Durumum psikolojik :) Sizce ne yapmalıyım?

7 aylık evliyim. Ben aileme çok düşkün birisiyim, özellikle evlendikten sonra daha çok anladım. Onları gördüğüm zaman içim bir kötü oluyor. Ailemle eşim çok iyi anlaşıyorlar Allah'a çok şükür ama bilmiyorum o kadar garip hissediyorum ki. Diğer her konularda rahatım tek ailem konu olunca bir buruklaşıyorum onları 2 hafta üst üste görmesem gece bazen yatarken duygusallasıyorum bile ( küçük çocuk gibi demeyin :) ) Ben bu durumu nasıl atlatıp, alışabilirim? Şuanda duygularımı tam olarak anlatamıyorum bile. Annem, babam, kardeşim ve eşim benim hayatımda sahip olduğum en önemli ve değerli şeylerdir. Onlardan başka hiç bişey istemem ben.. Off o kadar garibim ki şu an da bile buruklaştım.

Mesela kaynanam ve kayınpederim ile çok iyi anlaşırım ama annem babam varken onlara yakın davranırken biraz çekiniyorum. Sanki kötü bişeymiş gibi. Halbuki ailem eşimin ailesi ile iyi olduğumu görünce seviniyor. Ama sanki kendi anne babama ayıp ediyormuşum gibi geliyor. Evet biliyorum çok saçma. Ama ne yazık ki durum bu :(

0|1
5|15

En İyi Erkek Görüşü

• bende 3 aylık evliyim :) alışık olmadıgınız ıcın boyle bence karımda oyle. hala utanıyo benımle konusurken aılelerımızın yanında. evımız ayrı oldan mı bılmıyorum. gecen aksam ıftarda onlardayız bana sureklı ısmımı soyluyor. babası dedı kı kocacım desene kızım o senın kocan sınıf arkadasın mı dedı. bır kasık yemek yıyemedı utancından. kocam-karım deyınce aklına gerdek gecesı gelıyomus. alısılır dert etmeyın bence kardesım. Bu utanma degıl kardesım ayrıca bu edep. Ayrıca güzeli güzel yapan edeptir. edep ise güzeli sevmeye sebeptir

bir yastıkta yaşlanın..

1|0
    0|0
    • Çook güzel yorumlamışssınız.. Evet cidden utangaçlık oluyor. Ama bendeki aynı zamanda özlem de :( Mutlu huzurlu bir evliliğiniz olsun inşallah :)

• Çok teşekkür ederim saygılarımı ve selamlarımı iletirsiniz :)

• Teşekkürler :) Eğer kızınız olursa bize haber verin oğlumuza alırız diyo birde :)

En İyi Kız Görüşü

• Eşinizin ailesiyle iyi geçinmek başlı başına bir sorundur. Çoğu kadın kocasının ailesiyle iyi anlaşamaz. Özellikle de kayınvalidesiyle. Herkesin şikayetçi olduğu bu konuya Womenist olarak parmak bastık. Eşinizin ailesiyle nasıl geçinmeniz gerektiğinin ufak bir planını çıkarttık. Bu dediklerimize uyarak kavgaları önleyeceksiniz. Onlar sizi siz de onları çok seveceksiniz.
    Eşinizin ailesiyle mümkün olduğunca vakit geçirin. Onları sadece tatil zamanlarında görerek yakın olamazsınız. Unutmayın insan ilişkilerinde ne kadar vakit geçirir ne kadar candan olursanız aranız da o kadar iyi olacaktır. Bu yüzden kayınvalidenizle birlikte gideceğiniz alışveriş planları ve çay partileri yapın onu kendi anneniz gibi görmeye çalışın bu şekilde herhangi bir yanlış anlamaya ve anlaşmazlığa pabuç bırakmamış olursunuz. Emin olun eşinizin de çok hoşunuza gidecektir.
    Sınırlarınızı bilerek hareket edin. Onlarla ne kadar yakın oluırsanız olun onların sizin aileniz olmadığını bilin onun için her daim ve her zaman saygıda kusur etmeyin. Eşinizin ailesine özellikle anne ve babasına siz diye hitap edin. Asla "sen" demeyin. Onlarla ykın olmanız demek onlara her şeyi anlatmanız anlamına gelmiyor. Özellikle eşinizle aranızda olan bir konuyu eşinizi kötüleyerek anlatmayın. Onlarla samimi olmaya çalışın fakat dozunu ayarlayın.
    Mesafenizi koyun. Onların her zaman hayatınıza dahil olmasına izin vermeyin. Sonuçta siz eşinizle evlendiniz ailesiyle değil. Bu sebebten dolayı hem sıcak hem de mesafeli bir tavır edinin onların size çat kapı gelmesini ve hayatınızın ortasına oturmasına izin vermeyin.
    Kimseyi yargılamayın ve içten olun onların size kendi aileleriyle ilgili anlattığı açıklıklar ya da yakındıkları konular varsa bunları eşinizle bile paylaşmayın. Sırdaş olun ve samimi davranın. Siz sıcakkanlı ve içten olursanız karşınızdakiler de öyle olacaktır. Bunu unutmayın.
    Eşinizi herşeyden yukarıda tutun. Eşinizle olan ilişkinizi dışarıdaki negatif enerjiden koruyun. Eşinizle ailesi ya da sizin aileniz aras

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Rahat ol kasma kendini varlıklarının değerini bil onlarla güzel bir hayat yaşamaya bak hepsi bu evliliğin bir parçası zamanla öğreneceksin bir bir eksilecek hayatından hepsi yaşanan gunlerin kıymetini bilip başka bir şey düşünmemen dileğimle

1|0
    0|0
  • durunun psikolojik değil.7 ay uzun bir dönem değil. Daha fazla zamana ihtiyacın var.
    Bu kadar dert etme. Ailenle ve eşinin ailesiyle aranı hep iyi tut.

adın üstünde sen gelinsin. Gelin olmak kolay değil

0|0
    0|0
  • Olur oyle takma :D

0|0
    0|0
  • Dokyora git

0|0
    0|0
  • asmalı konak filmi gibi. sd

0|0
    0|0
  • Can konağını aramadaysan, cansın; bir Iokma ekmek arıyorsan ekmeksin, bir damIa su arıyorsan susun, zuImün peşindeysen zaIimsin, aşkı arıyorsan aşıksın, GönIün neye kapıImışsa O’sun sen. Şu nükteyi biIiyorsan, işi biIiyorsun demektir.

0|0
    0|0
  • Normal bir durum.. Eşini rahatsız etmeyecek şekilde ayarlama yapar isen sorun yaşamazsın..

Yani ailene düşkünlüğün eşinle aranı bozmasın.. Aman dikkat !!!

0|0
    0|0
    • Her konuda yardımcım çok saolsun her zaman arkamda durur ben demeden gidelim der..

• Geçici bir durum bu geçer zamanl

0|0
    0|0
  • Alisirsin zamanla

0|0
    0|0
  • Ne tatlı bir insansın sen.😊

0|0
    0|0
  • Eşinle aranda ki bağı daha fazla arttır.

0|0
    0|0
  • tipik türk kızı...

0|0
    0|0
  • masturbasyon yap bol bol geçer

0|0
    0|0
  • Ay kıyamam yaaa

0|0
    0|0
    • Evet kötü hissediyorum ya

• Ona biraz daha zaman var :)

• Hımm 😄😄

Kızlar Ne Diyor 4

• zamanla duzelirsin bence cunku esinin ailesiyle aran iyi. zaman gelcek kendi evin esin cocugun icin ayni duyguyu yasayacaksin ailenin evine gidince kendi evini ozleyeceksin :D olur oyle seyler bizim gelin de benzer durumlari yasadi. hatta bizimleyken ailesinden konu acilinca oracikta aglamaya baslardi ozledim diye :D ama simdi cok deyisti varsa yoksa kendi ailesi kendi evi :D

0|0
    0|0
    • 7 ay geçti sizce de alışmış olmam gerekmez mi? Ben mi yanlış düşünüyorum acaba :( Evet dediğiniz gibi daha önce babamla dans videomu izlediğimde ya da annemle oynarken vs izlediğimde yanımda kim olursa olsun oturup ağlıyodum resmen gözümden yaşlar süzülüyordu.. Hatta bazen eşim sessizleştiğimi farkedip anneni mi özledin babanı mı doğru soyle bakalım ara da yarın bir gidelim diyodu :)

• İnanın eşimin mutluluğu kadar beni sevindiren başka bişey olamaz. Ona belli etmemeye calısıyorum fakat bazı durumlarda ılla kı anlıyordur. yardımcı olduğunuz için çok çok teşekkür ederim :) İnanın biraz daha içim rahat.

• rica ederim ne demek :D

• Aıkenı sevmen normal ama abartmıssın bıraz

0|0
    0|0
  • Evlenene kadar anne baba evinde miydin

0|0
    0|0
  • İlginç gerçekten

0|0
    0|0
Yükleniyor...