Zamanı mı biz çizdik, yoksa zaman mı bizi?

Yani biz mi yazıyoruz davranışlarımızla bu hayatı ,yoksa her şey kader mi? Sizin fikriniz ne?

2|0
13|15

En İyi Erkek Görüşü

• Zamanı biz çizeriz, çizdiğimizin güzel olup, olmamasını ise zaman çizer. Unutma bunu.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• Cook karışık...

Ama kısacası 2yol var...
    1 . Allah bizi yaratır iken alın yazısı ve yazgimizla yarattı, kuran da da der ki biz onların çoğunu cehennemlik yarattık...
    (Bir de seçim özgürlüğü sokustururlar bir yerlere, islamda zorlama yoktur gibisinden...)
    2. Her şey rasyonel olup kuantum matematiği ile açıklanabilir, tabii bir sigara dumanının şeklini incelemek için saatler vermen gerektiğini düşünürsek , her şey yazılı gibi,
    Duygu, duyu ve düşüncelerin birer kimyasal kumelenme , kimyasal müdahaleler ile seni ve senin seçimlerini kontrol etmek, kızgın mutlu ya da regl ardı duygularına sabitlemek de öyle...
    Sen sen olmadın (her an yavaşça akan bir şey ne kadar stabil olabilir ki şeklinden, duruşundan bahsedelim?
    Aynı nehirde 2 kere yikanilmaz, nehir de kişi gibi akistadir...)
    ve zaman da seni yazmadı, sadece bu paralel evrendeki entropik belirişinden, bozulumuna dek süre geldi...
    (Video player gibi)
    Bütün metin boyunca zaman fiziksel faktörleri ileri geri alırken bilinçsizce fiziksel sekillenmenden bahsettim ,
    Fakat o an o yerlerde bulunmuş olman zamanı bir çeşit yazmış olman değil mi?
    Uzun oldu, umarım bu yazıya değersin...

1|0
    0|0
  • Külli irade dışında, tercihlerinizdir yaşadıklarınız..

Kaderde olduğu için yaşamıyorsunuz, yaşayacağınız, tercih edecekleriniz önceden bilindiği için yazılmıştır kadere..

#Vesselam

0|0
    0|0
  • Işık hızında gidersen Zaman durur ve yaşlanmazsın. Zaman evrenin yaşama ve mlümünü belirleyen kavramdır

0|0
    0|0
  • hersey kader kendince herseyi biz yasiyoruz davranislarimizla bu hayatda disaridan zamani biz cizdik zaman bizi olgun yapiyo zaman bisi curutuyo

0|0
    0|0
  • herşey kader
    kaderi sorgulamakta biz aciz kullara düşmez

0|0
    0|0
  • Cüzi kader ve külli kader diye ikiye ayrılır kader kavramı. Kulli kader omurga kemogi gibidir. Ana hatlar bellidir. Sağlık para aşk doğum ölüm gibi. Cüzi kader geri kalan teferruatlar. Senin tercihlerinle ve yaşantınla Allah sana tercihindeki yolu çizer.

0|0
    0|0
  • O değil de zaman bize iyi geçiriyor

0|0
    0|0
  • Bisey cizmem.

0|0
    0|0
  • Kim kime dum dama 😂😂😂

0|0
    0|0
  • Zaman yüzünde çizgiler oluşturduğuna göre. 😊

0|0
    0|0
  • kim kimi cizer bilmem ama annem eve geldiğinde evin halini görünçe beni fena çizicek

0|0
    0|0
  • cübbeli ahmet hoca bu kader işini fazla düşünmeyin motoru yakarsınız diyordu :dddd

0|0
    0|0
  • zaman bizi

0|0
    0|0
  • Zamann bizi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Hepsikader

0|0
    0|0
  • Zaman çizilmişti biz geldik herşey belirlenmiş bir yol başı belli sonu belli fakat arada yol ayrımlarıyla karşılaşıyoruz ve denetleniyoruz...
    Bu arada güzel bir soru 😎

0|0
    0|0
  • engin nurşaniden adına bir çızık çektim şarkısı benden sana gelsin

0|1
    0|0
  • Secimlerimize göre sekilleniyor kaderimiz..

0|0
    0|0
  • o bizi

0|0
    0|0
  • Biz yaziyoruz kelime kelime

0|0
    0|0
  • Sadece 3 şeyi sen belirleyemezsin aileni eşini ve ölümünü geri kalanlar senin tercihindir sen onu seçtiğin için kaderinde o var kaderin diye sen secmedin

0|0
    0|0
  • Zaman bize çızık atmış

0|0
    0|0
  • Zaman bizi çizdi diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Kader canım kader.

0|0
    0|0
  • zaman bızıcızsın