Sizce Vechi'ye neden ceza vermişler?

Sen gel uçak yap bir de sana ceza versinler. Ne güzelmiş.
Sizce Vechi'ye neden ceza vermişler ?

1|2
3|20

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Devrim Arabaları filminden kesit:

necip*: bir şey sorabilir miyim latif bey?
    latif*: sor bakalım.
    necip: sizce bu otomobili yaparsak ne olur?
    latif: hiçbir şey olmaz!
    necip: nasıl olmaz? boşuna mı çalışıyoruz?
    latif: sen ankara'daki kapatılan tayyare fabrikasını duydun mu?
    necip: Ankara mı? evet.
    latif: o fabrika neden kapatıldı biliyor musun?
    necip: hayır.
    latif: fabrika atatürk'ün emriyle kuruldu. 2. dünya savaşı'na kadar 112 tane değişik uçak imal edildi orada. sonra fabrika kendini geliştirmeye başladı tabi, savaş sırasında da kimse bize uçak, eğitim uçağı vermediği için 185 tane eğitim uçağı yapıldı orada.
    necip: 185 tane?
    latif: evet. bunları yaptık biz. 1955 yılında, hollandalılar bize 30 tane uçak siparişi verdi; ama dönemin işletmeler bakanı o siparişleri kabul ettirmedi. hollandalılar da uçakları ingilizlere yaptırdı. birkaç yıl sonra da fabrikayı tamamen kapatıp traktör fabrikasına dönüştürdüler. gündüz'le orada yetiştik biz. çok acı çektik. çok...

necip: ben, anlayamadım. neden kapattılar?
    latif: "biz kim, uçak yapmak kim"miş
    necip: eh yapmışsınız işte... başarmışsınız?
    latif: türkiye de hiçbir başarı cezasız kalmaz evlat!

#Vesselam

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Nedeni mutlaka vardır☺

0|1
    0|0
  • ödül mü bu :D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Tesla elektrikli otomobilinin yapımı bitti. %100 elektrik ile çalışan bir otomobil.

Şöyle düşün elektrikle çalışıyor ama tekrar şarj edilmesi gerekiyor.

Elektrik enerjisini re charge yapmak hiç zor değil. Bu şu demek araba ile giderken aynı zamanda araba şarj oluyor ve petrole gerek yok.

Sizce ikinci seçeneği neden yapmadılar.

Aynı sebepten dolayı da o adam ceza almıştır.

Türkiyede ne zekalar var. Tubitak şu an kuş beyinlilerle doldu amcası amcasının oğlu.

Arkadaşım Aselsan da çalışıyor. O kadar güzel projeler var ki bir yere kadar geliştiriliyor sonra önleri kesiliyor.

Çünkü dışa karşı bağımlı bir ülke haline geliyoruz.

Amerikadaki adam scma dese nefes almayacak adamlar ile yaşıyoruz türkiyede.

0|2
    0|0
  • Bu da bir şey mi?
    Bunun bir de Nuri Demiraģ versiyonu var.
    İsmet itonu'nun içine ettiği. Bugünkü İstanbul Atatürk Havalimanı, devletin zorla el koyduğu Nuri Demirağ'ın uçak fabrikasının arazisidir bunu kaç kişi bilir hiç sanmam. Ama bu mesele Osmanlı'da olsaydı laf sokmak için sıraya girerlerdi

0|2
    0|0
    • Bilmiyordum cidden mi?

• Devlet zaten öyle birçok şeye el koydu. Özellikle darbe zamanlarından en güzel yerlere el koydular.

• Öldürülmesi gereken Ölüler vardır Cemil Meriç

• O zamanki sistem işte yaptırırlarmı sana bişey sancaktaki bayrak ipini kendimiz yapmışızda gazeteler manşetten bayram ilan etmiş böylesine acziyet içinde sanki dünyaya paşaymışız gibi bir anlatımlar vs peh:/

0|1
    0|0
  • bilemiyorum

0|1
    0|0
  • İlk Türk uçağı Vecihi K-Vİ... o zamanlarda uçağı kontrol edecek ve lisans verecek kurum bulunmuyordu. Vecihi hürkuş da uçağıyla izinsiz uçtuğu için ceza almıştır. kendisi uçak düşüren ilk pilottur. Dış dünya da çok ses getirmiş ama ülkemiz de layık olduğu değeri görmemiştir. Yabancı ülkelerin siyasileri dönemin bakanlarına vecihi den yararlanın demiştir ama ne çare...

0|1
    0|0
  • Lozanin gizli yasalarinda sivil havacilik yapilmayacagi yaziyodur, sonucta ayni donem ayni kaderi paylasan almanyaya da sivil havacilik, tank, gemi yapma yasagi koyulmustu onlarsa hitleri dogurmustu

0|2
    0|0
  • kaynaklara göre izinsiz uçdugu için ama kimsede degerlendirmemiş sahip çıkılmamışdır kendi kişisel görüşüm emperyalist güçler ya da o zmanın iş adamlarının işine gelmedi

0|2
    0|0
  • Batı uçak yardımı ve Marshall yardımı kesilmesin diye biliyorum.

0|3
    0|0
  • Bu haber yalan... her şeye inanmayın..

0|2
    0|0
  • olmayan hava trafiğini ihlal ettiğinden olabilir.

0|1
    0|0
  • Bu üklede hiçbir başarı cezasız kalmaz.

0|2
    0|0
  • Acınacak durumdayız valla

0|2
    0|0
  • İyi yırtmış

0|1
    0|0
  • cehalet para ile degil ki

#freecehalet :D

0|2
    0|0
  • türkiye bu. şaşırmam. doğaldır. terörist vurdu diye içeri giren askerlerimiz var...

0|1
    0|0
  • çok iyi araştırılması lazım yeni cumhuriyet i kötülemek isteyen yozaların uydurması olabilr

0|1
    0|0
  • uçakları ithal edebilmek için.

0|1
    0|0
  • Alallala ya

0|1
    0|0
  • izinsiz iş yapmasın kafana düşse iyi mi olurdu. nufus az evet ama olasılık var

0|1
    0|0
Yükleniyor...