Kör bir insana güneşi nasıl anlatırsınız?

Güzel cevaplar okuyacagimi umuyorum.
Fotoğraf da benim mercegimden olsun. :):
Kör bir insana güneşi nasıl anlatırsınız?

1|4
3|19

En İyi Kız Görüşü

• önce elini tutucam senin tenimi hissedeceksin ve ayni anda sicakligimi bu günesin dogusu gibi Kücük bir sicaklik ama karanligi aydinlatmaya yetiyor iste ardindan yüzüne dokunucam oksayarak her bir karesini bu günesin kendini tamamen gösterdigini anlatiyor ve sonunda sana sikica sarilicam bu da günesin tam tepede oldugu an tüm sicakligi hissedildigi vakittir... bence

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadan ufoyu dayarım yaksın iyice

2|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 18

• Herkese her şeyi anlatamazsın.

3|3
    0|0
  • empati yapıyorum fakat zor yahu

güneşte ısıttığım kavunu ellemesini ve koklamasını isterim. Şekli bozulmamıştır. Kokusu hala kokuyor olacaktır.
    sonra kesip bir dilimi yemesini isterim. Yüzü burusunca sıcak kavun acıtmıştır derim
    Sıcak kavun güneşe benzer. Kavunun kokusu güneşin dünyaya verdiği hayat gibidir. Bak aldığımız oksijen güneşin ısısı sayesinde suların buharlaşması. Bitkilerin fotosentezidir. Güneşin tam bir şekli olmamakla beraber dairesel gözükür. Fakat gördüğün gibi sıcak kavunun tadı bozulmuştur. Güneş dünyaya çok yakın olsaydı. Dünya erirmiş olurdur. Acımak. İste güneş çok sıcaktır. Rabbim öyle bir yaratmış ki güneş ile dünyanın arasında uzaklık dünyayı canlı tutacak kadar uzak ama dünyayaı üşütmeyecek kadarda yakın elhamdüllilah.
    Ayrıca güneşin tadı diyebileceğim zararlı ışınlarda yayar. Çok sıcak havalarda mümkünse dışarı çıkma. Normalde düyanın atmosfer katmanları bu ışınları tutar ve yayar. Fakat çok sıcak olan yaz aylarında bu ısınlar yeryüzüne çarpacak kadar çok olur. Dünyaya zarar vermez belki ama canlılara zarar verir

0|1
    0|0
  • -Dostum güneşimi sordun. Sana yarın sabah görmeye başlayacaksın desem ve sabahgözlerin birden açılsa ne hissederdin? İşte güneşi görebilmek böyle bir özlem her geceden gündüze. Tabi biz nankör insan oğlu amaaan nasılsa hergün görüyoruz deyip basitleştirdik bu nimetide.

0|1
    0|0
  • Eğer o kişi Veysel Şatıroğlu ise, yüreğiniz kadar sıcak derdim.
    https://www.youtube.com/watch?v=rcFK-iLsaGQ

0|1
    0|0
  • Bazen karşılığı olan bir sevgi gibi aşk gibi geceni aydınlatan huzur verici bir özellikte bazen ise tek taraflı karşılığı olmayan çaresiz ve umutsuz bir aşk gibi içini yakan bir kor ateş gibi..

0|1
    0|0
  • Deki ona tut elini kalbine koy ne hissediyorsun
    birde gogsum nasil elin isindi mi iste oyle sicakdir gunes diyeceksn ısıtır seni.

0|1
    0|0
  • sınırlı bıber ona tam tepemde guneş var cok yakıyor benı derım

0|1
    0|0
  • güneşi anlatmakmı güneş anlatılmaz yaşanır be üstad bir kişi gösterebilirmisin güneşe bakabilen anlayacak kadar bakabilecek bakamazsın , zaten güzel güneşli bir günde ya da havuz kenarında şezlong a uzandığında veya sahilde sıcak kumlara uzandığında gözlerimiz hep kapalıdır hissederiz öyle anlarız bence kör bir insana güneşi değilde masmavi gökyüzünde bembeyaz pamuk şekeri gibi göğü süsleyen bulutları anlatamazsın

0|1
    0|0
  • elini sobaya basarım
    bundan milyar kat sıcak derim.

0|2
    0|0
  • İyi de bu adam kör ama hiç mi dışarı çıkmıyor? Sıcaklığını da mı hissetmiyor?

0|1
    0|0
  • Elini uzat öne doğru yüzünü havaya kaldır bir sıcaklık hissediyorum diyorsan o güneş

0|1
    0|0
  • Yuvarlak, sarı

0|1
    0|0
  • Koara : söylesene neye benziyor
    Sem : ney güneş mi?
    Koara : evet
    Sem :) vay Canına hiç anlatmam gerekmemişti
    .
    .
    .
    Tron filminden bir sahne

0|1
    0|0
  • Ne kadar kör olsada sıcaklığını hissedebiliyor sonuçta nasıl anlatırdıma gelince o herşey diyebilirdim canlılığın temel kaynaklarından hatta dünyanın güneşten koptuğunu söylüyor bilimadamları, doğal olarak onun bir parçasıyız derdim

0|1
    0|0
  • Onu sicak bir ogle zamani bir banka oturtup gunesin siddetini hisssettirirdim sonra derdim dunyadan bu kadar uzak olmasina ragmen seni yakabilen bu enerji dunyamizi aydinlatiyor

0|1
    0|0
  • Sıcak ve büyük.
    Gök denen yerde.
    Biber.

0|1
    0|0
  • Gunesi anlatmam, goremedigine uzulmesin.

0|1
    0|0
  • "gördüğün tek rengin bir anda değiştiğini düşün, işte güneş doğunca öyle oluyor"

0|1
    0|0
Yükleniyor...