Üvey anne veya üvey baba olsaydiniz esinizin cocuklarina nasil davranirdiniz?

Uvey anne veya uvey baba olsaydiniz esinizin cocuklarina nasil davranirdiniz?

Sokagimizda hep 5 yaslarinda bir kiz cocugu goruyordum herkesten ekmek, yiyecek veya para istiyordu, ve bazende gizli gizli almaya calisiyordu. Bugun ogrendim ki annesi kiz cok daha kucukken kacmis baba yeni bir kadin ile evlenmis hem kadin cocukla ilgilenmiyormus hem baba, sosyal hizmetlerden gelip cocugu almislar.. cok ama cok uzuldum.. ve merak ediyorum siz olsaydiniz ne yapardiniz?

0|0
25|19

En İyi Erkek Görüşü

• annelerini eş olarak kabul ettiysem çocuklarındanda haberim vardır ve kabul etmişimdir.. kadınıda seviyorsam kedi çocuklarım gibi bakarım

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Benim üvey annem var öz annem gibi ama. Bende onun gibi davranırdım.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• ışte asıl babalık annelık ımtıhanı yuce YARADAN la burda baslıyor tabıkı ona sahıp cıkar öz babası gıbı olmasamda elımden geldıgı kadar şefkat merhamet sevgı gosterırım ALLAHIN emanetı sonucta bu cocuklar nasıl ayrım yapabılırımkı cunku cocugun kalbınde derın kötu ızler uzuntuler asla bırakmak ıstemem kıyamam ben zaten cok merhametlıyım asla buyuk konuşuyoeum asla ayrım yapamam

0|0
    0|0
  • Allah kimsenin başına vermesin, çok zor bir durum ama öz evlatlarımdan daha fazla ilgi alaka ve anlayış göstermeye çalışırdım ki yetimliklerini hissetmesinler

1|0
    0|0
  • bir veya birden fazla yetimi iyi bir birey olarak yetiştirebilmek allah katındaki hayır derecesini bir bilebilseniz bütün yetimlere sahip çıkmak isterdiniz

1|0
    0|0
  • üvey baba olsam arkadaş gibi olurdum. sonuçta babasız büyüyecek. yetimlere zulme etmek hoş değil.

1|0
    0|0
  • her gün döverim. hem de kemerle. eğer ananıza söylerseniz daha çok döverim diye tehdit ederim bir şey de diyemezler 😈

0|0
    0|0
  • tak eşliliği tercih ediyorum.
    o kişi de tertemiz olmalı benim gibi.

0|1
    0|0
  • Çocuk deyince akan sular durur benim için.
    Gerekirse evliliğimi bitirir yinede çocuğa en iyi hayatı yaşatırım

0|0
    0|0
  • Kendi çocuğum gibi davranırdım

0|0
    0|0
  • "Babalar savaşıyor" filmini izleyin bu soru için :D

0|0
    0|0
    • Simdi baktim konusuna not aldim daha sonra izleyecegim tesekkur

• güzel

0|0
    0|0
  • Öz babası gibi.

0|0
    0|0
  • şefkat gösterirdim

0|0
    0|0
  • üvey annemde var üvey babamda bana bu güne kadar kötü davranan olmadı bende davranmam

0|0
    0|0
  • Kendi cocugumdan ayirt etmezdim vicdan duygum herseyden agir basar

0|0
    0|0
  • Kendi cocugum gibi davranirim

0|0
    0|0
  • Ben iyi davranirim

0|0
    0|0
  • Yaşamak lazım

0|0
    0|0
  • Allah biliyor ama kendi çocuklarımdan daha çok severdim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• Ben kendi çocuğum gibi severdim kesinlikle
    Her sorununda her zaman yanında olurdum
    Anne olmak için doğurmaya gerek yok ben onu annesinden daha çok severdim belki de :)

1|0
    0|0
  • Ben kendi cocugum gibi ilgilenirdim. Hic olmazsa abla gibi ilgilenirdim. Evet abla daha mantikli bebek degilse. Ama cok buyuk bir kesim bunu yapmaz. Oyuzden cocugu olanlarin evlenmeyi 1 kere degil 10 kere dusunmeleri lazim.

1|0
    0|0
  • Kendi çocuğummuş gibi davranırım. Yanlışına yanlış diye kızarım, doğrusunu gösteririm. Severim, kollarım, kol kanat gererim.

1|0
    0|0
  • bir kere nolursa olsun onlar yetimdir fedakar olacan 2. si kocanın yani sevdiğinin çocukları seveceksin onlari. Allah ıslah etsinçok günah olan çocuklara oluyor babasına da yazıklar olsun deyim

1|0
    0|0
  • Kendi çocuklarım gibi ! Kendi yuvamı kurup ve çocuklarım olduktan sonra yetim cocuklara annelikte yapmak istiyorum ztn.. evlendiğim kişinin 3 4 çocuğu olsun yine bakarım analık yaparım

1|0
    0|0
  • İyi davranırdım tabi ki

0|0
    0|0
  • Malesef dizilerde ve filmlerde gördüğümüz sadece öyle sanırız ama gerçekte de var böyle insanlar
    Ben bu durumu yaşamadan ne desem boş ama kocamı seviyorsam eğer ona değer veriyorsam ondan bir parçaya daha çok değer veririm galiba çünkü Allah o kadına öksüz bir evlata sahip Çıkma Fırsatı vermiş ve onun bir kanadı kırıkken onu hor görmesi nasıl söz konusu olabilir bilmiyorum

0|0
    0|0
  • İyi davranırdım

0|0
    0|0
  • kendi çocuğuma göre daha dikkatli daha hassas yaklaşırım çünkü hem çocuk üvey annem diye böyle yaoıyor diye düşünebilir hemde ben vicdanen rahat edemem olabildiğince sevcen iyi davranırım ama şımartmamaya çalışırım zor iş cidden

0|0
    0|0
    • ama eğer bebekliğinden beri annesiysem kendi çocuğum gibi davranırım gayet yani duruma göre değişir

• eğer bebkliğinden itibaren annesi değilsem daha sonra yaptığı bir hatada ona gerektiği gbi kızmam bile dokunabilir üvey annem diye böyle öz annem olsa böyle olmazdı beni sevmiyor diye düşünebilir ama böyle bir durum söz konusu olmasaydı fark etmezdi benim için ha bebkliğinde annesiymişim ha daha sonra sonuçta ben anneyim o çocuk

• Anladim haklisiniz

• normal davranırdım

0|0
    0|0
  • Kötü davranmazdım kesinlikle

0|0
    0|0
  • Kendi çocuğum gibi sever sahiplenirdim.

1|0
    0|0
  • Allah hiç bir çocuğu gerçek annesinin ve babasının yanından ayırmasın🌺

0|0
    0|0
  • Ben kendi çocuğum gibi davranırım bu konularda çok merhametliyim

0|0
    0|0
  • Kendi çocuğumdan ayırmazdım.

0|0
    0|0
  • iyi davranırdım kötü davranmam asla bunun hesabını öteki tarafda veremem :/

0|0
    0|0
  • Zor gerçekten Allah yardımcısı olsun her çocuk özeldir

0|0
    0|0
  • Ben bir cocuga kotu davranabilecegimi sanmiyorum.

0|0
    0|0
  • kendi cocugum gibi olmaz ama ona yakın sever kollardım

0|0
    0|0
  • Kendi çocuğuma nasıl davranıyorsam aynı şekilde davranırdım. Ne eksik ne fazla.

0|0
    0|0
  • İyi davranırdım

0|0
    0|0
  • Kendi çocuğummuş gibi sahiplenirdim elimden geldiğince kalbindeki boşluğu doldurmaya çalışırdım.

0|0
    0|0
  • Bakarım sahip çıkarım o bana allahın emaneti diye düşünürüm :( Kıyamam yavrum benim :'(

0|0
    0|0
  • belki gerçek annesi yerinee koymayabilir beni ama elimden geldiğince annelik yapmaya çalışırım

0|0
    0|0
Yükleniyor...