek için çalışmadan onları besleyen partilere oy atıyor, benzin 1$ ucuzlasin diye yapamayacağımız dümen yok,

Yunanistan dan beter haldeyiz,
    ama kimin götünde patlarsa artık ben mi çekeceğim dertlerini, bana ne?

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Kalmadı

0|1
    0|0
  • Dünyanın ömrü çok daha, insanlığın ömrü bitmek üzere. Küresel ısınma falan dünyaya zarar verecek bir şey değil, sadece değişime sebep olur ve uyum sağlayamayan türlerin nesli tükenir, gezegen yaşamaya devam eder.

0|2
    0|0
  • Ben bu dunyadan gittikten sonra gerisi beni ilgilendirmiyor.

0|0
    0|0
  • Ahir zamandayız zaten

0|2
    0|0
  • Kıyamet kopana kadar işte

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• 2117 ye kadar hayatın süreceği söylenir. Ama hangi takvime göre miladi olamaz çünkü miladi takvim 1700 lerde kabul edildi. Hicri olamaz Hz. ömer zamanında hicretin 17. yılı hicri takvimin 1. yılıdır. RUmi takvimi de olamaz kuran-ı kerimden çok sonra kabul edildi. Bana kalırsa yarın kıyamet kopsun iyice çivisi çıktı dünyanın. Kaynaklarımızın en az minimum 2000 sene falan olduğuna inanıyorum.

0|0
    0|0
  • Daha en az 2 milyar yıl ömrü var dünyanın. Eğer bundan önce biz patlatmaz isek.

0|2
    0|0
  • KS' nin en güzel sorularından biriyle daha karşınızdayız sayın seyirciler :D Bu konulara özel ilgim var cidden yanıtlamayı en sevdiğim sorulardan :D Dostum herkes Ahirzamandayız daha biz ölmeden Mehdi'yi görürüz falan diyorlar ama açıkçası ben pek öyle düşünmüyorum bir kere Hz. Muhammet zamanında bile kıyametin kopacağı falan düşünülmüştür yani kimse bunu bilemez. Ama bana soracak olursan daha çok var derim yani 100 yıl fazla demişsin sanmıyorum. Dünya iyice zıvanadan çıktıktan sonra kıyamet kopacakmış gibime geliyor. Yani herşey para ve seks olacak, insanların dine olan inancı iyice azalacak ve hatta din adamları dışlanacak hiçbir dediğine inanılmayacak. 7'den 70'e sakıncalı diye tabir ettiğimiz konular şaka amaçlı konuşulabilirken hiçbir şekilde üstü kapatılmayacak aynı zamanda normal karşılanacak ki bu tarz TV programları bile olacak. Yıl 2016, 20 yıl sonra uçan arabaların piyasaya sürülmesi bekleniyor yani gelecek emin adımlarla geliyor ve o bilim kurgu filmleri gerçek oluyor, ama cidden ne kadar sürer bir uzay yolculuğunu otobüs yolculuğu gibi yapmak Mars'ta yaşayan akrabaları ziyaret etmek? Acaba buna sandığımız kadar yakın mıyız? Ruhi Çenet' ten araştırdım 100 yıl sonra içinde uç tahminlerinde yer aldığı gelecekte ne olacak adlı bir belgeseli. Bize çok uzak geliyor olabilir ama ilk uçak yapacağını söyleyen adamın da alay konusu olduğunu unutmamak gerekir yani bilim kurgı filmlerinde ki herşey gerçek olacak zaman da yolculuk için kesin bir şey söylenmiyor tabii, kimine göre imkansız kimine göre zamanın bükülmesiyle bir girdap yaratılabilir ve zamanda geri, ileri gidilebilir. En büyük hayalim zamanda yolculuktur benim de özellikle dinozor zamanlarına gidip onları yakından görmek gibi ama çoğu bilim adamına göre zamanda geri gitmek imkansız çünkü geçmişte zaman makinesi yoktu ve zamanı kaydetmiyordu, en fazla zaman makinesinin icat edildiği ana kadar geri gidilebiliyordu. Açıkçası bende böyle düşünüyorum ama hiç belli olmaz bir sürpriz olabilir. Ayrıca uzayda zama

0|0
    0|0
    • Çok fazla hayalcide olmamak gerekiyor zaten dünyanın haline bakarsan birçok açıdan tükenir durumda. Herkez bir tez atıyor ortaya kimsenin yorumuna bakmadan düşünmek gerek.

• sular altında kalacakmış çünkü küresel ısınmanı artışı daha da artacak, buzullar eriyecek ve deniz seviyesi bir anda yükselecek ki, su altında tüpler, şekhirler ve su üzerinde yüzen otel, şehirler yapılması bekleniyor hatta Venedik başta olmak üzere birçok şehir dahi sular altında kalacak New York'ta suların seviyesi özgürlük heykelinin kolunu geçecek belki daha fazlada olabilir www.michaeljohngrist.com/.../...iberty-ruins13.jpg tabi eğer insanlık buna önlem almazsa ki buna önlem alınsa da Allah'ın gücünün üstüne geçebilir mi insanlar? Sonlarında önlem alarak kaçabilir mi? Ayrıca gelecek te insanın gözünü daha da para bürüyeceği için doğayı düşünecek mi? Küresel ısınmaya önlem mi alacak yoksa daha fazla para kazanmak için yağmur ormanlarıın tamamını yok edip küresel ısınmayı artıracak mı ayrı bir tartışma konusu. Neyse bu benim görüşüm kısaca daha çok var diye düşünüyorum ki ne kadar kısa yazdım :D :D okuduğunuz için teşekkürler :)

• Evet haklı olabilirsin belki sadece bilimsel açıdan değerlendirdim olayı ama kararım budur.

• Hadislerden ebced hesabıyla "Gaybe illallah (Gaybı Allah bilir)" "2120" işaret ediliyor..

Demek oluyor ki 104 yıl var..

#Vesselam

0|1
    0|0
  • yaşanabilir süreyi soruyorsun belli olmaz o ama dünya daha 4,5 milyar yıl daha dönecek

0|1
    0|0
  • fkjsadasfsadlşkfjsadf dünya şu an hali hazırda 4.5 milyar yaşında güneş ise 4.57 milyar yaşında gezegenler kendi kendilerine yok olmadıklarına göre hesaplamamız gereken güneş oluyor. ortalama bir yıldız olan güneşimiz ortalama bir yıldız ömrünün 3te 1 ini doldurmuş oluyor yani bir 5 - 7 milyar yıl daha bizi götürecek enerjisi var.
    tr.wikipedia.org/.../File:Sun_Life_tr.png

0|0
    0|0
  • insanlık öldüğünde. henüz aramızda insanlığı barındıran kişiler varken insanlık tam öldü diyemezyiz..

0|0
    0|0
  • Allah bilir

0|0
    0|0
  • Haşa 50 yılı zor görür

0|0
    0|0
  • En az 550 sene olduğunu biliyorum. Eksiği yok, fazlası var. Dünya Hicri 2000 yılını görecek. Şu an 1437'deyiz.

0|0
    0|0
  • Allah bilir

0|0
    0|0
  • 1000 az bile magmanın soğuması lazım güneşin uzaklaşması lazım suyun bitmesi lazım. Yani şu 3000 yıl bile imkansız gibi tabi ki kıyamet olmazsa ☺️

0|0
    0|0
  • Ben kendime odaklıyım

0|0
    0|0
  • yok hocam rahat ol sen insanlık için sonumuz yüz yıl olabilir ama dünyanın bizi salladığı yok bizden sonraki misafirlerine hazırlanıyor bence... tıpkı dinazorlar gibi...

0|1
    0|0
  • 2120 finish. Dogruyu Allâh bilir 😕

0|1
    0|0
  • Belki 500-1000 yıl diye düşünüyorum. Ama geleceğin ne getireceğini bilemeyiz.

0|0
    0|0
  • Dünya öleli çok oldu cenaze merasimindeyiz şu an zaten.

0|0
    0|0
  • Doğrusunu allah bilir. Kimisi diyorki dünyanın ömrü az kaldı. Neye göre az, dünya saatine göre ise aza inanırım. Kainat saatinde azın karşılığı olamaz.

0|0
    0|0
  • 2280 :)

0|0
    0|0
  • Kim ne yazarsa yapsın boş.
    En iyisini allah bilir.

0|0
    0|0
  • 3 günlük dünya

0|0
    0|0
  • Dünyanın ömrü senin ömrün kadardır sen öldükten sonra dünyanın bir önemi kalmaz

0|0
    0|0
  • Yeni bir gezegen bulup oraya taşınıncaya kadar sürse iyi olur.

0|0
    0|0
  • 2030 da su bitiyormuş.. Ona göre..

0|0
    0|0
  • Ne bilelim :D

0|0
    0|0
  • Valla dünyanın ömrünü bilmem de bizim göreceğimiz pek bişey kalmadı sanırım :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...