Okunan okulun ortam yapmada etkisi var mıdır (Önemli)?

Mesela ODTÜ, Boğaziçi, Koç, Bilkent vb. okullarda okuyanlar ortamlarda daha çabuk mu kaynaşabiliyor? Bu insanlarla arkadaş olma da önemli bir etken mi? Sırf şu okullarda okuması bile tanışmaya değer mi kılıyor bu insanları? Fikirlerinizi almak istiyorum

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Sordugun tum sorularin cevabi evet. Ben de cemiyeti kuvvetli bir okuldan mezunum benim de iliskilerim oyledir. İyi egitim veren kurumlarin yetistirdigi bireyler konusulasi, hayata katilasi tiplerdir, ayrica ortam adabi bilirler kulturlu ve seviyelidirler (genelde) bu nedenle kolay sosyal iliskiler kurar ve cabuk adapte olurlar

0|1
    0|0
    • Onlardan birini bulmam çok iyi oldu :D Yani bir ortama ilk girdiğin anda sadece okulun adı bile bir fark yaratıyor mu? Ve okullar nasıl insanları bu kadar değiştirebiliyor (senin anlattıgın seyler acısından)

• Gerçekten tebrik ediyorum :) Aradığım cevap bu tarzda bişeydi

• Yardimci olabildiysem sevindim:)

En İyi Erkek Görüşü

• Abi kesinlikle etkili. Bak benim 2. üniversitem Boun bundan onceki üniversitemi buraya gelmek için bıraktım. Daha hazırlık yeni bitti ona rağmen Cem Yılmaz'da dahil olmak üzere pek çok büyük adamla tanıştım. (Şirketlerin departman müdürleri, CEO'ları filan) ki benim bu işlerde bu sene gözüm yoktu. Gözü olanlar wallstreettekilerle filan tanışıyor (bir kaç kişi yapabiliyor ama yine de yapıyor.) Onun dışında okula geldiğimden beri de bende bir özgüven artışı var. Insanlar Boğaziçi'ni duyunca sana daha iyi gözle bakıyor. son olarak mezun derneği çok iyi her sana milyonlarca bağış alıyor okul. (Resmi gazete de yayınlanan gelir gider tablosunda yazıyor. ) Sen düşün artık gerisini 😊

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bilmem.. ama boğaziçi deyince saygı duyuyorlar çoğu zaman.. özgüven kazanıyorsun aldığın eğitim ve sosyal çevrenle.. o yüzden özgüvenli olursun yani

0|1
    0|0
    • Ne gibi tepkiler (olumlu) alıyorsun mesela

• Muhabbet etmeye başlarsın soru nerde okuyorsuna gelir ve karşındaki derece yapan biri değilse sana zeki etiketi yapıştırır direk. zaten çoğunlukla bilgi birikimin ile fark ediyorsun.. sonra yaşı kaç olursa olsun, senin fikrine değer verir baştan. direk bir saygı olayı oluyor, kazanmama gerek kalmadan.

• Anladım teşekkürler cevap için

• Bkz: Atalay Filiz... ortamaa bak 😂😂

0|0
    0|0
    • Atalay Filizin lise mezunu olduğu ortaya çıktı

• İstanbul'da neden olmasın ki

• Muğlada ortam sayman bile tuhaf geldi çünkü Muğla mevsimlik bir yer

• Öyle bir şey yok. Kendimden örnek veriyim ben çok çekingenim iyi bir okulda okumama rağmen arkadaşım az cünkü hiç beceremem ortam yapmayı. Daha isimsiz okulda okuyup da cok iyi ortamı olan arkadaşlarım var. Tamamen kişiyle alakalı o

0|0
    0|0
    • Uzun vadeyi sormuyorum zaten. Yani şöyle düşün bir ortama 2 kişi giriyor biri normal üniversite diğeri biraz daha öne çıkmış bir üniversite. O ilk anda önemi var mı onu merak ettim

• Ha öyle soruyosun ben yanlış anlamışım. O zaman net bir cevabı yok bence. Mesela benim için okul fark etmez iki kişi arasında bir fark yok ama böyle sosyal statülere önem veren insanlar da var. Onlar için fark eder öne çıkmış üniversitede okuyanla tanışmayı tercih ederler

• Anladım teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 1

• Kesinlikle etkili

0|0
    0|0
    • Örnek verebilir misin peki? Ve sence neden böyle bu durum

Yükleniyor...