Gerçek islam bu mu?

Geçen de haberlerde bir zabıta çocuğu çekil diye ittiriyodu. Sizin gibi müslümanın mnkymGerçek islam bu mu?

0|1
10|28

En İyi Erkek Görüşü

• Gerçek islam tabiki bu değil ancak olayın iç yüzü olarak, o çocuklardan bazılarının aldıkları yemekleri birbirlerine attıkları, israf ettikleri söylenmekte. Ne derece doğru bilemeyiz ama, olayın iç yüzünü bilmeden kötü zanda bulunmakta gerçek islama yakışmamaktadır, saygılar ☺

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bir zabıta da ekmek derdinde bir adamı tokatlamıştı ben de hiç unutmuyorum kaç ay geçti.
    Bu şekilde kabaca davranmak her yerde insanlığa aykırı.

Bu resimi içimi cız ettirdi olayın iç yüzünü bilmesem de çok manidar bir taraf yemek masasında bir taraf aç dünya'nın genel hali bu. Sadece bu karede değil ve evet gerçek İslam bu değil zira adam gibi yaşasaydık bu kadar karanlıkta kalmazdık.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Olaya istediğiniz gibi bakmayın. Diğer çocuklar bile sıra beklerken edepsizlik yapıp sıraya kaynamak dünyanın neresinde var Suriyeli diye mazlum ayağı yapmaya gerek yok.

0|3
    0|0
  • Isıtıp ısıtıp vermeyin. Bir kareden bir olayın analizi yapılmaz. Hele böyle bir olayda asla. Belki sıra var sıraya girmediler. Belki şu an sıradalar ve yemeklere bakarken biri arkadan çekti. Bir bir türlü seçenek var. Ama gerçekse tabi ki doğru değil.

0|1
    0|0
  • Bir kişi veya kurum üzerinden bir dini eleştirmek mantıklı değil ama onların yaptığı davranışlar hiç hoş değil benim şu an içim acıdı yazıklar olsun onlara.

0|1
    0|0
  • insanlara yemek yedirmeyi ibadet sanıyorlar... amaçlarının esasında yoksulları doyurmak olduğunu benimseyememişler..

0|0
    0|0
  • bunlar müslümansa zaten ben böyle müslümanlığı kabul etmiyorum.. orucun anlamı ne zaten vucudun dinlenmesi istirahat etmesi ve ac insanların halinden gercek anlamda anlamak orucun baska bir anlamı mı var ki yani.. yazıklar olsun.. boşuna aç kalıyor bu insanlar..

0|0
    0|0
  • müslümanlara bakarak islam hakkında fıkır sunmayın cunku muslumanlarla ıslamın hıc alakası yok gunumuzde

0|0
    0|0
  • Kızım bu islam değil islam bir dindir bunlarda o dinin mensubu sanan müşriklerdir islamı karıştırma islamda çocukları sofraya almayın yazmıyor sıçıcam cahilliğinize kutsal kitabımızda yazanı uygulamıyorlar diye dinmi bozuk yani bunu snn algın mantığın bumu snn !!

0|0
    0|0
  • laik düzen. İslam kusursuzdur. bırakın Müslümanlara bakarak İslamı karalamayı. Onlar Allah'ın nurunu ağızları ile söndürmek istiyorlar. Oysa Allah, kâfirlerin hoşuna gitmese de, nurunu kesinlikle tamama erdirmekte kararlıdır.

0|0
    0|0
    • Ahaha sen kula kulluk yapmaktan başka bir icraata sahip olmak istemiyorsun. Sana Allah'a ibadet yapman için fırsat veriliyor ve topu laik düzen diyerek atıyorsun. Saçmalık

• Sen Allahtan korkmuyorsun. Ve utanmıyorsun. Allah yolunu açık etsin. Tez zamanda gerçek tağutları görmen dileğiyle. O kafa yapınıda değiştir. İslama en büyük zararı siz veriyorsunuz. Kula kulluk yapan bir sistem yıkıldı diye dua ediceğinize kalkıp cumhuriyeti getiren insanlara tağu diyorsunuz. Ulan hangi akıl mantığıyla düşünüyorsun. Sevr osmanlısı gayet güzeldi yabancıların işine geliyordu zaten. Sence adam din düşmanı olsa din düşmanı olan bir yasa getirmez miydi? Laik bir sistem niye getirsin. Cahil misin. Yoksa bağnaz mısın çözemiyorum. Osmanlıyı devam ettirir. Kafasına göre fetva verdirir. Sizide köle diye kullanılırdı. Otur adam akıllı düşün sonra yorum yaz.

• @DüşünürKişi sen su yazdıklarına kendin bile inanmıyorsun. niyetli niyetli çekilmezsin hadi sen yaşadığını din sanmaya devam et.

• suriyelilerden nefret ederim ama yapilmamasi gerekn birsey bu

1|0
    0|0
  • Bu islam degil bu tayyipizm dini

0|2
    0|0
  • Gerçek islam bu değil ama YAŞANAN islam bu. Naber müslümanlar :)

0|0
    0|0
  • islam nerde varki

0|0
    0|0
  • Gerçek İslamın ne olduğuyla ilgili fikirler muhtelif

0|0
    0|0
  • Gerçek müslümanlığı kimse kimseye anlatmaz. İnsanın kendisinin öğrenmedi gerekir. Eleştirdiğiniz şeyleri siz yapmazsınız. Herkes kendi yaptığından sorumludur

0|0
    0|0
  • Onların orda oturanların hepsi sözde Müslüman ama içleri bomboş bir teneke , ben musluman olmasam bile bu görüntüye dayanamam onlara da bir tabak veririm orda yiyenler gormustur illa ki

0|0
    0|0
  • İslâmiyyet bu değil tabi ki.

0|0
    0|0
  • tayibin turkıyesı islamı karıstırmayın !

0|1
    0|0
  • Bu islamin degil ulkedeki avrupai modernizasuonun urunudur.

0|0
    0|0
  • Konu baska capitmaa

0|0
    0|0
  • Sorup durmayin , gercek İslamin ne oldugunu herkes biliyor artik

0|0
    0|0
  • Boyle bir seyle islam sorgulanmaz, insanlık sorgulanir.

0|0
    0|0
  • tabi ki de mübarek ne sandın

0|0
    0|0
  • sen bir insan için bütün insanları suçluyopsan siziğnde alayınız or*ospu

0|0
    0|0
  • Bu degil. bu yobazlasma

0|0
    0|0
  • Şerefsizler

0|0
    0|0
  • Bunun ne İslam ile ne de insanlıkla alakası bile yok!

0|0
    0|0
  • Şu manzara yaşanırken kimse, oruçluyuz ramazanda dışarda gözümüzün önünde yemek yediler muhabbeti yapmasın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• üzücü bir fotoğraf

0|0
    0|0
  • Hemen islamla bagdastirmaniz mi lazim. O adamin ayibi, islamin degil..

1|1
    0|0
  • Bu resmi ikinci görüşüm gercekten alınmamış olamazlar diye umut ediyorum... Ben orada rahatça iftar yapamazdim.

0|1
    0|0
  • Yazık

0|0
    0|0
  • Bunlar gösterişe tapanlar!

0|0
    0|0
  • Yazıklar olsun

0|0
    0|0
  • Türkiye'de çoook büyük bir kesim sözde müslüman. Ben de burada dondurma almak isteyen bir suriyeliye dondurma verilmediğini gördüm çocuğun 50 kuruşu varmş dondurma 2 liraymış ne var 1.50 lirayı kendi cebinden versen ölür müsün

0|0
    0|0
  • Ne gerek var böyle şeylere ya? Yazık değil mi o çocuklara?

0|0
    0|0
  • ben müslümanlığın bu olduğuna inanmıyorum herkes kendine müslümanlığını yaşıyor kimse kuranı açıpta türkçesini okuyup anlamıyrolar bilselerdi bu yaptıklarının kafirlik olduğunu böyle yapmazlardı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...