19 yaşındayım aileden çok aşırı baskı var evden kaçıcam yorumlarınız ne?

kendi söz hakkım bile yok güven yok en büyük sebebi de babam çocukluk dostumun yanına kaçıcam

1|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Okul durumun ne kardeş? Kaçma evden hayatına böyle başlama bugğnlerin yarını var yarın ileride 19 yaşında baktığında evden kaçmıştım mı diyeceksin?
    Kültürel çatışma ya da jenerasyon farkı olabilir ailen yaşlı mı genç ebeveynler daha anlayışlı olabiliyor ileri yaşlılar daha sorunlu olabilir.
    Kaçmak çözüm değil kaçtığın ailen kanın, genlerin ve ne kadar kötü olsalar da dünya'ya gelmene vesile olan insanlar.
    Söz hakkı mı istiyorsun evde söz hakkını almak istediğini söyle büyüdüğünü göster ve bazı aileler çocuğunu yüzüne karşı övmez arkasında över belki seni güçlü biri yapmaya çalışıyorlar. Tanımadığım için pek çok ihtimal var. Bence kardeş evinden hayırla çık güzelce ayrıl bu şekilde değil.
    Sorunlarını konuş kaçmaktan iyidir ama konuştuysan tabi işe yaramayacaktır.
    Evden ayrılma kötü şekilde lütfen senin evladın gitse evden?

0|0
    0|0
    • dedğim gibi ygs bu sene ii geçti lys yede hazırım aynı zamnda iştede çalışıyorum dediklerinizin hepsini denedim sadece ayrıldıktan sonrası için yapacaklarımı sormak istedm ben bunların hepsini bende düşündüm

• hakkında hayırlısı olsun ama 4 ay dişini sıkacak kadar da umut yok demek ölümlü dünya kardeş anne baba psikolojik baskı da tasvip edilmez ama hakkında hayırlısı olsun gönüllerini al yine de diyorum uzakta da olsan o ev senin ve sana açık bir kapı hep.

• haklısın abi çok saol yorumların için :)

En İyi Erkek Görüşü

• bu gün ailesinden kaçmak isteyen ne kadar genç çıkdı bari sen dinle beni ilk önce kendine güvenin olsun babana öyle sadece lafda degil icraatda da cocuk olmadıgı göster evden kaç demiyorum dersine çalış kendi paranı kendin kazan ve evde bir otorite sagla kendini sert bir biçimde degil gerekirse sert olsun ama aşırıya kaçma söz hakkı al ama söylecegin sözleri önceden çok iyi düşün bende aynı şeyi yapcakdım babamla çok kavga etttim ama kaçmak yerine yüzleşmeyi tercih ettim sonuç çok olumlu oldu bende geçen sene bana sürekli küfür edip aşagılayan adam gitti resmen dahada yakınlaşdım babamla çünki aramızdaki sorunları hallettim ona kendimi gösterip bunu anlamasını sagladım

0|0
    0|0
    • çalışıyorum sınavlara girdim lys var şu an ygsmde ii geçti aylık 1500 alıyorum çalıştığım yerde her seyi denedim kardeş olmuyo elalem gelip benden akıl ister bende ailemin gözünde akıl isteyenim yüzkarasıyım yani kısaca

• estağfurullah ne demek kardeşim sınavında başarılar dilerim çok saol tekrardan :)

• teşekkür ederim kardeşim

Kızlar Ne Diyor 3

• Saçmalama Yaşını olmuş olgun bir kızsın artık. reşit bir yaştasın kaçmak yerine ailene 18 yaşında olduğunu göster. kendi kararlarını artık kendin verebileceğini göster. şimdi kaçarsan ınan bana çok pişman olursun. ailen senin en büyük destekçindir aslında. eğer baskı varsa bu baskıya karşı gelmeyi öğren çünkü kaçtığında inan bana yaptığın bu şeyden pişman olacaksın. eğer sen ailenin güvenini sarsmışsan 2. kez güvenmek sana gerçekten zor olur. çünkü güven öyle çabucak kazanılan birşey değil. Surdan bana 2 kilo güven yolla diyemessinya hayata. bu güveni sensağlayacaksın onların nasıl güvenini sarstıysan onu düzeltmelisin. ınan bana bebeğim düzelecek

0|0
    0|0
    • erkeğim erkek :D güvende yok bu arada ailemde

• Erkekteolsan aynı şeyler senin içinde geçerli nelerine güvenmiyorlarsa sende onu yapmaya çalış tekrardan güvenlerini kazan derdini anlat onlara

• Öyle aileleri de hi anlamam bence sorun biraz sizde de var ben 18 yaşında kiz çocuğu olmama rağmen ailem o kadar gelmiyor üstüme rahatım yani ama cevremdeiilee yok annem izin vermedi yok şöyle sanki napicaz gencligimizi yaşayalım bazıları anlamıyor bunu sözünü geçirmeye çalış benim sözüm geçiyor mesela ailede

0|0
    0|0
    • sözüm işlerine geldiği konularda geçio geri kalan kısımda karar verecek yaşta değilsin başka bir olayda eşşek kdr adam oldun durum bu...

• Aynen :D

• :D :)

• kaçmak yerine vur kapıyı çık

0|0
    0|0
    • çıktıktan sonra ne yapmalıyım nasıl haber vericem çünkü kayıp diye polise verebilirler ve o kadar anlayışlı bir aileye sahip olsam dediğin gibi çıkıp giderim

Erkekler Ne Diyor 2

• Baskı kötüdür evet ama konuşup halledebilirsin 19 yaşındasın artık kaçmak çözüm değil

0|0
    0|0
    • halledilse halledecezde olmuyo işte

• Kocaya mı kaçıyon kız

0|0
    0|0
Yükleniyor...