Türkiye 'nin IQ seviyesi?

Türkiye 'nin IQ seviyesi?
Yukarıdaki liste bir haberden alınmıştır. İlk sırayı 103 puanla Finlandiya, 2. ve 3. Sıraları İlgiltere ve Hollanda 102 puanla alıyor. Maalesef habere göre Türkiye 88 puanla son sıralarda yer alıyor. Peki haberde yansıtılan bu bilgiler sizce gerçeği yansıtıyor mu?

0|0
7|17

En İyi Kız Görüşü

• Bence yanlıştır bu. 80 puan altı düşük zekalı sayılıyor zaten, bu sonuçlara göre toplumun büyük bir kısmı canım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• danjna :D 88 ne la resmen gorilden hallice :D unk unk

1|2
    0|0
  • Gerçeği yansıtmıyor en altta olması lazım :D

0|2
    0|0
  • Evet sence yansıtmıyor mu ülkenin yarisi AKP ye oy atıyor 🔫🔫

0|1
    0|0
  • Türkiye doğrudur

0|0
    0|0
  • O kadar kafa var ki onları insandan sayıp yaptılarsa doğrudur

0|1
    0|0
  • Kimse bana IQ testi yapmadı size yapıldı mı neye bakarak karar veriliyomus

0|0
    0|0
    • Ankara üniversitesi psikoloji yürütüyor böyle şeyler i ,
      Meselâ dünya penis ortalaması anketini de uluslararası paylaşım â kattılar

• @Ascidea alakalı bence testi hazırlayan uzmanların farklı milletlerden olması gerek o zaman daha adil olur ingiliz eğitim kurumları kendi verdiği eğitim doğrultusunda test yapar

• Tüm yazılanları okudum. Anketin neden doğru olduğunu anladım

Erkekler Ne Diyor 17

• 88 puan yine iyi. Özellikle bugün markette gördüğüm 2 apaçiden sonra öpüp başımıza koyalım.

0|1
    0|0
  • IQ da sorulan sorulara göre değişiklik gösterir sonuç. Nasıl hayatta kalacağını sorsalar Afrika kabileleri yüksek puan alır. 1300 lira asgari ücret verip geçin dersen Türkler.
    Genetiğin dışında beslenme , eğitim, seyehat, ıq seviyesinin gelişmesinde çok etkili.
    Teknoloji kuşağı neslin 100 ün üstünde olduğunu düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • ben safım inanırım

0|0
    0|0
  • Abi sokak röportajında adama odtüyü soruyolar market mi diyo 88 bile çok yani

0|1
    0|0
  • ahahahaha insanları neye göre biçimlendirilmiş bu önemli gereksiz bir liste çok güldüm aşağılamaya çalışmışlar

0|0
    0|0
  • Fazla puan yazmışlar bence.. Çok daha aşağılarda olmalıydık.

0|0
    0|0
  • Sanmam neden dersen IQ zekayla alakalı akılla değil Türklet zeki akıllı değil avrupakılar akıl budaladı zeka yoksunı çok avrupalı tanıdım çünki o test taraflı yapılmış

0|0
    0|0
    • Test taraflı değil adamlar hızlı düşünme ve yaratıcılığa bakiyorken biz dolandırıcılık konusuna çalışıp geliyoz , kurt gibi...(temizlikçi teyzeye kadar...)
      Bu testler sokakta rastlayıp yarım saat verebilecek kişilerce yapılıyor, dediğin tipler sıktır lan ı cekince anketore dâhil olmazlar...

• @Ascidea sokakda IQ testi yapıldığını ilkkez duydum

• Sokaktan çeviren anketor bobreklerini alsa kimsenin ruhu duymayacağı bir yere çekiyor...

O sektörde para var pampa

• Gerçeği yansıtmıyor tabii ki. 88 Türkiye için fazla puan.

0|0
    0|0
  • Avrupa'nın gariban halklarını sonlara atmışlar bakmaya bile gerek yok

0|0
    0|0
    • Garibanlık zeka ile orantılı olabilir mi

• İşte hep aynı yere geliyoruz. Onların niye hükmü yok avrupada sence

• IQ dan dolayı mı hükmü olmadığını anlamalıyız burdan politik coğrafi kültürel gücün bir önemi yok o zaman? Ayrıca ıq testlerinin ne kadar başarılı olduğu insanları hangi yönden teste tuttuğu önemli bir konudur. Diğer bir konu ıq testlerinin savunucularının ve ortaya atanların soy ağacı geliştirme biliminin ateşli savunucuları olduğunu araştırırsan öğrenebilirsin. Zaten içinde fazlaca millet barındıran Rusya'nın çok iyi not alıp aynı tarihe ve ırka sahip ülkelerin düşük not alması düşündürücüdür. Kendine şunu sor bence zeka evrensel ölçülebilir bir yetenek midir? Binet araştırmalarını okumanı tavsiye ederim

• IQ ne ilk önce onu söylesinler bize

0|0
    0|0
  • En altta olması lazımsa alayımızın iq yerlerde demekdir.

0|0
    0|0
  • Bence çok bile yazmışlar, laf olsun diye söylemiyorum ülkede idiot çok.

0|0
    0|0
  • Benimkini ölçen olmadı bilader :)) . yalan yanlış şeylere inanmayın

0|0
    0|0
    • 7 milyar insanı tek tek ölçecek değiller. Bir metodolojisi vardır bunun elbet

• Türkiye'de yaşayan İnsanlarda bir zeka sorunu yok bir akıl sorunu da yok bir çalışma eksikliği ya da gayret noksanlığı da yok. Bence bizdeki en büyük sorun; sistem eksikliği daha doğrusu bundan 80 90 sene önce cumhuriyet rejimini kuranların zihniyet yapısı ile cumhurun zihniyet yapısının uyuşmamasi. Yani cumhur ile kavga eden bir cumhuriyet... Tam olarak sorun budur bence...

Not; yorumumu kaldırmaya niyetlenen mod. Okursan bir hakaret değil bir eleştiri göreceksin...

0|0
    0|0
  • İQ seviyesi testlerine kimlerin girdiğine bağlı bu. Herkese yapmadıkları kesin. Ben yaşam seviyesine daha çok önem veririm. İnsanlarının huzur içinde, kavga etmeden ve tüm sosyal haklara sahip olarak yeterli bir gelirle , kimseye hiçbir kuruma muhtaç olmadan yaşadığı ülkeler varsa işte onlarda İQ da üst seviyedir bence.

0|0
    0|0
    • Bu bahsedilen ülkelerde o saydığın şeyler de iyi durumda. Birbiriyle bağlantılı demek ki

• Hangi ileri zekalı arkadaş yapmış bu testi? Neye göre kime göre doğru? Ya azıcık düşünün ya iki gerizekalının testiyle kendinize hakeret ettirmeyin.

0|0
    0|0
  • Sanmam.

Ben şu boy ortalaması, bilmem ne boy ortalaması, zeka ortalaması şeylerine inanmıyorum.

Daha gelip benden ölçü alan yok Ian neye göre belirliyorlar bunları :D

1|1
    0|0
Yükleniyor...