Babam çöküyor ona yardım etmeli miyim?

Arkadaşlar Öncelikle kendimi tanıtayım ki böyle bir soru için neden ikilemde kaldığım belli olsun.18 yaşındayım. Evlilik dışı bir çocuğum. Babam ben 2 yaşımdayken annemi bırakıp eski eşine dönmüş. Annemin anlattığına göre üvey annem yani babamın eşi yüzünden babamla görüşemiyormuşum. Bu arada babam bizden 2 km falan ileride oturuyor ama görüşmüyoruz. Annemin ev hanımı olması sebebiyle lisenin başından beri hem çalışıp hem okuyorum. Annemin eski eşinden olan kızları yani ablalarımın evi terk etmesiyle bana düşen yük artınca mesai saatlerimde artış oldu. Fakat hala yeterli param olmayınca bir et mangal restauranta geçtim. Şans eseri çalıştığım yer eniştemin çıktı. Yani babamın eşinden olan kızlarından Elçin in eşi (Annemin kızları olan ablalarımla alakası yok) Fakat benim kim olduğumu bilmiyorlar. Ama bahşişi iyi diyede ben gitmiyorum. Geçen hafta yiğenimin doğum günü çalıştığım yerde kutlandı. Çok fazla gerilmiştim babam torunlarını çok sever. Onları özel okullarda okutur. Hatta çoktan evleri bile hazır. bir hayrı dokunmaz bana gavatın :). Neyse doğum gününe gelir falan sandım ama gelmedi. İş arkadaşlarımdan birine durumu anlatınca o da babamla ilgili birşeyler anlattı. Bizim koca kütük uzun süredir kızları ile konuşmuyormuş. İş yerinden 1 tanesi kaybetmiş. Arabasını satmış. Bende bunu duyunca oturduğu evdeki kıraathanesine gittim. Uzaktan baktım sinek avlıyor. Marlboro içen o koskoca babamsa elinde sarma sigara dertli. Şimdi sorum geliyor. Yıllardır elini bana uzatmayan "Bu çocuk anca serseri olur." diyen bu adama kalkıp evlatlık etmek zorunda mıyım? Yalan yok etrafımdaki herkes beni vurdumduymaz bilir. Ama hiç hissetmediğim o baba sevgisinin eksikliğide en büyük kuyruk acımdır :)

0|0
4|0

En İyi Kız Görüşü

• Bence yanında ol en azından hayatta öyle ya da böyle bir sürrü şey olmuş ufacıkta olsa yüreğinde güzellikler varsa

0|0
    0|0
    • Güzel diyorsun da , Onun yokluğu çok şey eksiltti bende affetmesi kolay değil. Kulağa basit geliyor belki ama ben arkadaşlarımla futbol muhabbeti yapamıyorsam beni hiç parka götürüp oynamadığı için. Bir de en ağırı var klişe kaçacak belki ama unutamıyorum onu. İlkokuldayken Emre diye bir arkadaşımı sokağa çağırmıştım oynayalım diye. Olmaz babam evde pazar günü izinli demişti. Ne var oğlum kaç sen gelirse ya kaçarız ya döveriz tarzı birşeyler gevelemiştim. O da benim babam güçlü seninkini döver demişti. O an ki çaresizlik o his unutulmuyor ya :)

• Gözlerim dolmasa da emin ol anlatırken içim cız ediyor. Alıştım gibi bir şey artık. Ama sağol kararımı verdim. Ben üzerime düşeni yapıp son bir kez gideceğim.

• Senin adına çok sevindim Allah yardımcın olsun tüm güzellikler seni bulur inşallah

Kızlar Ne Diyor 3

• Sen ne yapacağını çok iyi biliyorsun!

0|1
    0|0
    • Böyle 2-3 saniye şevke geliyorum da cesaretim yok ki. Bunca zamandan sonra ne denir? Hem ister mi ki?

• İlgilendiğin için teşekkür ederim :). Ama yarın ilk iş gidip konuşacağım. Dua ette şu anki gazım sabaha kaçmasın :D

• Annenin bu zamana dek
      Yasadiklarini hatırla
      Gaza gerek kalmaz

• yardım et.

0|0
    0|0
    • Neden? Neye dayanarak? Yani objektif bakmaya çalışıyorum ama benim durumum da pek mümkün değil.

• Zorunda değilsin, ama denemezsen ileride pişman olacaksın, öyle hissettim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...