Adalet sistemine ne kadar inanıyorsun?

Sizce bu dünyada adalet var mı? Herkes hak ettiği şeyi mi yaşıyor?

Güncellemeler:
Yaşadığım olaydan örnek vereyim ürünleri çok pahalı olan bir mağazada yöneticilik yapıyorum. Sattığımız bir oturma odası 200.000 TL değerinde o kadar çok alan insan varki onlar için çok normal ve iş yerim sadece araba ile gelinebilcek biyerde çok ters normalde birgün iş çıkışı mağazanın önünde tartı ile gezen bir çocuk geldi yanıma ilk önce yok diyip önemsemedim sonra buraya nasıl gelmiş diye düşündüm bir an ve şok olarak ona biraz para verdim yüzü kızardı o kadar mahçup oldu anlatamam part 1
Part 2 tüm gece aklımdan çıkmadı yaşadığım olay ertesi gün kendime yemek almaya giderken yine çocuğu orada gördüm ve ona da yemek aldım daha sonra yanına gidip aç olup olmadığını sordum ve aç olduğunu söyledi ismini sordum Muhammed dedi ve ailesi hakkında bazı şeyler sordum kendisi 13 yaşında okula gitmeyen biri 5 kardeşler ve babası temizlikçi hergün de Muhammed tartı ile benim oraya gelirmiş yemeğimi onunla paylaştım ve sonra biraz daha büyük miktarda para verdm mahçubiyetini görmeniz lazımdı

0|0
5|29

En İyi Kız Görüşü

• Where is the adalet?

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yeni degil oldu olasi boyle ADALETSIZ

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• teek bir adalete inanıyorum oda yeri göğü yaratanda.

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Adalet yok o kesinde işte napalım elden bişi gelmiyor.

0|0
    0|0
  • Türkiye'dekine hiç.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Adalet ne bir sistemdir ne bir ölçek. Adalet senin ne kadar insan olduğunla alakalı bir kavram bir değerdir. Özeleştiri yapmak gerekirse yaptığın iyiliği böylesine anlatmak ve hatta karşı tarafın mahçubiyetini dile getirmen bir adaletsizliktir. Çünkü insan olmanın doğasında onlarca değer vardır. Bunlardan biri de eksik olanı ayıp olanı dile getirmemektir.
    Öte yandan Güzel ülkemi bu yüzden kötüleyenler olacaktır yorumlarda (hiç birini okumadım). Kötüleyenlere söyleyeceğim tek şey ADALETSİZ oldukları. Çünkü Dünya üzerinde hiç bir ülkenin benim güzel ülkem kadar muhtaçlara yardım ettiği görülmemiştir. Mesela abd. bizim nüfusun nerdeyse 4/2 si kadar sokakta yaşayan insana sahip ve işin ironisi dünyadaki en zengin şirketler şahısların neredeyse %70 i abd dir.
    Şu an Ramazan ayındayız ve oruç tutuyoruz, tuttuğumuz orucun anlamı ve maneviyatı körü körüne aç kalmak değil aç kalanları anlamak hatırlamaktır.
    Eğer adalet arıyorsanız çok açık ve net bir şekilde söylüyorum kapitalizmin ağ ördüğü günümüz sistemin de değil Din'imizin gerektirdiklerinde İslam'ın kural ve öğütlerinde bulabilirsin.

" Komşusu aç yatan bizden değildir" sözüyle yaşasak hayatımızı söyler misin aç kalan kim kalır bu dünyada?

O yüzden bırakın sistemleri ve saçma sapan örnekleri. Biz ne kadar insanız onu soralım kendimize ya da daha doğrusu Biz ne kadar Müslüman'ız bunu soralım.

0|0
    0|0
  • dünyadaki bazi ülkelerde gerçekten insana değer var, türkiyede sistem öyle bir kurulmuşki fakir daima çalışır ve zengin hep yer, dünyada araştırma yapılmış dünyadaki mutsuzluk oranında 1. sıradayız, 1300 asgari ücretle gecinen ailenin mutlu olması imkansızdır zaten.

0|1
    0|0
  • Ne kulun ne de tanrının adaletine inancım var. Hele ki AKP nin adaletine asla.

0|2
    0|0
  • bu dünya adaletsiz ama şu var ki er geç herkes ettiğini bulacak. bu dünyada veya öbür dünyada. Allah yarına bırakır ama yanına bırakmaz.

1|0
    0|0
  • Bu dünyada adalet tam anlamıyla tecelli etmiyor beşeri sistemlerle yürütülen bir yargılama var o yüzden filmin devamı diğer tarafta. Bir gün tüm hesapların ödeneceğine dair inancını diri tut

0|0
    0|0
  • insanların koyduğu adalet sistemi ne kadar düzgün olabilir ki?

2|0
    0|0
  • örnek skrm böyle hakimi derseniz temiz 15 yıl alırsınız
    ama olayı eyleme dönüştürüp hakimi gerçekten skrseniz tecavüzden 3 yılda yırtarsınız
    alın size adalet

0|1
    0|0
  • Beşeri sistemlerin adaleti olamaz insan hatalıdır. Kusursuz ve hatasız olan ALLAHın kanunlarıdır.

0|0
    0|0
  • inanmıyorum

0|0
    0|0
  • Hepimiz bir sınav yaşıyoruz ve her sınavda olduğu gibi bunda da herkese sorulan sorular farklı. O yüzden herkesin aynıolmasını beklemezsiniz.

0|0
    0|0
  • Kucuk olaylarda var ama buyuk olaylarda yok. Buyuk olan mahkeme-i Kubraya birakiliyor. Ben Şu an gecmiste yaptigim bir seylern acisini cektigimi dusunuyorum. Ya obur tarafa kalsaydi. O zaman napardim bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Ajajajajs ajahabahaJajajah :).

Duvarda adalet yaziyor ona buluyorum. !

0|0
    0|0
  • Simdi sen neyin adaletini sordun anlasilmadi? İlahi adalet mi? Yaptigin iyilik anlatilmaz dostum. Cocuga para verdin para verdin para verdin bunu soylemen sacma degil mi? Bu ornegin adalet ile ilgisi yok. Gösteriş ile daha çok ilgili.

0|0
    0|0
    • Sence ben onu gösteriş olsun diye mi yazmışım. Bu da kafa işte

• adalet sadece bir saray ismidir evlat.

0|1
    0|0
  • Adalet yok

0|0
    0|0
  • İnanmiyorum

0|0
    0|0
  • Adalet dünyada yok hele ki türkiye de adaletin a sı bile yok. 1 ay çalış 1300 lira para için 700 lira kira 200 lira faturalar 100 lira mutfak vs.. vs.. buraya yazsam roman olur neyse

0|0
    0|0
  • Ottoman ci biri degilim ama yigidi oldurur hakkini yemem osmanli gitti dunyada adalet bitti.

0|0
    0|0
  • Adalet sözde,
    Para zenginde,
    Mutluluk bizde kardeşim

0|0
    0|0
  • Adalet diye bisey yok bu dunyada. Sadece adi var

0|0
    0|0
  • Adaletmi Guldurme Beni

0|1
    0|0
  • Hiç inanmıyorum

0|0
    0|0
  • Allahın adaletinden başka bir adalet sistemine inanmıyorum inanda saftır yazık ona

0|0
    0|0
  • hiç inanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Güvenmiyorum da inanmıyorum da hele de son 10-15 yıl içinde tamamen inancımı yitirdim!

0|0
    0|0
  • Olmayan şeyin sistemi mi olurmuş pardon?

0|0
    0|0
  • Hayır girişimci olmak gerek

0|0
    0|0
  • Adalet kavrami cok farklidir dostum. Bu dunyada herkez ayni sartlarda yasasaydi zaten sınav olmaz , yaratilisimizin bir anlami kalmazdi.. Adalet her zaman tecelli eder. Bu senin bahsettigin adalet değil , hayatin kanunu

0|0
    0|0
Yükleniyor...