#Bağlama çalmayı biliyor musunuz 🎶 ?

Herkese iyi geceler 😊

Bağlaması babamın göz bebeğidir 😊 Evin bir köşesinde durur ama daha önce hiç ögrenme fırsatım olmadı, bir gün babamdan ders alıp öğrenicem 😃

Bir şeye dikkat çekmek istiyorum, bağlamaya saz demek çok doğru değildir. Saz, halk müziğinde bağlama, cura, tar, ney vb. çalgıların genel adıdır. Dolayısıyla bağlama da "saz" dır ama her " saz " bağlama değildir.

0|2

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 25

• Vurmalı Çalgılardan Haz Almıyorum, Üflemeli Çalgılar Dikkatimi Çekiyor..

Efendime Söyleyeyim; Bir Erke Olur, Bir Obua Olur, Bir Ney Olur..

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum, şu an pişmanlığını da yaşamıyorum değil. Babam zamanında oğlum kursuna git öğren demişti adam çok istedi ama ben reddettim onun yerine gitar öğreneyim dedim o da olmadı. Ben yeteneksizim bir bok olmaz benden.

1|0
    0|0
    • Sacmalama yeteneksiz falan degilsin istedikten sonra cok rahat ogrenirsin kendini kucuk dusurme tekrar dene basarilar 😊

• Bağlamadan anlamamda gitar biliyorum, bağlamayıda öğreniriz

1|0
    0|0
  • Evet bağlama çalıyorum 10 yaşımdan belli kendim öğrendim ama kendime çalıyorum hep evde kimse bilmez etmez çok seviyorum çalmayıda kopamıyorum hiç

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum.

1|0
    0|0
  • Yok bilmiyorum.

1|0
    0|0
  • Hayır babam bilir

1|0
    0|0
  • Yok blmıyorum ama su hayatta en çok calmak ıstedgm sazdır

1|0
    0|0
  • Biraz biraz...

1|0
    0|0
  • Hangisini istersin
    1-oyma uzun kol dut bağlama 42 tekne
    2-yaprak ardıç kısa kol bağlama 40 tekne

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum bu gidislede ogrenemem el beceresi sifir bende. 😑

1|0
    0|0
    • El becerinin sıfır olmadigina eminim ugrasirsan basarirsin sende o isik var 😊

• El aliskanligi bendeki kacan herseye ates edesim geliyor nedense 😂😂

• 😂😂😂

• Bağlama hikayesi olan bir saz dir. Seninde bağlama ile ilgili güzel bir hikaye var. Umarım bu hikayenin sonu mutlu sonla biter ve öğrenirsin bağlama çalmayı. Bana soracak olursan bilmiyorum. Bilenide can kulağı ile dinliyor takdir ediyorum

1|0
    0|0
    • Tesekkur ederim insallah 😊

• Saol kardeşim. Allah bu vatana zeval vermesin. Gönül gönüle hep birlikte bu ülkenin değerlerini yaşatıp Türkün gücünü tum dünyaya bir kez daha göstermeyi nasip etsin...

• ben 1 ay önce aldım bir hevesle. kendi kendime öğreniyorum evde. çalmaya başladıkça keyif alıyorsun. biraz üzerinde çalış :)

1|0
    0|0
    • Firsatim olmadi ki ya ama babamdan ders almaya baslicam 😃 tesekkurlee 😊

• internette basit notalar var. önce onlarla başla. alışırsan bırakamazsın. şimdiden kolay gelsin

• Gitar caliyorum olar mi? #Dasdfghjkl

1|0
    0|0
  • Ben de saz çalmayı öğrenmek istiyorum ama bakalım nasip olmadı olursa öğrencem inşallah.

1|0
    0|0
  • yok bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Saz. bilirim daha kolay

1|0
    0|0
  • Bilmiyoz.

1|0
    0|0
  • evet bağlama değilde saz çalıyorum ben