''Namaz kılmayan hayvandır.'' diye bir açıklama yapılmış. Ne düşünüyorsunuz?

Fakültemiz öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mustafa AŞKAR, TRT de yayınlanan bir iftar programında, “namaz kılmayanların hayvan olduğunu” ifade eden talihsiz bir açıklama yaparak, İlahiyatçı akademisyenler bir yana, sağduyu sahibi hiçbir Müslümanın kabul etmeyeceği bir konuşma yapmıştır. Bu konuşmayı Fakülte Dekanı olarak başta şahsım ve diğer öğretim üyelerimizin asla tasvip etmediğini belirtmek isterim. Muhtemelen maksadını aşan bir ifade de bulunan adı geçen öğretim üyemizin de yanlış anlamalara meydan vermemek için, bu beyanıyla ilgili bir düzeltme ve açıklama yapması uygun olacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Prof. Dr. İsmail Hakkı Ünal
A. Ü. İlahiyat Fakültesi Dekanı

0|1
12|33

En İyi Erkek Görüşü

• Beyin özürlü insanlar profesör olup televizyona çıkıyor.

'İnsandan başka secdeye eğilen yok, hayvanlar secde etmez, demek ki namaz kılmayan hayvandır' gibisinden konuşmuş.

Yahu zerre kadar akıl da yok bunlarda.

'Alkol alan hayvan da yok, o yüzden alkol almayan hayvandır' desek ne der?

Ki insan teknik olarak bir hayvan türüdür, sınıflandırması yapılmıştır.

Ayrıca öğretsen şempanzeler de secdeye eğilebilir.

Yemin ediyorum zerre kadar düşünme kapasitesi yok bu salaklarda.

2|0
    0|0
    • Ayrıca şu 'İnançlara saygı' diye öten lümpenler de, bir zahmet bu sapık heriflerin kimseye sayısı olmadığını, inançlarının insanlığa düşman olduğunu ve fırsat bulduklarında şu adamın çeşitli varyasyonlarının zihniyetini millete dikte edeceklerini görsün artık.

İslamcıya özgürlük verirsen, gelir kendinden olmayanlara hakater eder, sonra tepki alınca 'İnanç, din' hebele hübele.

• popomun profu. bilim değil bişey değil. neyin özgüveni bu. ben de ilahiyat okuyorum ama hiç övünmedim. alt tarafı mitoloji

• Beni güldürdün Allahda seni güldğrsün alkol almayan hayvandır harikaymış ya

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 32

• Çok saçma konuşmuş. Allah'a ibadet etmenin binbir türlü yolu var. Namaz kılmaz, gider sokakta yatan birisinin başına üstüne bir şeyler alır, karnını doyurur vs. Namaz kılmıyorum diye hayvan olacaksam ben hayvanım o zaman.

1|0
    0|0
  • Müslüman hoşgörüsü

1|0
    0|0
  • namaz kılan hayvandır dedim bende

1|1
    0|0
  • E mantıklı olan da budur. İslamda zorlama yanda horlama yoktur, hoşgörü vardır. Namaz kılmıyor diye bir insana bu yakıştırmayı yapmak çok yanlıştır.

1|0
    0|0
  • Din tüccarımız ağzının ayarını bozmuştur biz kulağını çekeceğiz diyor bana göre 😆

1|0
    0|0
  • okumadan konuşmuş o dekan tekrar okusun

1|0
    0|0
  • hayvanlar sabah akşam zikreder rabbini.
    o yüzden hayvan yakıştırması olmamış.
    hayvanlara hakaret yani..
    onun haricinde müslümanım deyipte kılmamak saçma yani.
    farz sonuçta.
    okula hiç gitmeden başarıyla mezun olmayı beklemek gibi bir şey.
    hayvanı mayvanı geçelim. insanlara bir akıl verilmiş. fakat onlarsa düşünmüyorlar.

0|0
    0|0
    • gel sen de vaaz ver. hocan becerememiş. yettiniz be.

• yanlış mı söylediklerim?
      zira burda yanlış olan tek şey sizin algınızdır.
      din ortadadır.
      sizin bahanelerinize olan hükümlerde ortadadır.
      öyleyse bu diretme de neyin nesi?

• saçmaa

1|0
    0|0
  • bazı embesil insanlar var tabikide kardeşim dinde zorlama yok bunu herkes söylüyor zorla imanda olmaz şimdi içinden gelmeyerek kılsa dahada günah bide profesör olcak şeyimin profesörü tövbe tövbe

1|0
    0|0
  • Eğitim almış okumuş ama adam olamamış adamkıktan nasşbini alamamış hayvan kendisi bu zihnşyetler değilmi küçük kız çocuklarına bile nşkah kıyan gerçi bu hoca nüsfettesşne hayvan deyipde hayvanlarıda aşağılamak istemşyorum

1|0
    0|0
    • aynen hayvanları ağzına alarak isimlerini kirletmesin.

• Merak ettiğim birşey var hayvanların hiç biri sigara alkol ve benzeri türevleri kullanmıyor bende kullanmam bu açıklamayı yapan beyinsizde kullanmıyordur şimdi oda hayvan oldu hoş. Geldinn hoca nüsfettesi hayvanat bahçesşne

• kılmıyorum, kılmayacağım namaz kılmayan hayvansa, bunu diyen hayvan oğlu hayvandır...

1|1
    0|0
  • Mal o

1|0
    0|0
  • Şerefsizin teki olduğunu düşünüyorum ve bir yerden gördüğüm bir alıntı ' rakıyıda sadece insanlar içer o zaman içmeyen hayvandır!

1|0
    0|0
  • Hayvanlar nasıl profesör oluyor la.

1|0
    0|0
  • Aslinda Gaza geldi soyledi onu bugun bir aciklama yapmis

1|0
    0|0
  • Beni hiç mi hiç şaşırtmıyorlar :D

1|0
    0|0
  • Dikkate alınmayacak bir beyandır. "Mal beyanı" olarak da nitelendirilebilir.

1|0
    0|0
  • Onu yapan hayvanoğlu hsyvsndır

1|0
    0|0
  • Kendisi kıldığı halde hayvanlıktan çıkamamış.

1|0
    0|0
  • Allahu ekber... kıtır kıtır..

1|0
    0|0
  • Olayı amma çarpıtmışsınız yauff. Bir insan ( gerçekten müslümansa eğer) sonucunda ne olacağını bile bile hala namaz kılmıyorsa onun yaptığı eşekliktir (mecazi anlamda) demek istemiş adam. Bu adam iyi ya da kötü bitarafımda değil hayatım boyunca akp ye hiç oy vermedim sağcı falan değilim. Dışarda milyonlarca küfür duyuyoruz hangi birine tepki gösterebildin?

0|0
    0|0
    • senin umrunda değilse o senin problemin. bütün ülke rahatsız oldu.

• Müslümanların güzel ahlaki

1|0
    0|0
  • zarar verici daha nazik olunmalı her şeyde

1|0
    0|0
  • Hayvanlara hakaret.

0|0
    0|0
  • Ne olacağını bile bile hala namaz kılmıyorsa onun yaptığı düpe düz hayvanlıktır !

0|0
    0|0
  • ağır bir ifade

0|0
    0|0
    • beyni hafif olduğu içindir. bıktık bu suratsız hoca bozuntularından.

• kendi kilmiyordur kesin😂

0|0
    0|0
  • Yeter lan , haberi duyan koşuyo buraya

0|0
    0|0
  • Dogru demis

0|0
    0|0
  • "namaz kılanlar cennnete kılmayanlar heyvanat bahçesine" mi o zaman..

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 11

• Asıl böyle diyen hayvandır

1|1
    0|0
  • Samba yapmayan hayvandır, o halde 💃

1|0
    0|0
  • Namaz kılanlar neymiş peki, bitki mi? Bu açıklamayı yapan kişi insanların da bir hayvan türü olduğunu bilmiyor anlaşılan.

1|0
    0|0
  • cunku hayvanlar namaz kilmaz hayvanlara farz degil insanlara farz oldugu icin boyle bir aciklama yapmisnolabilir

0|0
    0|0
    • hayvanlar yobazlardan daha kalitelidir. mesela benim kedilerim insanlara hep sevgiyle yaklaşır.

• ya korasi oyle tabiki bende cok severim hayvanlari benimde kedim var onlardaki merhamet iyilik sevgi cogu insansa yok

• E yok artık. Böyle insanlar yüzünden hem dinimiz he de ilahiyatçılak kötüleniyor.

1|0
    0|0
  • Sadece güldüm

1|0
    0|0
  • Namaz kilmiyorsa en cok kafir diyebilir. Hayvan ne alaka? Ki hayvanlar da allahi hatirlarlar... bazi hayvanlar bazi insanlardan daha ustundur.

0|0
    0|0
    • bir de vicdanlı insanlar vardır siz dindarlar bilmezsiniz. hayvanlardan üstün olma çabasında olmazlar. onları oldukları gibi severler. hayvanlara karşı bile kompleks yapıyorsunuz. hayvan allahı zıkrederek degıl sadece bır canlı olduğu için değer görmeyi hak ediyor. ve benim kedilerim var. yobazlardan daha değerliler

• Insanlar akillariyla veya diger ozellikleri ile hayvanlardan ustjn yaratilmistir. Ancak bazi insanlar hayvanlardan daha ustunken bazilari havandan daha asagi sebihededir. Burada hayvanlari kucumsemiyorum. Cogu hayvan insanlardan daha insandir. O hocanin da namaz kilmayani hayvana benzetmesi abes zaten. Farkli bir sey soyleyebilir ama hayvan diyemez. Hocanin eksikligi

• anlaştık sayılır xd . onun dediği lafı da zaten üstüme alınmam. inanç ve vicdan özgürlüğü konusunda gitsin eğitim alsın. benim haklarım yasalarla korunuyor zaten. ama hayvanlar bu ülkede yeterince korunmuyor.

• Ben kediyim o zaman :))) Satanist kedi

0|0
    0|0
  • Bunu söyleyen kişi namazını dört dörtlük kılıyormu sorsalarmış keşke

1|0
    0|0
    • kaba saba tavırlarıyla kalp kırıyorlar. bence en büyük günah insanlara kötülük yapmaktır.

• Aynen sen kılabilirsin eyvallah ama çeşitli nedenlerden dolayı kılamayanlar vardır tamam namaz dinin kesin emridir allah diyor ki bedeninle kılamıyorsan gözlerinle kılacaksın bunu herkes biliyor da bu şekilde kırıcı konuşmak senin ne haddine

• asıl böyle bir söz söyleyen hayvandır diğer dünyada herkes kendine yanacak

1|0
    0|0
  • Aferin ona

0|0
    0|0
    • ortaya çık da gör

• Allahım sizin gibi insanları ülkemizden korusun. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Yakında sonunuz gelecek çanakkalede olduğu gibi..

• mecbur muyum acaba? sana mı dert oldu. palazlanınca şımaracaksanız solcular başa geçince ağlamayın bir daha.

Yükleniyor...