Müslümanlarla anlaşamıyorum artık, sebebi ne olabilir?

Birkaç ay öncesine kadar yobazlık seviyesine gelmediği sürece insanların inancını umursamazdım ama artık ateist olmayan insanlarla iletişim kurarken hemen sıkılıyorum.

Karşımdaki insanın Muhammed'in ayı ikiye ayırması veya 7 milyar insanın 2 kişiden türemesi gibi komik şeylere inanıyor olması rahatsız ediyor beni.

1|0
3|22

En İyi Erkek Görüşü

• hocam maalesef geldiğimiz nokta bu... kapitalistler tarafından bizi daha iyi sağabilmeleri için bilinçli olarak medeniyetten, ilimden, bilimden koparılmamız için yapıyorlar baksanıza yaz geldi her taraf kuran kursu kaynıyor 4 yaşındaki çocuğun soyut kavramlarla ne alakası olabilir ki.. dediğim gibi bu ülkemize yapılmış en büyük ameliyatlardan biri okuma, öğrenme, sorgulama, araştırma, isyan etme, şükür et, kanaatkar ol, böyle mi ulaşacağız medeniyete...

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Seninle aynı dusuncedeyiz. Muhattap olmak gelmiyor içimden

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Solucan ya da amip ya da deniz yıldızının 2 ye bölünmesini kabullenip insanların 2 kişiden türeyemiyeceklerini düşünen düşünce tarzı hemde günümüz imkanlarınca bilim adamlarının neredeyse kanıtlamasına rağmen. O ilginçmiş. Bunun müslümanlıkla ne alakası varsa insanlar 2 kişiden türemişse türemiştir illa islam çatısı altında mı olması lazım. Ayrıca bende tiksiniyorum müslüman gibi görünüp müslüman olmayan insanların arasında ama yapacak brşey yok.

0|0
    0|0
    • Neredeyse 2 kişiden türemeyi bilim insanları kanıtlamasına rağmen derken. Siz ne içiyorsunuz birader?

• onlara lütfen müslüman deme, onlar uydurulmuş dinin müslümanları Allahın Dininin değil, o bahsettiğin olaylar tabii ki doğru değil, rahat ol.
    1- insanlık 2 kişiden değil, beşer içinden yani insanımsı varlıklardan seçilip akıl ve irade verildi.
    2- Allahın sünneti yani kuralları vardır, siz buna tabiat kanunları diyorsunuz ve bu kanunlarda hiçbirşey bir anda olmaz. Allah ol der, ve oluş sürecine girer. Bir bebek bile anında doğmuyor, 9 ay süre geçmesi lazım veya toprağa ektiğiniz bir tohum hemen çıkıp bitki olmuyor, belli şartlar yerine geldikten sonra oluyor, gibi...

0|0
    0|0
  • Yapacak bir şey yok dünyada salak çok bunu + özelliğin olarak görüp para kazanmada kullanabilirsin. Örnek : Din adamları :D

1|0
    0|0
  • inana bana senin inandığın komik ötesi şeylere ben hiç ama hiç katlanamıyorum
    7 milyar insanın tek bir ortak atadan türediği bu gün DNA bilimi tarafından ortaya konmuştur bunda artık kimsenin şüphesi yok ama ayın ikiye ayrılması sahih olmayan zayıfın zayıfı rivayetlerde geçen uydurma bir hadistir bununla mı suçluyorsun insanları ?

0|1
    0|0
    • Öyle bir şey yok, İslami sitelerden bilim öğrenmeye kalkarsanız böyle cahil kalırsınız işte, ilk insan diye bir şey söz konusu bile değil.

• @Gü1lümse senin bilgi birikimin bu tartışmaya tyetmez canım benim derdim ateistlerle siz çekilin aradan zaten sizin gibiler yüzünden bunlar kaçıyorlar müslümanlıktan.

• Evrim teorisi hakkında tek bildiği maymundan gelmek ve sonrada maymundan geldiyseniz maymunu kim yarattı veya maymundan geldiyseniz şimdiki maymunlar neden insan olmuyor tür adamlar yine burada boş yapıyor. Ne denli bir biyoloji birikimin var veya hangi makaleleri okudun da bu aptalca yorumları yapabiliyorsun. DNA bilimi tek bir ortak atadan geldiğimizi bizzat kanıtlar senin demene göre tam tersi olarak. Meşe ağacı ile DNA 'n %33 derecesinde benzersin. Maymunla zaten %99 çünkü ortak atamız var maymunla. Tıp fakültesinde okuyorum ve burada evrimi ayrıntılı olarak işliyoruz. Azıcık anatomi bilgin olsa zaten evrim ne yaaa tarzı konuşamazdın aman neyse cahilliğinle yaşamaya devam et sen :D

• Ateist arkadaşlarınla sürekli Allah yok peygamber yok din yok bunlarımı konuşuyorsunuz sanmıyorum eh müslümanlada din konuşmayın

0|0
    0|0
  • 1923 de 10 milyon nüfusu olan Türkiye şu an neden 80 milyon. hadi bunu da açıklayın ateistler

0|0
    0|0
    • ben ataist değilimde ne yani soru mu bu hocam anlamadım... yani sen insanların nasıl meydana geldiğini bilmiyormusun... :)

• İroni yapmıştır muhtemelen.

• benide canlıların olasıklıkar üzerinde olsutuguna inanması aynı duruma sokuyor.
    Ateistler ile müslümanların ortak oldugu tek bir nokta var
    Herşey yoktan var oldu. BigBang ,
    Atesit Bilim adamlarının bazı durumları acıklamak adına Paralel Evrenler Teorisi üretti, bu Teori ile Tanrı inancı ölümüne kapısır. Cünkü her ikiside ispatlanamaz durumda

0|0
    0|0
  • Ya sen git yahudi hristiyan falan oll senin müslümanlıkla işin yok belli.. o dediklerin peygamber mucizeleri Allahın peygamberinin olağanüstü özelikklerinin olması kadar doğal bişi yok inanmıyosan inananlara saygı duy bizim+ İSlamı kabul etmeyenlere saygı duydugumuz gibi

0|0
    0|0
    • Masalları komik bul diyorum ve sen Yahudi/hristiyan ol diyorsun, bu ne cehalet?

• Masall olarak kabul ediyosan inkar ediyosun demektirr inkar edende müslüman değildir

• Hz. Muhammed (s. a. v) babanın oğluymus gibi ismi ile hitap edemssin bu bir inanmakta zorunda değilsin inanmıyorsan da saygı duy neye inanmak istiyorsan ona inan

1|0
    0|0
    • Bir tohumdan tonlarca meyve oluyorda iki insandan 7 milyar insan türemesimi garibine gidiyor snn bahsettiğin bu süreç 2 günde olmadı ne sanıyosun sen dünyanın 2016 yıl önce var olduğunumu kaç milyon yıldır insanlık var haberin bile yok biraz oku !

• @-Dila- hiç sorma :)))

• 👍👍😃😃😃

• Burası müslüman bir ülke, Başka ülkede rahat yaşıyabilirsin. Ermenistan , Ukrayna, Bulgaristan gibi ülkeler tercihin olsun.

0|0
    0|0
    • Oradaki insanlar da bu masallara inanıyor.

• İnanmadığından olabilir
    ayın yarılması insanların türemesi demişsin
    senin gökyüzüne bakışın saçma gelir
    bir astronotun gökyüzüne bakışı onu heyecanlandırır tevekkül ettirir...
    umarım neden sıkıldığını anlamışındır

0|0
    0|0
  • senin bilcegin birsey baska ülkeye git

0|0
    0|0
  • O zaman git kendini oldur orda gercekler var

0|0
    0|0
  • ilginç :)

0|0
    0|0
  • bu konunun tartışılması için önce Allahın adaletli olması gerekir...

0|0
    0|0
  • insanlar maymunlardan geliyorsa
    şimdiki maymunlar niye insan olmuyor

0|0
    0|0
    • İnsanlar topraktan geliyorsa şimdiki topraklar neden insan olmuyor

• hocam şimdi soru mu bu yani.. yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan modunda olmuş...

• @sezar11 İnsanların bakış açısını değiştirmeye yönelik bir soru diyelim..

• Sen hangi dine inanıyorsun

0|0
    0|0
  • sizin gibile oldukça insan insanlıgından utanıyor

0|0
    0|0
  • Konu oralara kadar nasıl geliyor ki durup dururken mi diyor sana bunları?

0|0
    0|0
  • Seni çok iyi anlıyorum. Zaten deliyle anlaşabilen bir psikiyatri doktoru yoktur.

0|0
    0|0
  • Farklı perspektifleri kabul edemiyor olmaktır yobazlık , yani sadece dini bir terim değildir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• komık şeyler dedıgın seyler peygamber mucızesı Allah hidayet nasip etsin

0|1
    0|0
    • Kanıtları olmayan ve tam anlamıyla imkansız mucizeler. Hermafrodit de mucize mesela.

• Bu kadar "basit" düşündüğünüz için zeki değilsiniz zaten.

• sankı sen nesın de ınsan beynı kendını begenmen sacma soru sordun yol gosterıyorum ters bsy yapmadım acıklamaya calıstım hala anlamak ıstemıyosan öbur dunyada anlarsın ınsallah oraya kalmadan anlarsın kurtulursun

• Ne bileyim

0|0
    0|0
Yükleniyor...