Allah neden kendine edilen duaları duymaz veyahut meleklerine "yok de yok de" der?

Allah neden kendine edilen duaları duymaz veyahut meleklerine "yok de yok de" der?

0|1
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• ALLAH bütün dualara icabet eder. Ayrıca senin bu söylediğin ALLAHın sıfatını aşağılamaktır.
    ALLAHın subuti sıfatlarından 3- Sem’: Allah Teâlâ'nın her şeyi işitmesidir. Allah Teâlâ işitir. Vâsıtasız, cihetsiz işitir. İşitmesi, kulların işitmesine benzemez.
    ve kelam
    Kelâm: Allah Teâlâ'nın harfe ve sese muhtaç olmadan konuşması demektir. Allah Teâlâ söyleyicidir. Söylemesi alet, harfler, sesler ve dil ile değildir.
    Yani senin bu kullandığın laf seni dinden çıkartmaya yeter.
    Ve işin aslına gelirsek düşünsene ALLAH herkes istediğini saniyede direk veriyor herkese ev araba direk böyle lap diye geliyor ne anlamı kaldı? Ne kıymeti kaldı yat aşağı sonra ALLAHtan iste böyle bir dünya yok. Çalışıcaksın ALLAH verir ihmal etmez imtihan eder belki ettiğin duanın zamanı vardır. O duanın faydası ya bu dünyada ya kabirde ya da ahirette mutlaka görürsün fakat duanın kabulü için namaza ibadete devam etmeli itikadını düzeltmeli ve tövbe etmelisin.

0|0
    0|0
    • Ben Allah'tan maddi hiçbir şey istemedim. Maddi şeyleri kendim çalışır alırım.

• @Adsızon Çıkıyor zaten. ALLAHı aciz görmek sıfatlarını aşağılamak dinden çıkarır.

• ben soruyu yanlis okumusum kötü demis gercektende

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 7

• çok saçma bir paylaşım olmuş.
    Allah semii dir, basir dir, yani işitir ve görür.
    Duymaması diye birşey söz konusu olamaz.
    Her dua hemen kabul edilir ama her duaya hemen icabet edilmez. Çünki insan sadece ister, kendi hakkında iyi veya kötü olanı tam olarak bilemez. Allah is alimdir, herşeyi hakkıyla bilendir. bu sebeple bazen isteklerimizin hemen gerçekleşmemesi bizim için daha iyi olur. Pek çok kereler demişimdir, şu iş iyiki istediğim anda olmadı, olsaydı şimdi ne kadar kötü bir durumda kalırdım diye.

0|0
    0|0
  • Bir arkadaşım benden şüpheyle bir şey istese. Yok ya bu bana onu vermez, ama ben yinede bir isteyim derse. Bende vermem. Bana güvenmeyen adama ben niye yardım edeyim neyimi gördü.

0|0
    0|0
    • güvensizlik boşuna değildir delikanlı.

• Allah hiçbir duayı geri çevirmez. Fakat duanın sonuçları farklı olasılıklar ile ortaya çıkar.
    1- duan kabul olur. (sabırla ve içten dua edersen ki sen de kabul olması için en başta allah'a layık kul olup üstüne düşeni yaparsan yoksa duanın kabul olmasını bekleme)
    2 - duan kabul olmaz cünkü senin için hayırlı değildir ve Allah bunu bildiği için karşılığında ya sana iyilik yazar ya da başına gelebilecek olan bir belayı alır.
    3 -duanın karşılığı öbür tarafa bırakılır.

0|0
    0|0
  • Büyük olasılıkla öyle bir varlık yoktur...

0|0
    0|0
  • bu saçmalığı diyeni getirsene sen iyi bir müslüman mısın ve o istedigin olursa ne olur biliyo musun..

0|0
    0|0
    • Eskiden iyi bir Müslümandım. Dualar duyulmayınca dua etmekten vazgeçtim eskisi gibi dindar da değilim.

• Hayır.

• her hayır olcak olan sana şer de olabilir.. ögren.. hızırın millete kötülük gibi yaptıgının iyilik oldugunu bilmezdi o yoldaşı bir adam öldürdü diye kızdı halbuki adam bomba taşıyordu evinde yemek yediginin evinde delik açtı diye kızdı halbuki o delikte altın vardı gibi.. yanlıştasın..

• Allah herşeyi gören ve bilendir. Sen sınırlısın. Neden kabul eder etmez diyecegine. Hayırlısı ne ise onu ver demektir bizlere düşen

0|0
    0|0
  • sarki güzelmis mesela bu sarkida adama bakan olmaz cünkü kiyafetine bak kullandigi seylere bak parasi az oldugu belli para var mı tamam severler

0|0
    0|0
    • Ben maddi hiçbir şey istemedim.

Yükleniyor...