OKB (takıntı hastalığı) içini dökmek ister misin?

Yalnız cok dökme çöpleri ben cıkaracam
Ahaha
Şaka lan saka :/
İçinizi dökün rahatlayın. baskaları da sizi anlasın. cevaplarda dürüst ve betimleyici olun lütfen
..
Okb nedir? obsesif kompulsif bozukluk
Obsesyon beyne istemsizce gelen rahatsız edici düşünceler
Kompulsiyon ise bu düşünceleri rahatlatmak için tekrarlanan davranışlar
Mesela temizlik obsesyonu (bir seyin kirli oldugunu dusunup sürekli elini yıkamak)
Vs vs cesitleri cok. isteyene detaylı bilgi verebilirim.
Cevapların hepsi gizli olsun lütfen
Damgalanmayı önlemek için bunu rica ediyorum
..
bir de

Videoda gercekten cabalamanın nasıl oldugu anlatılıyor.
Hepinize sevgiler.

1|1
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• 10 yaşlarında günde 50 sefer ellerimi sabunlar it gibi koklardım sınıf sınıf diye o geldi aklıma bir ara ocağı kapadımmı kapıyı örttümmü gibi takıntılarda oldu dediğin bu sanırsam:/

1|0
    0|0
    • Evet attalosum nerde kaldın
      Sorularımın boynu bükük kaldı hasta herif 😂

• Afiyet ola oh mis:/

• Sagol bebişim benim 💕😊

En İyi Kız Görüşü

• Yakın arkadaşım okb çok zor bir durum

1|0
    0|0
    • Tedavi oluyordur umarım? arkadaslığını devam ettirmen takdire şayan gercekten

• Sevgilisini tanıyorum.4 yıldır okb ve bir yıldırr tedavı olmuyor sevgilisine dedi. şu an kızda kötü napcanı bilmiyor. Ama tedavi olmak istiyormus artık. Düzelmek istiyor bakalım doktora gidecek mi. Ben gizleyebildini düşünüyorum. sevgilisi öyle diyor yani. Arkadaşım napmalı sizce

• Onun doktora gitmekten baska caresi yok malesef
      Üzgünüm

Erkekler Ne Diyor 9

• öncelikle gizli olayına değinmek istiyorum arkdaşlar kendinizden utanmayın insanlar ne düşünür diye düşünmeyin önemli olan onlar değil sizsiniz. şidmilik yeter bu kadar gaz.
    bende self cannibalism var simetri hastalığı var düzensiz ve dağınık birisiyim ama ansızın bişeyin duruşu beni o kadar rahatsız ediyor ki kalkıp düzeltmeden edemiyorum müdahale edemiyosam ya tersi istikamete oturuyorum ya da ortamı terk ediyorum mükemmeliyetci bir yapım var başka insanların yaptıklarını çok daha rahat beğeniyorum ama kendi elimden zihnimden çıkar şeyler hep kusurluymuş gibi düşünüp çoğu zaman onları gün yüzüne çıkartmıyorum. en ağır olarak mutfakta çalışırken hissediyorum tavaların sapları bıçakların duruşu sofra düzeni çok önemli simetri şart masada olmazsa olmazım.

1|0
    0|0
  • ''Temizlik hastaları'' TRD HD ve Belgesel de sıklıkla izlediğim programlar arasındaydı. Bu video da katkı sağlayacaktır. Paylaşım için teşekkürler

1|0
    0|0
    • Umarım..
      Ben teşekkür ederim katılımınız için 😊

• Titizlik konusunda biraz var galiba bendede

1|0
    0|0
  • psikolojik danışman ya da psikologmusun? :)

1|0
    0|0
    • Hayır😊

• Ben psikolojik danismanim da yani ondan dolayı sordum. İlgini çekmesinin nedeni ney peki obsesiflerin

• İlgimi çekmiyor
      Sadece yardım amaclı

• Hayatı zorlaştıran bir durum , takıntılı olmak okb'nin yanında oldukça basit kalır

1|0
    0|0
  • Bu bizim bildigimiz vesvese galiba:)

1|0
    0|0
    • Vesveseden ne kast ettiğinize baglı

• Ben kizdirdim ama galiba

• Gercekten merak ettim ama:)

• Arada oluyo gibi ama hastalik derecesinde degil sanirim

1|0
    0|0
  • İnsanlarla tokalaşmayi sevmiyorum.
    Tokalasmak zorunda kalınca da elimi yikiyorum ya da ıslak mendil ile siliyorum. Çünkü AVM nin lavabosunda wc ye girip çıkan itlerin ellerini yıkamadan dışarı çıkmasını görünce tiksindim. O günden beri sevmiyorum tanımadığım insanlarla tokalasmayi...

1|0
    0|0
    • Biraz daha anlat 😊

• Eski nikim yok 😊

• Olmasın bakalım :)
      Tanıyor muyum diye düşünüp sordum.

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 1

• Okb hakkında bilgi almak istiyorum:(?

1|0
    0|0
    • Sor tabi ki 😊neyi merak ediyorsun

Yükleniyor...