Namaz kılmayan hayvandır sözü hakkında ne düşündünüz?

Ne kadar gerici bir zihniyet

Güncellemeler:
güncel

0|0
10|27

En İyi Erkek Görüşü

• söyleyiş üslubu yanlış namazın insani olduğu diğer mahlukatlar içerisinde anlı secde gören tek varlığın insan olduğunu belirtmek istemiştir.
    Kur'ân'ın namaz kılmayanı hayvana benzetmesi , namaz kılmayanı etiketlemek ve aşağılamak için değil insana insanlığını hatırlatmak içindir.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• namaz kılmayan hayvandır derken? yani nefsi olarak insan hayvan nefsine bürünür demek istemişte olabilir. İnsanlığı kaybedecek sapkınlıklara uğrayacağını belirtmişte olabilir. Çünkü namaz dinimizin direğidir. Bir evin kolonları nasıl zemini ayakta tutarsa binayı namazda insani yönümüzü ayakta tutar belkide böyle demek istemiştir. Ama tabiki bunu güzel bir dille anlatmak daha iyidir kırıcı olmadan.

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Doğru demıs kanks

2|0
    0|0
  • o şekilde dememeliydi. bunun yerine imam-ı azam ebu hanifenin şu sözünü örnek gösterebilirdi :
    - namaz kılmayan kafir olmaz ama kafir de namaz kılmaz.

2|0
    0|0

• bu cümle baya bir abes olmuş

1|0
    0|0
  • Akp zihniyeti
    Boktan gündem peşindeler

Artık iyice troll'e bağladılar
    Koyunları saolsun

2|0
    0|0
  • Bence hem namaz kılıp hem de Allah peygamber deyip müslüman gözüken ama milletin paralarını kutu kutu çalanlar hayvandan da aşağıdır

1|0
    0|0
  • Gülüp geçeriz

2|0
    0|0
  • Namaz kılıp erkek çocuklarına tecavüz etmektense kılmayıp hayvan olmayı tercih ediyorum

2|0
    0|0
  • Yanlis soyledi ve kendini de yanlis ifade eti demek istedigi galiba buyudu Allah sadece insanlara kudretii verdi

1|0
    0|0
  • yanlıs

1|0
    0|0
  • dinde zorlama yoktur. bunu diyen kişiye asıl hayvan sensin derim.

2|0
    0|0
    • Bunu söyleyenler İslam dinini ayaklar altına alıyor dur İslam zorbalık dini değil

• @firtina-eken aynen öyle kardeş. eğer bir insanı sen zorla camiye götürürsen istemediği halde o kişi zorba olmuş olursun bırak içinde varsa yapar onu zorla götürmek yerine ona örnek ol derim ben.

• Zorla yapilmasi demek zaten beyin yıkamak demektir muslumanim değil militarist yetişir o zihniyette sonra tak beline Bombayı adam olursun Allah için

• Doğrudur

1|0
    0|0
  • Sövüyorum

1|0
    0|0
  • Hayır öyle birşey yok fakat şu da gerçektir ki namaz kılmayan (müslüman tabi, gayrimüslimlere sözüm yok) akılsızdır. çünkü bu kişilerin inandığı kitap olan kur-an herşeyi açıklamıştır, namazın önemini, kılmayanların uğrayacağı hüsranı apaçık belirtmiştir. Nitekim kuranda birçok yerde o halde hala aklınızı kullanmayacak mısınız ayeti vardır. Bunları bile bile namaz kılmamak aptallıktan başka birşey değildir

0|0
    0|0
  • Eskiden çapulcuyduk şimdi hayvan olduk

1|0
    0|0
  • onu diyen bidaki haberde çocuk tacizcisi olarak karşımıza çıkıyor

1|0
    0|0
  • Salakliktam başka bisey degil

1|0
    0|0
  • Insan, dusunen bir hayvandir diyen filozofcuyu alkislayan varlıklar simdi insan oldugunu hatirlamis derler adama fazla konuşmayın. :)

0|0
    0|0
  • Namaz kılmayıp ibadet etmeyince hayvandan ne farkımız kalır ki.

0|0
    0|0
  • Söyleyen hayvan diyeceğim de hayvanlarında duyguları ve beyni var bunu diyende hic biri yok ki bunu gerici zihniyet bile demez. Bu şerefsiz signaz ve yobaz

0|0
    0|0
  • Kesinlikle mantıksız,

0|0
    0|0
  • Zihniyet sorunu olarak görüyorum

0|0
    0|0
  • Ya böyle insanların dedikleri umrumda değil

0|0
    0|0
  • Aslında adam doğru diyor. Dikkat ederseniz namazın mazereti yok.

0|0
    0|0
  • ayıp etmiş

1|0
    0|0
  • Ondan dolayı bugün imam çıkardılar kanala izledin mi? Sırf komedi ya valla bak.

1|0
    0|0
  • gerici zihniyetle ne alakası var bu Kuranda yazan birşey. Müslümanlığında en büyük şartlarından biri bu şekilde kuranın emirlerine karşı gelerek zaten müslümanlıktan çıkmış oluyor insan.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• İnsanlığı onlardan öğrenecek değilim a q

1|0
    0|0
  • Yorumsuz. Hayvanmışım

1|0
    0|0
  • Bu sözü kim söylemiş bilmiyorum ama bizim dinimiz böyle kaba bir tabir kullanmaz. Allah diyor ki, kulum sana bir çok nimet verdim senden isteğim günde 5 vakitini bana ayırman; eğer yapıyorsan gözümde meleklerden bile üstünsün. Eğer yapmıyorsan hayvanlardan bile düşüksün.
    Yani anlıycağın Kuranda Allah tatlı dille açıklıyor her şeyi. Namaz kılmaya üşeniyorsunuz sonra dine suç atıyorsunuz yok çok geriyolar bizi yok çok zor felan filan. Oysaki namaz başlı başına bir nimet. Çok şey kaçırıyorsunuz çok..

0|0
    0|0
  • Saçma bir sozmus

1|0
    0|0
  • Namaz hayvanlara farz kılınmadi acisindan dogru

0|0
    0|0
  • Zihniyet gerici değil zihniyet aptal

1|0
    0|0
  • Yanlış cümle

1|0
    0|0
  • Müslüman olup namaz kalmamak doğru degil ama böyle söyleyenler yüzünden ınsan dinden imandan soğuyor.

1|0
    0|0
    • Haklısın valla canım

• Biz insanlar imana gelsin diye yardımcı olalım adamlar bizi bile soğutuyor

• Dogru

1|0
    0|0
Yükleniyor...