Deistim ama cuma namazına gidiyorum. Oruç tutuyormuş gibi davranıyorum. Hakkımda ne düşünüyorsunuz?

Müslümanmış gibi davranıyorum.5 vakit namazı kılıyormuş gibi davranıyorum. Dindar biri gibi gözüküp insanlar tarafından övgüyle karşılanmak istiyorum.

0|0
36|26

En İyi Kız Görüşü

• İnsanlardan öyleleri vardır ki: "Biz Allah'a ve ahiret gününe iman ettik" derler; oysa inanmış değillerdir. (Bakara Suresi, 8)
    (Sözde) Allah'ı ve iman edenleri aldatırlar. Oysa onlar, yalnızca kendilerini aldatıyorlar ve şuurunda değiller. (Bakara Suresi, 9)
    Kalplerinde hastalık vardır. Allah da hastalıklarını arttırmıştır. Yalan söylemekte olduklarından dolayı, onlar için acı bir azap vardır. (Bakara Suresi, 10)

2|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Riya, namaz, oruç, sadaka ve yol, cami yaptırmak gibi hayırlı amelleri, insanlar görsün de beğensinler diye yapmaktır. İşte böyle bir maksatla yapılan işlerin hepsi riyaya dahildir. Riya, küçük şirktir. Tevbe etmedikçe katiyen affolunmaz. İlmi ile amel etmemek, amelinde salah ve ihlas olmamak din âlimlerine, ibadet edenlere, ezana, mübarek günlere kıymet vermemek de şakavet alametidir.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
    (Allahü teâlânın birliğine iman edip, şirk koşmadan ve ihlasla namazını kılıp, zekâtını verenden Allah razı olur.) [İbni Mace]

(İhlasla amel edin! Allahü teâlâ ancak ihlasla yapılan ameli kabul eder.) [Dare Kutni] (Demiş büyükler)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 35

• kişilik bozukluğun mu var?

1|2
    0|0
  • yaptığın ibadet sana bişey kazandırmaz insanlara karşı neden böyle bişey yapıyosun ki ne zorunluluğun var o ibadet allah için olmadıktan sonra bir önemi yok ayrıca deist olan bir insan dinlere inanmaz dinlerin varlığına inanmaz deistler için yalnız tanrı vardır..

0|1
    0|0
  • Her şey tamam da övgüyle karşılanmayı , aileni gururlandıracağı için mi istiyorsun?

0|1
    0|0
  • Bukalemun gibi adamsın. d. d

0|1
    0|0
  • neyi inkar ettgini bile bilmeyen, ateizmin ne oldugundan hbaeri olmayan ama sorunca ateisim diyen bazi ergenler vardir, aman ailesi duymasin diye 40 takla atip sanaldan ateizmin temsilcisi gibi konferans verenlerden hiç farkin yok, dinimizde sizin gibilere münafik deniyor. eger bişeyi savunuyosanız o zaman çkin kimseden gzlemeyin ya da en azından övgüyle karşilanma gibi bir derdin olmasin müslüman bile olsan gösteriş için yaptiginin bir anlami yok

0|1
    0|0
  • Düpedüz münafık =/

1|1
    0|0
  • İçselleştirememişsin dini derim ve çok da yargılamam şey gibi düşün bir adama hırsızlık yapma dersin içselleştirmişse kimse olmadığında hırsızlık yapar. İçselleştirememişse insanların yanında yapmaz kimse olmadığında hırsızlık yapar toplumda kabul görmek için. Galiba birden fazla çocuklu ailenin çocuğusun ve toplum içinde kabul görmek için yapıyorsun

0|1
    0|0
  • Ozman cennetede gitmis gibi yaparsin 😂😂😂

0|1
    0|0
  • Histrionik kişilik bozukluğu. Tedavi olman lazım.

1|1
    0|0
  • Münafıklık kafirlikten daha beterdir.

0|1
    0|0
  • Bosuna kendini yoruyorsun.

0|1
    0|0
  • bu devirde kaldımı münafık ya

0|1
    0|0
  • Peki neden boyle gozukup ovguyle karsilnmak istersinki?

0|1
    0|0
  • Psikolojinmi bozuk. Bence Allah goruyo zaten sahtekarlığa gerek yok. Onlar övse nolcak rabbim bildikten sonra.

0|1
    0|0
  • kendini gizlemeye çalışıyorsun bu normal diyecektim ki övgü almak için yaptığını okudum. o zaman malın tekisin kusura bakma.

0|1
    0|0
  • Kendi fikirlerine saygısı olmayan bir kişi görüyorum 😀

0|1
    0|0
  • Ruh hastası

1|1
    0|0
  • Münafık diyoruz biz senin gibilere... İnsanları kandırıyor olabilirsin Peki ya Allah ?

0|1
    0|0
  • Gercegini dene o zaman

0|1
    0|0
  • Bu biraz yanlış değil mi sence de

0|1
    0|0
  • Münafık niye boyle birsey yapiyorsun ki etraftan mı korkuyorsun ayrica niye deistsin gel seni musluman yapalim :)

0|1
    0|0
  • Manyak misin be olum

0|1
    0|0
  • Sülale dindar galiba

0|1
    0|0
  • Amac ney

0|1
    0|0
  • Garip 😕

0|1
    0|0
  • Mış gibi davranmak seni yormuyormu?

0|1
    0|0
  • Münafıksın o zaman :)

0|1
    0|0
  • Buda bir insan türü işte :)

0|1
    0|0
  • Iste bunu Allah icin yapsan ondan övgüyü alsan ne güzel olur.

0|0
    0|0
  • Deistler zaten tanrıyA inanır peygamber kitapları kabul etmezler

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    5

Erkekler Ne Diyor 25

• Takdir ediyorum sorguluyorsun. Zaten müslüman bir ülkede muhtemelen müslüman bir aileden gelip müslüman sokaklarda müslüman arkadaşlarınla abilerinle öğretim sistemiyle falan büyüdün. Ve bunları red edebiliyorsan çevre baskısından falan öyleymiş gibi görünmeye çalışacağını zannetmiyorum. Bence sorguluyorsun ve sorgulayan insan ne derse desin ne yaparsa yapsın başım üstünde yeri vardır.

0|3
    0|0
  • Ütopik insan. İdeal, olması gereken. Doğa şartlarına uyum sağlamayı becerebilmiş, zeki şahıs. Şüphesiz ki cesur olanlar doğal seleksiyonda elenecekler ve yeni nesiller genlerini senin gibi adaptasyon yeteneği yüksek insanlardan alacak.

0|3
    0|0
  • Kardeşim seni yargilamak yanlis olur kimse yargilayamaz. Ama çok yanlis yapiyorsun. Çok basit düşünüyorsun. İnsanların nasip düşündüğü değil Allahin ne düşündüğü önemli. EE simdi hoş mu bu yaptigin

0|1
    0|0
  • MÂ'ÛN SÛRESİ

Bismillâhirrahmânirrahîm.
    1 - Baksana şu dini, mahşer ve hesabı yalan sayana!
    2 - O, yetimi şiddetle itip kakar.
    3 - Muhtacı doyurmayı hiç teşvik etmez.
    4 - Vay haline şöyle namaz kılanların:
    5 - Ki onlar namazlarından gafildirler (Kıldıkları namazın değerini bilmez, namaza gereken ihtimamı göstermezler).
    6 - İbadetlerini gösteriş için yapar,
    7 - Zekât ve diğer yardımlarını esirger, vermezler.

0|1
    0|0
  • Yanlış yapıyorsun dostum. Madem camiye kadar gidiyorsun al abdestini öğren namaz kılmayı doğru ve inançla kıl ki gerçekten ALLAH katında övgü al. İnsanların ne dediğinin önemi yok.. Önemli olan Allah'a olan inancındır.

1|1
    0|0
  • Kardeş, neden? Deist olup böyle davranman anlamsız. Senin gibi tiplerden hiç hazzetmiyorum. İki üç müslümanın övgüsünü alcam diye olmadığın biri gibi davranmak.

0|1
    0|0
  • Herkes öyle yapıyor..

0|2
    0|0
  • Etrafı kandırırsın o sıkıntı değilde yukarıdakini ne yapıcaksın birader?

1|1
    0|0
  • devam et bence. bir gün belki dini gerçekten anlamak için içinde istek oluşur ve o zaman gerçek müslüman olursun. ama şimdilik aynen devam...

0|1
    0|0
  • En doğrusunu yapıyorsun.

0|1
    0|0
  • zaten müslümanların çoğu övgü, kabul görmek ve çıkar için yapar bunları sen sadece dürüst birisin :))

0|1
    0|0
  • keşke kendini rahatca ifade edebileceğin bir ortamda yaşabilseydin.

0|1
    0|0
  • HELL İS LOADİNG!

1|1
    0|0
  • Adam deistim diyor biri de Allahi nasil. kandiracan diyor. Adam inanmiyor ki 😂😂😂

1|1
    0|0
  • Neye inaniyosan oyle yaşa olmadigin biri gibi gorunuyosan karaktersizsindir.

0|1
    0|0
  • Psikolojik rahatsızsın.

0|1
    0|0
  • olm millet bu şekilde 13 sene iktidarda kalabiliyor, büyük düşün. yerel düşünüyorsun.

0|1
    0|0
  • E sen en çok kendini kandırıyorsun o zaman.

0|1
    0|0
  • senin bileceğin iş senin hayatın biz ne diyelim ki nasıl istiyosan öyle yap

0|1
    0|0
  • Minafiklik olmuo mu yaptığın

0|1
    0|0
  • Açık olmak en iyisi

0|1
    0|0
  • sen tam bır canımsın bence

0|1
    0|0
  • nerenin manyağısın

0|1
    0|0
  • riyakar, münafık
    Başka ne diyebiliriz ki?
    TR Laik bir ülke niye böyle bir şey yapıyorsun anlamak mümkün değil.

0|0
    0|0
  • Cevre baskisina maruz kaliyosun. Siktigimin ulkesinde normal artik

0|1
    0|0
Yükleniyor...