İstanbul'daki daire fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Genel olarak maaşlar dikkate alındığında normal şartlarda çalışan birinin daire sahibi olması imkansız gibi.

Güncellemeler:
Dediğim daire fiyatları boğazda falan değil 😉

0|1
9|23

En İyi Kız Görüşü

• İstanbul pahalı değil biz fakiriz

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Artık türkiyede özellikle de İstanbul'da ki emlak piyasası orta sınıf bir halk için imkansız düzeyde.. Zaten kentleşmedeki satışlara bakarsanız %70 arap müşteri.. Araplara her yer bahar.

0|1
    0|0
    • Aynen öyle yabancılara arsa satışı başladı bir çok ülkenin afgan pak Suriye li mültecilere şehirlerde yaşama imkanı sunuldu kendi ülkemizde yabancı olduk

Kızlar Ne Diyor 8

• Evet gerçek değerinin çok üstünde.

0|0
    0|0
  • Bundan çok şikayetçi olsam da, diğer türlü Istanbula göçün önü alınamaz.
    Aileden kalma Ortaköyde evim var orada yaşıyorum. Bugün evimi satsam 400 bin rahat alırım. Ha değer mi değmez tabi, 2+1 sıradan ev. 400 bin fiyat biçildiginde şaşırmıştım ama bu fiyatı verenler oluyorsa fiyatlar uçar.

0|0
    0|0
    • 400 bin mi Ortaköy de sakın öyle bir hataya düşme hangi 400 bin ayrıca en sevdiğim yerdir Ortaköy orada yasamak hep hayallerimde var ama yine hayallerimde kalacak şanslısın bir bayan olarak bu arada kocanda senin gibi birinı sevip evlendiği için çok şanslı olduğunu düşünüyorum tabi çıkarsız sevdiği için yoksa evin için değil 😀 fiyatlar uçmuş gidiyor bizde maaşımiz normal şartlardan iyi olmasına ve yurtdisinda çalışıp birikim yapmama rağmen 400 binin henüz yarısına bile tam ulaşamadım 🙂 aklıma yurtdışında çalışırken yemeğe gittiğimiz yerde ortakoyden boğaz manzaralı bir foto duvarda asiliydi yabancı müdürüm burası çok güzel demişti bende hemde çok güzel hayalim orada yasamak demiştim ama ekledim oralar çok pahalı bizim için imkansız diye hatırladım ondan yazdım benim için de çay içerek boğazı seyret 😉

• Henüz evli değilim nişanlıyım, teşekkür ederim :)
      İstanbul'da para biriktirerek ev almak cidden çok zor olmuş, size de kolay gelsin.

• Niye okadar pahalı ya

0|0
    0|0
    • Alt kesim gitsin diye bu gidişle İstanbul sadece zengin insanların yaşadığı bir yer olacak

• 200 bin başlangıç herkes çalıp cirpmiyor çalmayani düşünmüyorlar normal şartlarda bu paralar nasıl birikir iyi olan bu ekonomi neye kime göre bu ülkede sadece %15-20 ilk kesimden ibaret değil ama ne desek boş al birini vur birine sosyal devletmis adaletmış demokrasiymis heyt be ne güzel kelimeler

• Halbuki ucuz olmalı insan çok çalışan çok hayret birşey

• Kacmis ki

0|0
    0|0
  • İstanbul'da yaşanmaz

0|0
    0|0
  • Artık zor çok zor

0|0
    0|0
  • Aşırı pahalı

0|0
    0|0
  • Çok pahalı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Fatihte kiralar da dahil daire fiyatları artık dolar ve euro üzerinden hesaplanmaya başladı. Suriyeliler geldi geleli insanlar ev kiralayamıyor bile. Bir dairede 5 6 aile kalıyorlar. Bizim karaktersiz insanlarımız da ben parama bakarım deyip eski kiracılarını bir şekilde çıkarıp suriyelilere 2 fiyatına kiralama peşindeler. Ben evimi inatla cuzzi bir rakama kiralıyorum. Aynı sokakta evin neredeyse yarısı kadar büyüklüğü ve yarısı kadar kullanışlı olmayan daireleri neredeyse benim kiraya verdiğimden 2 katı fiyatına kiralıyorlar. Ne devlet ne millet kimse kimsenin umrunda değil. Kendi çocukları, açken başkasının çocuklarını doyurma peşinde millet. Kendi vatandaşlarından gerçekten zor durumda olanlar varken tutupta parayı seçen karakteriniz z. ktim bir millet olduk.

0|1
    0|0
  • İstambulda 10000₺ de kazansan dsire sahibi olmazsın çünkü insanlar kazandıkları kadar harcamaya başladılar para biriktiren yok.

0|3
    0|0
  • 26 yaşındayım , evim var kartalda, kendime ait, sıfırla başladım bu işe de , 3 senede bunu alabildim.

0|0
    0|0
  • Göztepe de yeni yapılan dairenin kira fiyatı 3 bin liracık. Normal bir mühendis, iş başı yaptığında alacağı para 2500-3000 liracık. Eşi çalışmıyorsa o evi tutamazlar :) İstanbul olmuş kodaman şehri. ya düşük parayla kalitesiz semtlerde oturacaksın ya da istanbulu terkedeceksin.

0|0
    0|0
  • Abuk derecede yuksek. En zikindirik 3+1 daire 300 000 lira. Hemi de Kartal'da, dag basinda mk.

0|0
    0|0
  • Uçuk

0|0
    0|0
  • yerine göre değişiyor..

0|0
    0|0
  • İmkanı yok İstanbul'da ev alabilmenin

0|0
    0|0
  • Ev almak çok mantıksız, Bildiğin kazıklıyorlar oralarda

0|0
    0|0
  • Dairenin fiyatini arsasinin degeri belirliyo bunu kimse dusunmuyo betonun fiyati her yerde ayni milletde saniyoki biz mutahitler akil almaz paralar kazaniyoz, keske oyle olsa ama yok malesef

0|0
    0|0
  • İstanbul'da gayet iyi yaa. d. bakıra gel deniz yok bişey yok yaşanılabilir bölgedeki evler 170 binden başlıyor

0|0
    0|0
  • Maaşlı bir insanın ev sahibi olması oldukca guc ama bu konu çözülebilir bir havuz oluşturulur güvenilir insanları etrafında toplarsaniz sırayla ev sahibi olunabilir biraz uzun surer ama baskada çözümü yok

0|0
    0|0
  • imkansız

0|0
    0|0
  • Suadiyede oturuyorum 12 sene once 115 bin tl ye almistik simdi 1.4 milyon fiyat veriyorlar. Bu kadar fazla yeni konut yapilmasina ragmen fiyatlar dusmeyip hala cikiyorsa bir gercek var: hala talep yuksek oranda

0|0
    0|0
  • İmkansız gibi bir şey mk çok pahalı çok 😐

0|0
    0|0
  • Gecen arkadasla konusuyorduk. İşe baslayinca ortaklasa tekne alalim dedi.
    İlk basta sacmalama o kadar zengin olamayiz dedim.
    Sonra düşündum evler daha pahali. Tekne alma fikri kafama yattı :)

0|0
    0|0
  • Daireler çok pahalı dostum sen en iyisi üçgen veya dörtgen al :D

0|0
    0|0
  • insan ya oru*pu olacak ya böbregini satacak daire sahibi olmak icin

0|0
    0|0
  • İstanbul'da sittim sene yaşanmaz çok ciddiyim ben taşınalı 4 yıl oldu kafam rahatladı

0|0
    0|0
    • Bende yaşamak istemem ama mecburiyetten yoksa ist zor

• Valla bende yurtdışındaydım koodugumunnatoru! ile anlaşamadığım için geldim firma da burada mecbur ama yurtdışında iş bulursam yine giderim

• hangi ülke? bende yurt dışı düşünüyorum bu aralar

• İstanbul taşınıyor ondan dolayıdır: )

0|0
    0|0
  • Suriye'liler yüzünden çok pahalı !

0|0
    0|0
  • pahalı

0|0
    0|0
Yükleniyor...