Fitre Ve Zekat hakkında?

bilmiyorum yaşça büyüklerim vardır elbette ; yani fitresini ve zekatını hayırıyla yapan , iş hayatına gireli 2 sene oldu , bu sene ailemle yaşıyorum, hayatımda ilk kez annem şunları söyledi : artık kendi paranı kazanıyorsun zamanın geldi dedi ve fitre ve zekat için para istedi , bende çıkardım verdim çok şükür.. böyle inanılmaz bir mutluluk hissi kapladı bedenimi , sanki ermiş gibi yanlış anlaşılmasın , böbürlenmek gibi değil , yani dini vecibelerimi yerine getirmişimde rahatlığa ermişim gibi tuhaftı , sizinde buna benzer bir anınınz var mı? paylaşırmısınız?

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• Allah kabul etsin henüz nasip olmadı bana

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ne güzel :) senin adına çok sevindim. Ama zekatını iyi hesapla. Borçlarının haricinde 96 gram altın veya karşılığı malın veya paran varsa dinen Zenginsin demektir. O paraya ulaştığını tarihten 1 yıl sonra elindeki paranın 40 da birini altın veya gümüş olarak fakirlere zekat vermen farzdır. :) Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

http://m.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1085

0|0
    0|0
    • o zaman gidiyimde annemden geri alayım zekatı :D benim 96 gr değerinde ne gelirim var nede birikmişim :D allah hayrını uçurmasın çok şükür , karnımız doyuyor , borclarımızı odeyebiliyor aksam eve ekmek göturebılıyoruz, annem gerekli kişilere ulaştıracaktır en nihayetinde..

• Yani 96 gram olmadıysa zekat olmaz. Ama fitre verebilirsin

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

• Allah hepimize zekat verebilmeyi nasip etsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...