Babamın ailesi kardeşime yüklenmiş, çıldırmak üzereyim. Ne yapmalıyım?

Annem ve babam ayrı. Babam daha sonradan başkasıyla evlendi. Ben üniversitede okuyorum kardeşimse lisede. Ben şehir dışında yaşıyorum, kardeşim annemle yaşıyor. Bir gün kardeşim ve babamla babaanneme gittiğimizde babamla ben dışarı çıktık, kardeşim içeride yorgun uyuyordu. Uyandığında öyle havadan sudan konuşurken para mevzusu açılmış. Babanız size çok masraf yapıyor kendi masrafları da var zorlanıyor, çok harcama yapmayın tüm yükünüz babanızda felan demiş. Kardeşim bunu sadece bana anlattı. İşin tuhaf tarafı babam şu an işinde iyi kademede olduğu için iyi de maaş alıyor ve bize harçlıktan başka hiçbir harcama da yapmıyor. Tüm yükümüz babamda felan da değil o sadece ufak bir miktarını karşılıyor. Ve ben bunu duyunca çok sinirlendim. Çıldıracak duruma geldim. Hayır gelip bana söyleseler cevabını verirdim ama gidip kardeşimi tek bulup ona yüklenmişler. Ben varken diyemiyorlar. Bunu babama anlatmayı düşündüm ama sonradan düşündüm ki bunu babam bile söyletmiş olabilir. En gerekli masraflarımızdan bile kısmamız için elinden geliyor.(okul, sosyal aktivite vb.) Kendi arkadaş grubunun Beşiktaş maç biletini kendi cebinden ödeyen adam, kardeşimin aylık 60tl lik tiyatro kursuna ne gerek var harcama yapmaya, gidip de ne olacak diyor. Kardeşim kursa gidiyor ama ona söylemiyoruz. Ben üniversiteye hazırlanırken de ne gerek var dershaneye demişti. Hayır demesine rağmen yazılmıştım, 1 kere bile oğlum bu ay dershaneyi ben ödeyeyim demedi. Ben kredi çektim kykdan, onun dışında özel ders veriyorum veya marketlerde günlük olarak ürün tanıtıyorum, bir şekilde kendimi aradan çıkarıyorum ama kardeşimin masrafları tamamen anneme kalıyor. Babamın harçlık olarak verdiği aylık 150 lira (günde 5tl) çocuğun yol parasına anca yetiyor. Ben bu para mevzusunu geçtim ama şu durumda bile kalkıp kardeşime "babama çok yükleniyormuşuz, ben acaba tiyatroya gitmeyi bırakıp haftasonları günlük iş mi bulsam" dedirttiler ya gerçekten çok sinirlendim. Ne yapsam bilemiyorum bir akıl verin bana lütfen

0|0
12

En İyi Kız Görüşü

• Babanla bu durumu konusmalisiniz

0|1
    0|0
    • Denedim. Benim dershane zamanımda bu gerekli benim için dedim olmaz diye tutturdu. Sonuç olarak ben dershaneye gittim o ise para lazım mı bile demedi. Aylık 60tl lik tiyatro kursuna çok masraf dedi, 2 hafta öncesinde arkadaşlarını toplayıp Beşiktaş maçına götürmüş kendi cebinden. Kardeşim telefonunu bozmuştu geçici olarak kamerasız bir telefon vermiştim ona. Doğum gününde 2 teyzem bir olup ona düzgün bir telefon aldılar. Sürekli konuşuyoruz ama çözülen bir durum yok ortada

• Umarım, teşekkürler

• Rica ederim , bol şans

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 2

• Kardeşim öncelikle Allah yardımcın olsun. Zor durumdasın. Seni tanımıyorum ama hissetiğim kadarıyla güçlü bir karaktere sahipsin. Annen ve kardeşin artık sana emanet. Baban bu durumdan sıyrılma peşinde. Babanın ailesinde de biraz geri kafalılık var anlaşılan evlilik bitincr sahip çıkma da biter mantığında. O yüzden böyle durumlarda onlardan medet ummadan kendin çabalaman gerek. Yaz tatile girdik, maaşı güzel bir yerde işe başlarsan asgari ücretten fazla maaş veren bir yerde. 3-4 ayda güzel para kazanırsın bu da kardeşinin ve senin önümüzdeki aylardaki ihtiyacını rahat karşılar. Gerekirse annen ve kardeşin okuduğun şehre taşınsınlar öyle de ayrı kalmazsınız zor bir ihtimal ama değerlendirilebilir

0|0
    0|0
    • Haftaya lys var bir öğrenci buldum şu an ailemin olduğu şehirde ona ders veriyorum haftada 2 kez. Onun dışında garsonluk yapayım dedim ama eleman arayanlardan biri maaş performansına bağlı ona göre değişir diyor ve net bir miktar söylemiyor. Bana hiç güven vermedi. Diğeri ise 700tlye haftanın 6 günü sabah 9 akşam 10 dedi bu da emek sömürüsü gibi geldi. Düzgün bir iş bulmaya çalışıyorum bakalım şu lysye kadar ders vermeye devam edecem sonra artık hangisi olursa parasına bakmadan girecem işe

• Cidden emek sömürüsü. Öğrencileri böyle kullanıyolar mecbur diye. Ben de öğrenciyim anlıyorum halinden. Hangi şehirdesin?

• İzmit

• En başta sabır et. Başka da diyecek bişeyim var mı düşünüyüm? Yuh o babaya baska bısey demıyorum

0|0
    0|0
    • Şu an tek düşündüğüm şey ailem (babam dahil değil). Sadece onlar için sabrediyorum

• Sen de kötü günler geçirmişsin, haklısın. Sanırım tek çare ayakta durmak

• kardesım yılma hıc bıseyden. sımdı sana pıc derler o. rospu cocugu derler bunlar senı guclendırsın. ben yılmadım calıstım sımdı bana bey dıyolar yasım 23. nıye fabrıkam var dıye. konyaya gelırsen beklerım ramazandan sonra cay corba hersey hersey kardesıme.

Yükleniyor...