Ülkemizde eşcinsel evlilik yasal olmalı mı?

Ülkemizde eşcinsel evlilik yasal olmalı mı? Lütfen herkes fikrini saygı çerçevesinde belirtsin.

• Olmalıdır
    46% (49)33% (38)39% (87)Oy Ver
  • Hayır olmamalıdır
    54% (57)67% (77)61% (134)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
17|39

En İyi Erkek Görüşü

• Bu ülkede'mi güldürme beni. Bu ülke önce medeniyet öğrensin sonra belki olabilir...

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle yasal olmalı! Fakat ülkemizin henüz böyle bir modernliği kaldırabilecek bir düzeyde olduğunu düşünmüyorum. Özgür olmaya çalışan bireyler çok büyük sorunlarla karşılaşıyor evlenenlere neler yapılır düşünemiyorum bile.. Fakat kabul edemeyen zihniyetdeki insanları bir türlü anlayamıyorum. Sonuçta 2 insan birbirine aşık birbirini seviyorsa size laf söylemek düşmez. Gözünüzün önünde sarılabilir öpüşebilir. Çünkü herkes özgür bir birey ve kimse kimseye karışamaz. Fakat maalesef toplumumuzdaki dar görüslü insanlara bunu anlatmak imkansız :)

2|0
    0|0
    • Bnece bu bir modernlik değil bu moda filanda değil bu bir hastalık. Doğal birşey değil insan yaşamına aykırı birşey.

• @Artesia ben öyle düşünüyorum. Sonucta insanlar üremeli erkek erkekle nasıl üreyebilir.

• @Muhammeddr bazi insanlar kisir ve cocuk sahibi olamiyorlar o zaman onlar da mi birlikte olmasin cunku uretemiyorlar. Her sey ureme mi senin icin? Belli ki ask, sevgi nedir hic yasamamis hissetmemissin.

Erkekler Ne Diyor 38

• İnsanların gözüne sokulmamalı. Yani bir erkeğin erkekle ya da kadının kadınla olmasını normal görüyorlarda evlilik konusunda illa ki birilerinin belediyemizin bana verdiği yetkiye dayanarak cümlesini duymamayı mı anormal görüyorlar. Gidip kendi aralarında hallatsinler işlerini kimse noluyo demez. Ama özendirilmesine karşıyım bunun gibi
    https://www.youtube.com/watch?v=mVPftwadTVs

1|0
    0|0
    • midem bulandı daha videoyu izlemeden ki izlemeyeceğim öğğğk :(

• @keydrops_03 Malesef video komik titanik felan yapıyorlar iğrenecek bir şey yokta işte. Hatta bunlardan biri kırmızı kurdela bağlamıştı beline oha dedim :D

• %90 ı yobaz ve canım olan insanlara sorduğun soruya bak 😄 Oruç tutmayanı dövüyo bu adamlar. karılarını eve kapatıp mini etekli kızlara ağızları sulanıyo böyle adamlarla aynı ülkede yaşamak bence bizim suçumuz gitmemiz lazım

1|0
    0|0
  • Bana kalırsa olmalıdır. Ancak ülkenin yapısı buna hazır değil ve hazır olması içinde en az 20 yıl gerekli.

1|0
    0|0
  • bir gay olarak belli aslinda :D

1|0
    0|0
  • yokkk

0|0
    0|0
  • olmamalı.

0|0
    0|0
  • Tabikide olmali.

0|0
    0|0
  • Olmalıdır.

0|0
    0|0
  • Ulan bu evlilik yasallassa 4-5 yasindako cocuklsr gorse boyle gayleri lezbiyenleri psikiolojileri bozulur.

0|0
    0|0
  • Beni ilgilendirmez kendi tercihleri evlensinler ya da evlenmesinler, bu kadar takmamaları gerek

0|0
    0|0
  • sen bu ülkede eşcinsel olda evliliği kalsın :D
    tabiki hayır.
    daha karşı cinslere bile zor nikah kıydırıyoz :D

0|0
    0|0
  • olmamalı nedeni şu eşcinsellere lafım yok sadece şunun için diyorum ufak yaşta çocuklara örnek olmayacak bir davranış olacaktır

0|0
    0|0
  • Olmamalı

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Hah o da oolsun tam olsun ülkenin isminide yaw he diyarı diye de değiştiririz on numara olur.

0|0
    0|0
  • Olmalı

0|0
    0|0
  • kesinlikle hayır.

0|0
    0|0
  • ulan sizene başkasının kiminle evli olduğundan.

0|0
    0|0
  • Olmalı tabi, bizim sahip olduğumuz her hakka eşcinseller de sahip olmadığı sürece kimse insan haklarından falan bahsetmesin.

0|0
    0|0
  • kime ne kiminle kimin evli oldugundan hayır dıyenlerı anlamıyorum.

0|0
    0|0
    • benim ülkemde bu tarz saçmalıklara yer yok

• @cünyırdevadam erkek ve bayan. Çok güzel (!)

• @cünyırdevadam ya bir defol git dhacshs

• olsun ona lafım yok ama asla evlat edinmeleri yasal olmamalı

0|0
    0|0
    • Her hetero aile çocuk sahibi olabiliyor ama? Ayrıca eşcinsel bir aile neden normal ve huzurlu bir ortama sahip olmasın?

• @holyclitoris her heteronun da çocuk sahibi olmasına izin verimmemeli gerekli maddi manevi şartları olup olmadığı kontrol edilmeli
      escensel kişer aile değildir ler onun için çocukları da olamaz bu konuda seninle sabaha kadar konuşabilirim pedegjik anlamda hem psikolojik hem fizyolojik anlamda hem de sosyolojik analamda kesinlikle sğlıklı bir ortam değil çocuk için.

• Bene olmamalı olursada şöyle olur, ya hepimiz ya hiçimiz.

0|0
    0|0
  • bir de onların çocuklarının olduğunu düşün.

0|0
    0|0
  • Homofobik birisiyim.

0|0
    0|0
  • Buraya bir çok negatif yönünü yazardım ama gerek yok. Kısaca olmamalı.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle olmasın başımıza taşlar yağar

0|0
    0|0
  • Yasal olmamalidir.

0|0
    0|0
  • Hollanda'ya gidin

0|0
    0|0
  • Yavas yavas dini yok etmeye calisiyorlar kiyamet alameti bunlar Allah muhafaza

0|0
    0|0
  • hayrola gözüne kestirdiğin birimi var :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 16

• Aslında bir yandan olmalı bir yandan olmamalı diye düşünüyorum. Çünkü onlar da insan fakat evlendiklerinde çevreden çok fazla tepki alırlar. Mutlu olabileceklerini düşünmüyorum ben. Farklı bir ülke falan olsa ne güzel olurdu :D Benim için olsa da olur olmasa da saygım var.

1|0
    0|0
  • Hayır, bu tür şeylerin normalleştirilmesi teşvik eder onun için karşıyım.

0|4
    0|0
  • Eşcinsellerin durumlarının tercih meselesi olmadığını düşünen biri olarak Onların da evlenmeye hakkı var diyorum. Aslında buna karar vermek ne benim ne senin ne de bir başkasının haddine. İnsanların bunu tartışıyor olması bile yersiz geliyor bana. Yani kimsenin cinsel kimliğini sorgulamak bana düşmediği gibi kimin kiminle hayatını birleştirdiği de beni ilgilendirmez.

1|0
    0|0
  • Resmi nikahlı eşi varken sapkınlığını dini nikah altında saklayıp her ilde başka kadınla birlikte ev açanlara kimse laf etmiyorsa eşcinsellere de etmemeli. Evlenseler kime ne zararları var?

2|0
    0|0
  • olmamalıdır diyenlerin aklı yok sanırım

0|0
    0|0
  • Olmamalı

0|2
    0|0
  • Dugunu basip yakarlar bu kevaseler.

0|0
    0|0
  • Ülkemizin ilgilenmesi gereken çok daha mühim problemler var.

1|3
    0|0
  • tabiki olmaMAlı...

0|1
    0|0
  • Tabi ki hayır

0|2
    0|0
  • Olmamalı

0|0
    0|0
  • OLMALI.

0|0
    0|0
  • Hayır kesinlikle

0|0
    0|0
  • Bence kesinlikle olmamali

0|0
    0|0
  • Kesinlikle evet. Bunu kabul etmeyen kimse kendisiyle ilgili herhangi bir şeye saygı beklemesin.

0|0
    0|0
  • evlenen yarın çocukta ister ve o çocuk bunun normal bir aile yapısı olduğunu düşünüp yanlış yetişir. asla olmamalı. eğer evlenirlerse çocuklar verilmesn

0|0
    0|0
Yükleniyor...