Çok eşlilik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Soru başlıkta gördüğünüz gibi. O konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

3|2
16|61

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Hangi çok eslilikten bahsediyorsun?
    Caiz kılınmış çok eslerden mi?
    Zevk için olanindan mi?
    Ben ikisine de karşıyım ama ikisine bakış acilarim farklı. Biri tamamen sapkınlık.
    Diğeri ise, neyse 😐

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 60

• bir belgesel izlemiştim. çok eşlilik üzerine. tek erkek ve birkaç kadın ilişkisinde aynı evde kalıyorlardı. gene biri mutsuzdu ama diğer kadınlar görece keyifliydi. adam da tek kadının yetmediğinden bahsediyordu.

tek kadın ve iki erkekli bir ilişki vardı sonra. onda ise tamamen felaketti. erkeklerden biri kriz geçiriyordu, daha fazla katlanamadığını söylüyordu, diğeri de pek memnun değildi. kadın rahattı ama, beğenilmek, kıskanılmak, ve her iki erkeğe de birden sahip olmak onu mutlu ediyordu.

bunu izledikten sonra görüşüm pekişti. çok eşlilik insana bir hakaret, kadının çok eşli oluşu iyice insanlık ve doğa dışı bir durum.

0|2
    0|0
  • Saçmalığın daniskası...

2|0
    0|0
  • Ben yapmam :D günümüzde de zor savaş şartlarında felan olabilir

1|0
    0|0
  • İbadeti eksik ama inancı tam olan biri olarak tasnif etmiyorum. Bana ilginç geliyor. Eski zamanda böyle olması doğru olabilir ama bu zamanda kadınlar hiçte muhtaç değiller bir erkeğe 2 eş olacak kadar. Peygamberle sahabeyle karşılaştıtıp evlenilebilir diyenleri garipsiyorum. Biz onlar kadar ahlaklı olamayızzzz

0|0
    0|0
  • iğrenç birşey

1|0
    0|0
  • Çok eşlilik olası bir savaş sonucunda ülkedeki erkeklerin çok azalması durumunda kabul edilebilir bana göre yoksa kesinlikle 1eş yeter.

0|0
    0|0
  • Öyle birşey olamaz!

1|0
    0|0
  • önceden çok fazla varmış şimdi ise garip bazı ülkelerde hala var iranda türkmenistan da mevcut olmayacak birşey değil cünkü erkek sayısı kadın sayısından çok az dünyada erkek az diye diğer bayanların bekar kalması gerekmez ama şu önemli 2 bayanı alan inek gerçekten ayrım yapmadan onlara aynı şekilde sevgi ve rahatlığı sunmalı

0|0
    0|0
  • Karsi olunmasinin sebebi kadina neden yok olayi.. eger kadinada cok eslilik olayi olsaydi cok eslilik konusundaki erkek sempatizani sayisindan daha cok kadin kabul ederdi bu durumu..

1|0
    0|0
  • Su sartlarda bunu gerceklestiren erkek net olarak sapiktir.

Islami falan bahane etmesinler. kusura bakmayin ama o com eslilik olayi uber sartlar ve siyasi olaylarda yapilir sadece. Gunumuzde yapilmasina. gerek yok. Olsa bile cokk nadirn

O yuzden kendinizi kandirmayin. Adam gibi 1 kadini sevin

0|0
    0|0
  • tiksinç

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • kesinlikle en çok savunduğuım konu beni kimse tek eşliliğe mahkum etmeye kalkmasın böyle bir zoırunluluğum olmamalı asla

0|0
    0|0
  • Kesinlikle onaylamiyorum

0|0
    0|0
  • Olmaz, hiç bir şekilde ben eşime eşim bana ait olmalı onun dışında herşey karaktersizliktir aile yapısına aykırıdır.

0|0
    0|0
  • Dini olarak sakıncası olmayan bir durumdur, saçma sapan yorumlar yapmamınızı öneririm , ancak bu durumun çok fazla ön konuşulu bulunmakta iki eşin arasında ayrım yapamazsın ikisini de memnun etmek zorundasın vs gibi bu yüzden günümüz şartların da çok zor bir durumdur.

0|0
    0|0
  • Alan memnun veren memnun ama sapkinlik aklima yolante yengemiz geldi insan sevdigini nasil paylasirki benimki oyle bisey dese sen erkerkekzin falan kapinin onune korum demekki sevmiyo

0|0
    0|0
  • Eğer bakabiliyorsa uygun diye biliyorum

0|1
    0|0
  • azgınların kendini su üstüne çıkarma çabalarında kullandıgı bir bahane ''ben çok eşliyim'' sadakat yoksunu kişilerde vardır

0|0
    0|0
  • bu yaşıma geldim sadece birini sevdim. Kalbim han değil ki gelen giden sığsın. Benim kalbimde sadece bir kişiye yer var. Ha başka yerlerimi sorarsan hep müsait.

1|0
    0|0
  • Olumsuz

0|0
    0|0
  • çok saçmaaa

0|0
    0|0
  • Gereksiz.

0|0
    0|0
  • Çok eşlilikten kastın birden fazla kişi ile resmi olmayan şartlar içinde bir birliktelik yaşamak ise gayet hoş derim...

0|0
    0|0
  • Dunyanin bir yerinde kadinlar erkeklerin uzerine kuma getirmeye basladigi zaman herkesin konu ile ilgili bir fikri olacak (Araplarin bile)

1|0
    0|0
  • Eğer erkek eşit davranabilirse, bakabilecek maddi durumu var ise, ilk eşinden de gönül rızası var alabilirse, nefsi için olmamak şartı ile 1 den fazla eşi olabilir..

0|0
    0|0
  • İkinci eşin olacak kişi evlenemiyor ve ihtiyaç sahibi ise olabilir onun dışında islam tek eşliliği ister

0|0
    0|0
  • Cok eskiklik dogru degil hayvanlara has bir bozellik biz insan ogluda hayvanda daha koru durumdayiz lakin ulkemizde aldatmalsr hat safada Şimdi burda onaylamiyorum diyenin cogunun kac kizi veya kac erkegi ayni anda idare ediyorlar cok merak ediyorum

0|0
    0|0
  • Toplumda ve islamda ki saçma düşüncelerden biri olarak görüyorum.

1|0
    0|0
  • O düşüncedeki insanlar Arap ülkelerinde yaşasınlar.

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    30

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 15

• Midesizlik

0|0
    0|0
  • olumsuz dsüşünüyorum

0|0
    0|0
  • Çok eşliliğe karşıyım. İnsan sevdiğini nasıl paylaşabilir başka biriyle. Ama çok eşlilik olacaksa kadına da erkeğe de olmalıdır.

0|0
    0|0
  • Saçmalık tam anlamıyla.

1|1
    0|0
  • Yorumları okudum da herkes sanki erkek çok eşli yaşayabilir gibi yorumda bulunmuş 😄

Tek eşli yaşamayı tercih ediyorum ben.

0|1
    0|0
  • 1den ne hayır gördük 2 den 3den ne hayır gorecez karşıyım

0|0
    0|0
  • rezillik, iğrençlik

0|0
    0|0
  • Karşıyım

0|0
    0|0
  • Bu zamanda ihtiyaç duyulmayan birşey bence eskiden tamam ama artık olmaması gerekir..

0|0
    0|0
  • Ne düşünmesi öyle bir şey kaldı mı

0|0
    0|0
  • Bir kadına yapılabilecek en büyük hakaretlerden biridir. Kadını aşağılamaktır. Teklif dahi edilemez.

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • İyi şeyler düşünmüyorum. Kadına saygısızlıktır.

0|0
    0|0
  • Tek kelime ile iğrenç.

0|0
    0|0
  • S*kimsonikçe

0|0
    0|0
Yükleniyor...