Namaz kılmayan hayvan mıdır?

Prof. dr. Mustafa Aşkar, "Namazı hayvanlar kılmaz, namaz kılmayan hayvandır" dedi. Ne düşünüyorsunuz?

1|5
37|38

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• videoyu izleyemedim.(İzlicem)
    yeni nesil politikacının gözüne girme çabası

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 36

• O zaman hayvanım ben.
    Tamam dinen kılınması gereken, yapılması gereken bir ibadet ama yapmıyor diye hayvan damgasını vuramaz. Burada namaz kılmayana saygısı olmadığı gibi, hayvanlarada hakaret ediyor.
    İstediği kadar namaz kılsın, kalp kirmasını hiç bir namaz düzeltemez

1|1
    0|0
  • Hayvana hakaret olur bu.. kaldiki hayvanlar Allahin sessiz kullaridir. ve onlarda ibadet ederler.. biz insanlar hayvan kadar olamayiz.. nanköruz cunki... onlar yemek verene bile sadiklar... biz bizi yaratana bile şükredemiyoruz.. cidden nanköruz ve şahsen bende öyleyim.

1|2
    0|0
  • Mantığa bak ya? o zaman namaz kılmayan her cisim biz mi oluyoruz :D

0|1
    0|0
  • doğru demıs :D

1|3
    0|0
  • Namaz kılmayını insandan saymıyorlar mı bunlar?

0|1
    0|0
  • İyice sapıttılar.

0|1
    0|0
  • Bu nasıl bir zihniyettir? Tam bir saçmalık adamın düşüncesi

0|1
    0|0
  • Ona bakılırsa tüm insanlar hayvanlar ağaçlar yıldızlar Allaha secde eder onu tesbih eder diye ayet var. isra 55 ve hac 18

0|1
    0|0
  • O halde normalde namaz kılıp regl günlerinde namaz kılmayan kadınlar da hayvan
    valla dini ellerinde oyuncak ettiler.

0|1
    0|0
  • Konuşsun.. Yaptığı tek şey inancını çirkinleştirmek, çirkin göstermek.
    Çoğu müslüman gibi.
    Ne diyelim Allah kabul etsin kıldığı namazları.

0|1
    0|0
  • O nasıl bir Müslüman da kılmayana saygı göstermiyor, İslam bu değil, Ku'ran bunu anlatmıyor, yobazlar atıp tutmasını iyi biliyor sadece

0|1
    0|0
  • yobazlığın bu kadarı ya

0|1
    0|0
  • Saçmalık.

0|1
    0|0
  • Allahı inkar etmiş , allahın yarattığı insana hayvan diyor :D

0|1
    0|0
  • Ben ara sıra kılıyorum, demek ki yarı insan/yarı hayvanım. Ne kadan da güzel.

2|2
    0|0
  • Her insan bir hayvandır kılanda kılmayanda sonuçta memeli türündeniz

0|2
    0|0
  • Hayvanmışım

0|1
    0|0
  • Saçma olmuş başka dine mensup insanlar var ama söyle diyelim bilim bilim dersek o da hayvaniz diyo ama Islam demiyor biraz kendi yorumunu katmış o

0|1
    0|0
  • Hayvandir

0|0
    0|0
  • herkesin dini kendine

0|1
    0|0
  • Hayvandır ya da değildir kime ne? O adamı artık bir yere kapatmaları gerek.

0|1
    0|0
  • Ağır konuşmuş.

0|1
    0|0
  • Ne kadar boş. bir insan olduğunu

0|1
    0|0
  • Bunları kim hoca diye çıkarıyor öf

0|1
    0|0
  • Babam bana kücükken derdi ki hayvanlarin karnini doyurursan senin icin Allaha dua ederler. Yalan mi söylemis bana 😔

0|0
    0|0
  • Adam hakli beyler dağılın 😂😂😂😂

0|1
    0|0
  • eğer yevgeni zamyatin okumayan vs. Bir şey söyleseydi ayakta alkışlardınız

0|0
    0|0
  • İnsanın bazen ozan güven gibi ne saçma salak sorular bunlar diye bağırdı geliyor

0|0
    0|0
  • Yobaz, gerici, örümcek kafalı deyince kızıyorlar sonrada gerçek İslam bu değildi değil mi? Ya evet evet. Klasik tatlı su müslümanı işte. Hani İslam "hoşgörü" diniya (!) ona uygun dayvanmaya çalışıyor kendisi

0|1
    0|0
  • Alayı illigin esfeli safilin var biliyon mu bunları esfali safilin olabilirler belki

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    6

Erkekler Ne Diyor 37

• Çok boş konuşmuş diye düşündüm herkes müslüman kafasıyla yaklaşılırsa böyle olur mesela adam inanmıyor hayvan mı saçmalamış şimdi :D

Unutulmalıdır ki hayvanlar bile ezan okunurken bir anlığına susar hayvan diyip hakaret etmeye çalışmış ama bir hayvan saygısı çoğu insanlarda yotur

0|1
    0|0
  • Bu videonun biraz daha uzununu izledim gerci sonunda cok uzamiyordu neyse aslinda anlatilmak istenen farkli ama yanlis anlatmis birde videonun devamini merak etmiyo degilim.

0|2
    0|0
  • Bunu sorgulamak bana düşmez.

0|1
    0|0
  • Biyolojik olarak bir hayvan olduğumu kabul ediyorum herkes ediyordur fakat bu küçük zekalı primat hakarette bulunmak in hakaret etmiş belli ki pek takmamak lazım eminim kendiside tatlı su Müslümandır "Ramazan kafa yapmış buna" demekte olur.

0|1
    0|0
  • lut kavmide böylesine azmış kudurmuştu kendilerini tanrı yerine koymaya başlamışlardı ulan hayvanoğlu hayvan allahın karışmadığı işe sen kimsinde yorum yapıyosun bunlara göre islamın kuralı 2 namaz kıl içki içme ama kul hakkı yemek yalan söylemek isftira atmak vs bunlar serbest

0|1
    0|0
  • Kılan da , kılmayan da hayvandır.. İnsanoğlu hayvanlar gurubuna ait bir canlıdır. Ama şu var ki her hayvanın bilinç seviyesi ve zekası aynı değildir.. Bazı şuursuzlar bu profesör gibi kıçından çıkarması gereken pisliği ağzından çıkarırlar.

0|1
    0|0
  • Herif ironi yapmış Namaz kılmayan hayvandır diye bir şey yok! Namaz hayvanlara farz değildir hayvanlar namaz kılmaz derken inceden dokundurtmuş. Problem yok. Orada bilmem kimi okumayan salaktır dese çıkar alkışlardınız adamı.

0|2
    0|0
    • Namaz kılmayan hayvandır diyor yam olarak. İroni öyle olmaz.

• İslamı bildikten sonra bu kişilerin amaçlarını anlıyor ve söylediklerini zaten teba etmiyorlar. Ama islamı bilmeyen halkımız takılmış televizyonda ki paragözlere aaaa adama bak helal olsun aha bak ağlıyor ne güzel de anlatıyor deyip halifeymiş gibi tapıyor bunlara :) Bak o konuda hak veririm işte :) Aynı şekilde 7 yaşımdan beri hocaymış imammış hiçbirine gidip birşey sorasım gelmiyor zaten. Hacı hoca bana birşey öğretemez :) 2 sene önce garıya gidelim garıya gidelim garıya gidelim offf taksime gidelim meme görelim oyyy diyen adamlar şimdi imam hoca. İnsanlar hiçbirşey anlamıor. Kuran okuyor anlamıyorum diyor, körü körüne hocalar ne isterse onu yapıyor, televizyondakileri putlaştırıyor. Hep bilmemekten cahillikten işte.

• Sonuna kadar katlıyorum her kelimene :)
      Teşekkürler

• kendini anlatmış, Allah bile böyle bir tabir kullanmazken sen kimsin ki yalama! böyle adamlar yüzünden din berbat oldu

0|1
    0|0
  • Öyle diyen hayvan bile olamaz.
    Bir gün var dinine gerçekten bağlı insanlar ayaklanacak ve ben o zaman göreceğim bu din tüccarlarının yüzünü.

0|1
    0|0
  • felsefe yaparsak, evet mantikli tüme varima göre.. kendi değer yargilarimizi kullanırsanız iş nesnel boyuttan cikar

0|1
    0|0
  • Hayvanlar zikrediyor surekli. hayvan demesi yanlis olmus

0|1
    0|0
  • Hayvan da profesör olabiliyormuş demek ki.

0|1
    0|0
  • Dinimizi daha nasıl dezenformasyona uğratabilirler bilemiyorum. Taşta namaz kılmaz o zaman ben taşım. Regl durumundaki bayanlarda namaz kılmaz o zaman ben regl'im. Bu mudur yani? Mantıksa aynı mantık değil mi?

0|1
    0|0
    • Çok haklısın dostum

• Kaldı ki çok şükür namaz kılmayan biriside değilim ama bu tür genellemeleri ve yaftalamaları hiç sevmiyorum.

Peygamber efendimiz "gözümün nurudur namaz" demiş. Bunu söyler, gerekli tavsiyeyi yapar, geri çekilirsin. Böyle namaz kılmayan hayvandır falan olmaz. Ayıptır, günahtır. Çok fazla vebal aldı o hoca ama farkında değil sanırım.

• Bence televizyona çıkınca kibre kapıldı ve kendisini şaşırdı.

• Kastettigi sey namaz olmazsa din yikilir diregi namazdir din yikilinca nefis azar seytanla birlikte kisiyi kendine kole yapar ve sonuc olarak oyle bir an gelir ki kisi hayvandan asagi hale gelir fakat bunu anlamaz

0|1
    0|0
  • allah akıl fikir versin bunu profesör yapanında o programa çıkaranıda allah hidayete erdirsin günahkar müslümanı hayvan yaptı kendisi hayvan olma şerefine erişebilir mi bilemiyeceğim

0|1
    0|0
  • Kafirlerde kilmaz niye kafirdir dememis. Ben bu atip tutanlara pek inanmam

0|1
    0|0
  • deildir

0|1
    0|0
  • Hayvanim var mı la :)

0|1
    0|0
  • Peki insanlara böyle bir söz söyleyen kisi hangi varliktir?

"Hayvanin Daniskasi kendisidir"

0|1
    0|0
  • Şimdi bu adam yuzunden herkes sogumustur İslamdan tuh

1|1
    0|0
  • Şu şaklabanlara prim veriyorlar ya aklım almıyor arkadaş

0|1
    0|0
  • Prof olmuşsun ama proof şart...

0|2
    0|0
  • Oruç başına vurmuş denyonun..

0|1
    0|0
  • Bu adam Japonyaya hayvan diyor, iz desek sikerler ya.

0|1
    0|0
  • Ülke nereye gidiyor.

0|1
    0|0
  • İslamı lekeliyorlar Allah farz kılmıştır kılan kılar kılmayan kılmaz

0|1
    0|0
  • Yok öyle bir şey, lakin bir müslüman için namaz kılmak şart.
    Farz yani zorunlu kılınmıştır.

1|1
    0|0
  • Boyleleri insanları dinden tamamen soğutur

0|1
    0|0
  • hangi mantığa dayanarak bu tür şeyleri söylerler anlamış değilim

0|1
    0|0
  • Bu insansa ben hayvanım..

0|1
    0|0