Dövme yaptırmak abdeste engel değil diyorlar doğru mu bu?

Dövme yapan birinin namazı abdesti kabul oluyor mu? Nihat hatipoğlu geçen gün böyle bir soruda engel olmaz demişti sizcede öyle mi bilginiz var mı bu konuda?

Güncellemeler:
gncl
Glnxl

0|0
5|18

En İyi Kız Görüşü

• Kalici dövme derinin altina yapıldığı icin abdest alırken sorun olmaz fakat geçici dovme derinin ustune yapildigi icin abdesti engellef

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ojeli tırnak curuyormu su gecirmeyince. Baska yerlrrde deri alti dolasimi oluyor kangren değil ki cürüsüun ama oje ile abdest kabul olmuyor kalici dovme ile surekli deriye islenmis murekkep soz konusu gusül farzi temizlenmektir ne kdr yikarsan yika dovmenin oldugu yer pis kalir gusulu zedeleyemm ama yaptirmak yaptırmamak kisiye kalmis.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 17

• su almayan yer çürür.. dövmenin olduğu yerden kıl nasıl çıkıyor.
    yinede buna dayanrak dövme yapılmamalı
    lakin hatipoglunun o yaklaşımı büyük ihtimal dövme yapan gençleri kaybetmemek için de olabilir.. ( dövme yaptım abdestim kabuul olmaz he ozaman ben namaz kılmayın demesinler diyede demiş olabilir )

0|1
    0|0
    • bende bunu düşündüm banada öyle geldi

• Ojeli tırnak curuyormu su gecirmeyince. Baska yerlrrde deri alti dolasimi oluyor kangren değil ki cürüsüun ama oje ile abdest kabul olmuyor kalici dovme ile surekli deriye islenmis murekkep soz konusu gusül farzi temizlemektir ne kdr yikarsan yika dovmenin oldugu yer pis kalir gusulu zedeleyemm ama yaptirmak yaptırmamak kisiye kalmis.

• doğru.. abdestte derinin üzerini yıkamak farzdır.. ee dövme de derinin altında olduğu için engel teşkil etmez..

0|1
    0|0
  • Doğru engel değil. Ama sigara içmek engel.

0|1
    0|0
  • Peygamberimiz (s. a. v.):

"Allah , iğreti saç (peruk) takana da taktırana da, dövme yapana da yaptırana da lanet etsin" buyurmuşlardır.

Abdesti önemsiyorsan bu hadisi daha çok önemsemen lazım.

0|1
    0|0
  • Dogru degıl

0|1
    0|0
  • Abdeste engeli yok, kocakarı uydurması. Ama bu demek değil ki yaptırmak caiz. Başka nedenlerle günah, abdest yüzünden değil

0|1
    0|0
  • daha önce nihat hatip oğlu yaptırmak caiz değil. demişti... geçici yaptır yaptırırsan hem sıkılınca değiştirir hevesin kaçınca da yaptırmazsın. yoksa dönüşü zor...

0|1
    0|0
  • Doğru.

0|1
    0|0
  • Engel değil. ama bedenimize acı çektirdiğimiz ve görüntüsüyle oynadığımız için haramdır

0|1
    0|0
  • Nihat hoca degil sovmen dinen şupheli isler yasaktir dovme de suphelidir

0|1
    0|0
  • Adam diyor yapilmasa daha iyi

0|1
    0|0
  • Su geçirdiği için bir problem yok abdest konusunda

0|1
    0|0
  • Evet engel değil ama gübah vucuduna zarar veriyorsun

0|1
    0|0
  • abdest geçmez

0|1
    0|0
  • evet değil

0|1
    0|0
  • Dostum bilgim yok ama hic yaptirmadiysan hic baslama derim ben

0|0
    0|0
    • yok bir düşüncem olmustu koluma ufak bir yazı diye

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...