Annem dinde zorlama vardır diyor?

Oruç tutmak istemiyorum deistim zaten ama ailem bilmiyo. Annem zorla tutturmaya çalışıyor dinde zorlama yoktu hani dedim vardır diyo. Napmaliyim

0|0
23|49

En İyi Erkek Görüşü

• ewet dinde zorlama yoktur eğer müslüman olmak istemiyorsan bunu seçmekte özgürsün. (Ey Peygamber) Onlara öğüt ver; senin görevin yalnız öğüt vermektir: sen onları (inanmaya) zorlayamazsın.” ... bir çok örnegi mevcut eğer araştırırsan.. Bir üniversiteyi kazandığında o okulun kurallarına ders saatlerine uyarsın. Veya bir işte çalışırken kurallarına uyarsın. ama çalışmamakta ya da o universiteye gitmemekte özgürsün. İşte buda öyle Eğer sen şahadetini getirip müslümanlığı seçiyorsan kurallarına emirlerine itaat ediceksin ki bir kıymeti anlamı olsun. Kitapta iman edenlere namaz kılın , oruc tutun zekat verin diyor. inanmayan adam zorla yapacak hali yok. eğer inanıyorsan dinini araştır tanımaya çalış biryerlerden başla. senin için daha anlamlı ve kolay olur

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tutma. İnancın yok saygı duyacaklar

1|0
    0|0
    • Keske duysa. Söylersem dover beni

Erkekler Ne Diyor 48

• Ulan çevremdekilerden biliyorum, bütün sözde deistler hepiniz aynısınız üşengeçlikden ne olduğunu sizde bilmediğiniz, amaç dikkat çekmek için sözde bir kavram arkasına saklanmanız çok komik ve üzücü daha anne babanıza söyleyemiyosunuz birde sizi yaratıcınıza Rabbinize karşı hesap günü hesabı nasıl vericeksiniz merak ediyorum anneler haklıdır

3|1
    0|0
    • Tamam

• Bırak naz o öyle sanmaya devam etsin. ::d

• Sporcuyum senin 4 saat koşunu ben ısınmak için koşuyorum artı sporla ilgisi yok bu konunun tembel insanlar

• Dinde zorlama yok. Annen sana doğru yolu göstermek isteyebilir. Ama kalptende bir şey gelmiyorsa zorla olacak iş değil. Neye inaniyorsan oyle devam et.

1|1
    0|0
  • Yok öyle zorlama falan

1|1
    0|0
  • Dinde zorlama yoktur ama çarpıtıyorlar bunu annen dine kendini fazla kaptırmış tabii senin iyiliğin için diyor ama zorla tutulan orucun sevabı ne olacak ki önemli olan içten gelip tutmak

1|0
    0|0
  • dinde zorlama yoktur fakat müslüman olmak konusundadır o.
    yani müslüman isen yapmak zorundasın.
    değilsen kimse seni zorla müslüman yapamaz.
    yapsa da onun bir geçerliliği yoktur.
    kendi rızanın olması gerek.

2|0
    0|0
  • Cennete girmek de zorla degil ya

1|0
    0|0
  • Anne zorunun dinle alakası yoktur 😄

1|0
    0|0
  • Kimse kimseye zorla bir şey yaptırmamalı

1|0
    0|0
  • benimkilerde denedi tuttmadim

1|0
    0|0
  • Dinde zorlama yoktur Bagara suresi ayet 256 Allahın emrine uyacaksa Allahın emri bu ayette.

1|0
    0|0
  • dinde değil dinin kurallarını uygulamada mecburiyet vardır eğer müslümanım diyorsan evet namaz farzdır zorunludur yok ben müslümanım ama namaz istemiyorum dersen bu farzı reddetmektir
    deist düist saçmasapan basmakalıp sözlerle millete farklı görünme çabasındaki afacanların paylaşımı yaşıtlarınada sonderece zarar veriyor deistmiş
    densiz olmasın o

1|0
    0|0
    • Farkli görünme çabası diyip önyargılı davranman parlak zekanın göstergesi işte muslumalcim

• yazdığım kapak için yeterli bir cevap olmadı ama teşekkürler

• Yaşıtlarima zarar veriyormusum ahshsj beyin bulunamadi

• Halkın inanışında vardır kitapta yoktur = Karmaşa

0|1
    0|0
  • oruçlu numarası yap dışarıda göm kebabı

1|0
    0|0
  • Bilmem belki vardır

0|0
    0|0
  • Dine girmeyene mecbur gireceksin denilmez
    Fakat girdikten sonra özellikle farzları yapmak gerek onun zorlaması vardır
    Bide allah kurtarsın...

0|0
    0|0
  • O annelik zorlaması :D din değil.

0|0
    0|0
  • Annene selam soyle

0|0
    0|0
  • doğru söylüyor vardır
    dinde gayrimüslime zorlama yoktur müslüman olmayan birine zorla müslüman olacaksın denmez.

0|0
    0|0
  • Bak o annen olduğu için zorlayabilir. Annen sonuçta elin adamı değil. Tut sende tutanlar ölmüyor. Belki sana göre Allah varsa sen kazanırsın.

0|0
    0|0
  • zorlayan annen baban ailen ise bu çok kötü değil. elin insanı zorlayamaz sadece.

0|0
    0|0
  • annen ne olur ne olmaz seni düsünüyor.

0|0
    0|0
  • Kafir isen dine gelmen için zorlama yok ama müslüman isen zorlama var

0|0
    0|0
  • :) anneler işte

0|0
    0|0
  • Müslüman olduysan dinin gereği olan şeyleri yapmak konusunda zorlama vardır. Dinde zorlama yoktur meselesi başka bir dinden olan kimse veya inançsız kimse için zorlayarak Müslüman olmasına zorlama manasındadır.

0|0
    0|0
  • İkna etmelisin dinde zorlama olmadığına veya deist olduğunu söyle kurtul.

0|0
    0|0
  • Dine girene kadar zorlama yoktur girdikten sonra seçenekler değil emirler vardır

0|0
    0|0
  • İnanmadığını söyle , inanç amelden önce gelir

0|0
    0|0
  • ailene söyle deist olduğunu evlatlıktan reddetsinler zorlama falan ortada kalmasın cünüp cünüp dolaş sonra karışanda olmaz hem

0|0
    0|0
  • belli yaşa kadar vardır. bir yerden sonra yapamaz. ama anne sonuçta bırakmaz da

0|0
    0|0
  • Valla benim böyle bir kızım olsa eşşek sudan gelesiye döverim

0|0
    0|0
    • Aile bakanlığına ihbar ederim bende senin gibi babayi

• Müslümanlık senin begincigindeki doldurma müslümanlık degil ergen

• Belli belli hakaret ederek dini savunan bozuk müslümallar

• Erkekler Devam
    18

Kızlar Ne Diyor 22

• İnançlı bir insanın başkasının zoruyla yapılan ibadetin anlamsız olduğunu bilmesi gerekir.
    Niyet Allah rızasını kazanmak değilse zorlamaya gerek yok. Bir anlamı yok.

1|2
    0|0
  • annen çok yanlış anlamış dini

1|1
    0|0
  • İstemiyorsan tutmazsin herşey kendine

1|0
    0|0
  • Tutuğun oruç sayılmaz zaten boşuna aç kalma

1|0
    0|0
  • Onların görevi uyarmak☺ tutup tutmamak sana kalmış kesinlikle zorlama olmaması lazım. saygı duymaları gerek.

1|0
    0|0
  • Öyle ailelere laf anlatamazsın

1|0
    0|0
  • Tutuyormus gıbı yap tutma

1|0
    0|0
  • Seni dusunuyor.

0|0
    0|0
  • yok anne , yanlış biliyon.. s de 😁

1|0
    0|0
  • hadislerden örnek ver ya da kuranda geçiyor bildiğim kadarıyla onu okut

1|0
    0|0
  • Anneler her zaman haklı değildir :) Ne kadar şanslı olduğumu bir kez daha anladım.

1|0
    0|0
  • annen gibiler islama değil kendi uydurdukları bir dine inanıyorlar

1|0
    0|0
  • Anne işte

1|0
    0|0
  • dinde zorlama yoktur müslümanlığa zorla sokamazsın bir insanı ama ibadette zorlama vardır müslümansan farzları yapmak zorundasın deist olduğunu annen bilmiyorsa zorlar

1|0
    0|0
    • Söylersem azima zicar

• bence iyice araştır gerçekten çok mantıklı bir din diğer dinlere ve deistliğe göre

• yani madem bir yaratıcımız var neden bizi başı boş bıraksınki herkesin kurallara ve bir yöneticiye ihtiyacı vardır düşün araştır herşeyin bir cevabı var islanma kendine yazık etme

• Doğru söylüyor "Dinde zorlama yoktur" lafı anladığınız türde değil maalesef

0|0
    0|0
    • Nasıl turde

• Sonuç olarak zorlama yoktur :D

• Kardeş seni zaten zorlayamazlar, sen dinden cikmissin. Deist olmuşsun. Zorla yaptığın ibadet ile terk ettiğin ibadet arasında bir fark yok. Çünkü her şeyden önce iman lazım o yok sende.

• Tam benim kafadasın Özelden mesaj at

1|0
    0|0
  • Oruç faydalı birşey. müslüman olma san bile sana kişiliğine çok şey katar. açın yoksulun halinden anlarsın. tabi tutan çoğu kişi kişi açın halinden anlayacagina akşam yemeğini düşünüyor. ona ne demeli bilmiyom😁

0|0
    0|0
    • iftardada zenginin halinden anlıyorsunuz o sofralarda yok yok. Ayrıca geçenlerde Suriyeli aç çocukları iftar çadırından kovup yoksulun halinden ne kadar anladığınızı gosterdiniz. Son olarak oruç faydalı değil heleki bu sıcak havalarda vücudu saatlerce susuz bırakmak hiç mantıklı değil

• sana sadece bı ogut verdım dini ögren dıye. atv yi stv yi acıpta ordan ogrenme dıye. kıtabını kuralını oku ogren dıye ogut verdım. sen bana yok ıftar zengın surıyelı sıcak hava falan dıosn sığ bakıosun hala.

• hakkında soyledıklerımden dolayı ozur dılerım. haklısın cok ılerı gıtmısım uslupta. üniden sonra işsizlik biraz depresif yaptı özür dilerim cabuk parlıyorum. sana öğüt olarak dını tanıma noktası olarak tasavvuf a tasavvufun temelı olarak Şah-ı Nakşibendi'nin hayatına bakmanı öneririm. nefs ruh mücadelesini anlamanı zorlama varmıdır yokmudur dıye tartıstıgın uygulamaların yararlarını anlamana yardımcı olabılır. ayrıca gunumuzde yaşıt gruplarına cok ıyı hıtap eden bır alim daha var nouman ali khan youtube tan takıp edebılırsn. kafandakı soru ısaretlerı ıcın harıka cevapları oldugunu dusunuyrm. tekrar ozur dılıyorum uslubumdan dolayı.

• dayanamıyorum açlığa de

0|0
    0|0
    • Bırak açlığı hastayım boğazimdan ciddi enfeksiyon geçirdim. Doktor hap verdi onu bile sahurdan iftara kullan diyor. Diyorum anne arasında 12 saat yok sahurla iftarin (12 saat arayla alınması gereken ilaç) bisey olmaz felan diyo

• Annene başkasının zoruyla tuttuğun oruç'un sevabı olmayacağını söylemeyi denedin mi?

0|0
    0|0
  • Dinde zorlama yokturu sen çok yanlış anlamışsın

0|0
    0|0
    • Anlat ozaman

• Yazmış bazı arkadaşlar zaten.
      Müslüman olmak için dinde zorlama yoktur. Yani kimse sana zorla müslüman diyemez. Dese bile içinden gelmedikten sonra müslümanlığı hissedemezsin.
      Ama müslümanlığı kabul ettiysen Allah ın emirlerini yapmak zorundasın. Yapmıyorsanda günahkar olursun ve sonucu cehennemle görürsün zaten

• Dinde zorlama yoktur. Git imanlı biri ol şimdi.

0|0
    0|0
    • Taman

• Doğru biliyorsun

• Annen birazcık hata yapmış. Oruç zorlu tutulmaz. Ama oruç tutana mani olmakta olmaz. Onun günahı vardır. Senin iyiliğini istiyor. Gerçek şu ki dinde zorlama yoktur. Basit bir anlatımla Müslüman ol Allah'a inan Kuran oku. Tanrı yoktur. Dine girdiğin zaman haram helal vardır. Allah'ın emirlerine uymak zorundasın. Ne dediğimi anladın değil mi? Bu arada ben oruç tutmayı severim.

• Müslüman olmak istemeyen için müslüman ol diye zorlama yoktur diye biliyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...