Ablam ve eniştem beni hep küçük düşürüyor. Ne yapmaliyim?

Mwrhaba, ben 19 yasindayim. Ablam ve enistem beni herkes ici nd de hep kuxuk dusuuyor. En basitini soyleyim, ablam is arkadasinin bir oglu vardi, onla beni kardilastirip sen hala cocuk gibisin dedi, ne anlamda yani anlamadim dedim. Oturusun bile farkli daha cocuksu cumlelerin dedi. Yeri geliyor ikisi birden herkes icinde dis gorunusumle dalga gexiyorlar. Ablam sosyal medyada paylasimlarimin altina beni uzecek kucuk dusurecek cumleler yaziyor. Bu ne boyle, ergen vs. Kendisi benim yasimda onu fotograflarda etiketlemeye bile izin vermiyordu, birak yorum yapmayi... gitmis bigunde sacma sapan bir fotomu cekip paylasmis. Sozde egleniyor :'( universiteye Bu sene basladim ve arkadaslarima, hoslandigim cocuga rezil oluyorum :'( ben ozguvenimi kaybediyorum onlarla gorustukten sonra. Ne yyapmaliyim aglamaktan da sıkıldim artik :'(

0|0
13|13

En İyi Erkek Görüşü

• Annene de ağzını burnunu kırsın ablanın benim doğurduğuma sen ne hakla saldırırsın diye oklavayla dövsün ablanı.

0|0
    0|0
    • Ben burada gerçekten üzgün oldugum icin cozum ariyorum ve siz benimle dalga geciyorsunuz. Dalga gecmek 25 yas ustu icin bulasici bir hastalik galiba

• Ben ciddi anlamda dedim. Ne yapacaksın ablanı dövecek misin. Silecek misin? Bunları yapamayacağına göre. Annenle dertleş annen haddini bildirir. Elin iti (damadı için) ile beraber olup kardeşini mi üzüyorsun der.

• Annemle konustum ama sadece dinliyor. Ablamin yoluna ölüyor hicbir sey demiyor

En İyi Kız Görüşü

• Ablana açık açık söyle rahatsız olduğunu bilsin kanın canın ama neticede sen ayrı bir bireysin O ayrı bir birey ergensen ergensin O da geçmemiş mi bu yaşlardan?

Ya da mesafe koy, davranışlarınla hissettir sana bu şekilde davranmaya kimsenin hakkı yok tamam kardeş takılır falan da şakanın da bir dozu var. Önce kendini düşünerek güçlü ol dik dur karşındakiler kim olursa olsun önce sen.
    Sana saygılı davranmasını söyle küçük de olsan ergen de olsan saygıyı her insan hak eder. O büyükse kendi davranışlarıyla örnek olsun. Ezdirme kendini kimseye yumuşak yüzlü olunca abartıyor çevrelerimiz hakkını arayınca '' huysuz '' diye yaftalanan biri olarak yine de pişman değilim. Bizim de canımız var herkes kadar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• ağlamana gerek yok ünv okuyorsun işte demekki yetersiz değilsin. Hayatından çıkar diyemem ama birazcık uzaklaştır misal faceden engelle. Ben aile ve akrabalarımı eklemiyorum misal. Böyle yaparsan belki seni gerçejten seviyorlarsa anlarlar hatalarını

0|0
    0|0
  • Bunları fark edip dile getirebiliyorsan bizde asıl ergenlerin onlar olduğunu görebiliyoruz. Sana düşen muhattap olmamak ve hesaplarından onları çıkartmak

0|0
    0|0
  • Uzak dur onlardan. Face ten sil. Saygı gösterme. Açıklama yapma.

0|0
    0|0
  • Ablana ağzının payını ver.

0|0
    0|0
    • Cevap verdigimde ortalik geriliyormus gibi hissediyorum kendimi koruyamiyorum sadece gulumsemeye calisiyorumhicbi sey diyemiyorum :'(

• Daha çok ezilirsin sen

• Haklisin

• ikisini engelle sosyal ortamlarda

0|0
    0|0
  • Merak etme, keser döner sap döner, ablan eğilir enişten gömer.

0|0
    0|0
  • Ablana bişey deme kalabalık bir ortamda gene aynısını yaparsa eniştene "Sen kimsin dış kapının mandalı?" de mesafeni belli et ablan da bişey diyemez daha.

0|0
    0|0
  • Engelle ablanı

0|0
    0|0
  • Bu nasıl abla ailene şikayet et tepkini dile getir olmaz böyle

0|0
    0|0
    • Annemle konustum ama sadece dinliyor. Ablamin yoluna ölüyor hicbir sey demiyor

• Babanla veya ablanla konuş bu böyle olmaz. Ablanı güzelce ikaz et hala laftan anlamazsa çok sert bir dille uyar hatta irtibatını bile kes

• Takma kardeşim demekki sen onlardan daha üstünsün ki seni çkemiyorlar

0|0
    0|0
    • Aksine onlar daha ustun. Cok seviyoeum onlari belkide ondan bu kadar inciniyorum :'(

• Hayır öyle düşünme özgüveninide yitrme asıl ezik olanlar eziklemeye çalışnlardır unutma

• adam tutup onları dövdürt

0|0
    0|0
  • ablanla eniştenin özel sorunları var sanırım acısını senden çıkarıyorlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Belkı senin farkedemedigin çocuksu hareketler olabilir. Normal bence 18 yaşında ya varsın ya yoksun. Bir daha öyle aşağılayıcı sözler soylerlerse kalabalık ortamda , su an senin bu kadar kişinin içinde aşağılayıcı sözler söylemen daha çocuksu de. Olgunlastigini farkeder ler.

0|0
    0|0
  • :) Takılıyorlar takma kafaya sende takıl ben olsam üstüne gider pisman ederdim bıraksalarda ugrasmayı ben bırakmazdım ısı bılmek lazım ya da soyle lafını cekinme bir yere kadar de yani

0|0
    0|0
  • Ablan seni enistenden kiskanio... 🙂 durum özeti...

0|0
    0|0
  • Ona katlanmak zorunda değilsin. İnsan kardeşine böyle yapar mı ya? Ailenle konuş

0|0
    0|0
    • Annemle konustum ama sadece dinliyor. Ablamin yoluna ölüyor hicbir sey demiyor :'(

• sende konuş ve ağırlığını koy. sert davran kırıldığını hissettir

• Üvey mi lan o abla? Yohmına! Yazıklar olsun..-.-

0|0
    0|0
  • Uyar ablanı ve enisteni siz beni yargılayamazsiniz gibisinden cümleler kur

0|0
    0|0
  • sende onları düşür

0|0
    0|0
    • Yapamam ki, karakterim degil :'(

• Koy tavrını anlasın hatasını

0|0
    0|0
  • gerçekleri anlat ve sonraaaaaaaaaaaa sende onları küçük düşür nihahahahahaahhaha :D :D

0|0
    0|0
  • Sil engelle konuşma muhatap olma hatalarını anlasınlar

0|0
    0|0
  • Çok basit yeni bir sosyal medya hesabı aç eski hesabı kapat sonra akrabalsrını ve ablanı engelle keyfine bak. Oda seni artık kçk düşüremez. Anca yannda olduğunda yapar o zmn sende ağzınn payını ver ama kavga ederek değil. Sana çocuksu ddiğinde sende bana göre öylesin canım k. bakma de. Muhatap olma. Ve sana kötü bişe dediğinde sakın gülme. Büyük hata yaparsın tepkini belli et gerekirse kötü kötü bak. Elbet bir yerde duracaktır

0|0
    0|0
  • Çok kötü bir durum bence sen davranislarinla olgunlugunu sergiyle onların böyle küçük düşürücü davranışlarının ergence oldugunu hissettirmelisn

0|0
    0|0
Yükleniyor...