Sürekli yer isteyen yaşlılara sinir olmaya başladım. Sizce haksız mıyım?

Dün tansiyonum çok fazla düştü ( 8 e 5) başım çok dönüyordu param yoktu taksi tutamadım bende otobüse bindim. bir anda doldu otobüs sonra yasli amca geldi yer yok mu dedi ( gayet sapasağlamdı yaşlı dediysem elden ayaktan düşmemiş beni de gömer ) kimseden ses çıkmadı bende kalkarsam düşerim diye kalkmadim sonra anneme haber vermek için telefonu aldim elime geldi digerlerine hic terbiye kalmamis telefonu almis umrunda bile degil dedi digerleri de evet ya bu ne saygisizlik onlar da senin yasina gelecek diye laf kalabaligi yapti sonra biri duyuyor o duyuyor utancindan telefonla oynuyor dedi. Bende döndüm bir sorun mu var dedim kadının biri bari bu saygisizligi yapma dedi bende döndüm çok istiyorsan kalk kendin yer ver hepiniz sapasaģlamsınız ben burda iki saattir titreye titreye oturuyorum görüyorsun hala bir seyler bekliyorsun yaslısıniz diye elden ayaktan düşmediniz genciz diye hasta olmuyoruz degil dedim sonra cık cık çekip sustular ama yine de vicdan azabi cektim. Sizce haklı mıydım?

2|3
14|21

En İyi Erkek Görüşü

• ağzına yüreğine sağlık iyi demişsin. normalde uzun yazıları okumak huyum değildir. benimde başımdan böyle bir olay geçti. Rahatsızım başım dönüyor otobüs ortamı malum.. kusmamak için kendmi telkinliyorum. 2 durak sonra doluverdi otobüs. yaşlının teki önümde bana bakıyor. kalk kalk diyor. söyle bir baş salladım sağa nedio bu dangalak diye :D kalk kalk diyo hala bide dürtüyo. o anda bütün gözler üstünde zaten. dedim amca hasta olmama ragmen seni görüp kalkıcaktım ama şu hareketinden sonra yaşına hürmet bekleme. cık cık sesleri yükseldi döndüm o cık cık diyen kim varsa kalksın saygısını göstersin dedim. iş buyurmak kolay mk emri vakiye gelemiyorum. umrumda olmaz akıl yaşta değl başta.. bizde yaşlanıcazda ben böyle yapmam.

2|2
    0|0
    • Kesinlikle katiliyorum. bir de sadece yaslilar olsa neyse der gecerdin hastayim demene ragmen toplumunda tepki vermesi büyük ironi

En İyi Kız Görüşü

• Haklısın. Çoğu yaşlı zaten ücretsiz kullanıyor toplu taşıma araçlarını. bir de özellikle yapıyor gibi insan trafiğinin en yoğun olduğu zamanı seçiyorlar. Ya sen 80 yaşındasın, günden güne giden bir teyze, kahveden kahveye giden bir amcasın yani. Git bir sonrakine bin.
    Hadi senin gene tansiyonunun düştüğünü anlamamıştır. Ulan ben bacağımı kırdım elimde değnekle oturuyorum bana hala kalk ben yaşlıyım diyor. Git bir sonraki otobüse bin yer yoksa, mezara mi yetiseceksin diyorum ben genelde.

1|0
    0|0
    • Yuh artık o bacağı görüp kalk mı dedi

• Aynen. O yaşlı ayakları tutmuyormuş. Ben gençmişim en azından sağlam bir ayağım varmış.

Erkekler Ne Diyor 20

• Haklısın şahsen 60 yaş civarına yer vermem ayakta durabilene yer vermem adam yaşlıya ya da kadın veririm ilk duraktan binip yer isteyenede vermem ikinci otobüsü beklesin. Hamile veya hastalara veya yaşlılara veririm öyle bir ülkedeyiz ki şu an niğdede ikamet ediyorum hastahaneye götürüyorum babanemi 35 yaşında yer istedi milletin tepkisini aldı ama 35 yaşında yani yer felan verme benim kurallarım dışında herkes yerini bilsin.

1|0
    0|0
    • Bende nigdedeyim bu olayda nigdede yasandi otobüs krizleri moda d3mek ki :)

• Niğdede insanlar böyle neler görüyorum her gün ergen gibi sokakta güreşen koca koca adamlar birbirlerine attıkları pandikler. Burdan bir şey beklenemez zaten...

• Anlamam ben yaşlı maşlı
    Ayakta durulcaksa dursun durmuyosa insin
    Oğlu muyum

1|2
    0|0
    • Açıkçası ben hep yer veriyordum cok yasli olmasa bile hemen kalkiyordum ama sende haklisin kimse kimseye acımak, hizmet etmek zorunda değil.

• Millet manyak ya
      Yok yaşlıyım, yok kiloluyum yok şu yok bu
      Hadi anlarım yaşlı teyze gelir ayakta duracak hali olmaz, hadi hamile gelir eyvallah
      Ama sen gelip ben yaşlıyım kalk dersen
      Yaşlı dinlemem lan si... Git derim
      Acımam

• Haklısın

1|0
    0|0
  • haksızsın

1|0
    0|0
  • Ben genelde otobuste kimseye yer vermem cok yasli ya da bebekli kadinlar disinda kimseye yer vermem

1|0
    0|0
  • Haklısın gizlicim üzme kendini

1|0
    0|0
  • Tabiki haklısın öyle yüzsüzler çok niye kendine suç arıyon hemen

0|0
    0|0
    • Bilmem sert mi konustum ki diye bir vicdan muhasebesi yapmak istedim

• Haklisin yer vermek senin vicdaninla alakali. Akşama kadar altin gününde, parkta vs gezen yaşlılara yer verilmez. Ayakta duramayacak vaziyetteysen çıkmayacaksın abi..

0|0
    0|0
  • Hastaligin bahane bence senin yaptigin sadece ukalalik tansiyonunun dustugunu bide 8e 5 oldugunu muneccin misin ki biliyorsun yasli birine yer vermek biz turk milletinin orf ve adetlerinde var senin gibiler yuzunden bu yaslilara saygi ortadan kalkiyor ayakta gitsen biryerin eksilmez

0|0
    0|0
    • 1. Hastalığım bahane olamaz çünkü ikinci defa birine yer vermedim ilkinde de kolum ameliyatlıydı teyze kendisi kalkmama izin vermemisti.
      2. Tansiyon aleti icat edildi günaydın.
      3. Türk milleti kültüründe hasta insanlar ustünden yaşlı acıtasyonu yapmak var mı?
      4. Adam gayet de sapasağlam seni beni gömer çok merak ediyorum o halimi göre göre üzerimden kendini acındıracaģına zaten gittigi iki durak yolu ayakta gitse cok mu zoruna gider?

• 1 Ayakta kolunla durmuyorsun o gunde kalka bilirdin

2 bahane got gibidir herkezde bulunur
      3 birgun hamile olacaksin sanada yer verilmeyince anlarsin

• Güzel düşünülmüş soru tebrikler

0|0
    0|0
  • Haklı da olsan sabretmeyi bileceksin

0|0
    0|0
  • Kimse kimsenin durumunu bilemez boşver onlar çok biliyolar toplum olarak iyi alıştırdık yer vermeye falan resmen şu mantıkla geliyo durağaotobüs dolu olsada biri yer verir nasılsa diye

0|0
    0|0
  • Sonuna kadar haklısın.

0|0
    0|0
  • Detayı okumadım ama başlığa bakılırsa yaşlanınca anlarsın yalnız bende sırf bu durum için otobüse binmiyorum

0|0
    0|0
    • Ama hastaydim ve titredigimi göre göre beni rencide etti orda.

• Hasta olmak farklı bir durum tabi başkasının yer vermesi gerekir fakat yaşlanınca sende onlara hak vereceksin

• Sen yine iyi kibar saygılı bir dille konuşmuşsun...

0|0
    0|0
    • Pek de saygılı bir degildi aslinda ama napiyim zaten sinirim tepemdeydi titredigimi göre göre hala konustular.

• Çok haklıymışsın. Hatta en haklı senmişsin otobüste, o derece.

0|0
    0|0
  • Kalkıp iki tane asılsaydın amcaya. Birdaha isini yarım bırakma 😉

0|0
    0|0
  • Haksızsın. Sen yere oturabilirsin ama yaşlı oturamaz.

0|0
    0|0
    • O halde yere mi otursaydım?

• Ya bilmezmiyim kaç defa gittim o hastahaneye doktorun biri odadan kovdu KBB doktoru soy adı urun gittim şikayet ettim aradım şikayet ettim tavsiyem gitme ona.

• Elbeeteki neden olmasın. Bunu yapman takdir edilir

• Haksizsin

0|0
    0|0
    • Neden peki? Hicbir seyi yoktu. Orda hastaliktan titredigimi göre göre acıtasyon yapmak için beni rencide etti.

• Niğde sandığın gibi bir yer değil. İnsanı tahmininden farklı ki onu deme zorunluluğu yok yer ona ait isterse verir isteme hakkıda yok.

• Goca otubusde bir sendenmi beklenildi yer icin takma kafani olur Boyle seyler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Ya evet. Kesinlikle haklısın. Elimizde kitaplar poşetler varken , çantamız ağırken bile yer veriyoruz. Sanki zorundaymışız gibi oturuyor kafasını dönüyor. Bugüne kadar 1 amca 2 teyze teşekkür etti. Başım ağrıyınca , karnım ağrıyınca , midem bulanınc ben de vermem. Gerçekten bu yaşlılr bizi süperman felan sanıyor sanırım , hiç hasta olmayan hiç kötü hissetmeyen her türlü ağırlığı taşıyabilen...

1|0
    0|0
  • aynen götoşlar insan halinden anlamıyolar ulaşım bunlara ücretsiz bir de keyfi gidip geliyolar. haklısın sanki bize yaşlandı şerefsiz, hayır sanki zorunluyuz gibi bir de psikolojik baskı yapıyolar belki hastayız belki o bunaktan daha beter durumdayız kimse anlamıyo yavşklar. kbakma sinirlendim biraz lkdem :D

1|2
    0|0
    • Bende sinirlenip sert konustum bayagi :D anliyorum onun icin

• Benim tansiyonum düşecek ve etraftakiler dır dır yapacak hiç acımam

1|0
    0|0
    • Valla bende sert konustum çünkü titredigimi gördüler, gözümü bile adam akilli acamiyordum gözlerim morardı hala bunlari farkedip kalk diyor

• Gördükleri halde böyle mi diyorlar ne tuhaf insanlar

• Haklisin helal valla benzer sey basima gelmisti yürü be kanka arkandayim 😄😄

1|1
    0|0
  • Aynen öyle ya zorla kalkman için gözünün içine bakıyorlar zaten yer vericek durumda olsak veririz dimi ama bir de teyzeler var makyajını yapmış ojelerini giymiş kaç cm topukluyla yer istiyor ayıp ya

1|0
    0|0
  • Haklısın.

1|0
    0|0
  • Scary movie oaahhaaghajajgh

0|1
    0|0
  • Haklısın

0|0
    0|0
  • Zorla kaldırmaya çalışanlardan nefret ederim. Başıma gelse sinirden tansiyonum yükselir yemin ederim

0|0
    0|0
  • Haklısın yani çok elden ayaktan düşmediği sürece ben de yer vermiyorum.

0|0
    0|0
  • Haklısın. Yalnız benim normal tansiyonum 8e 5 demek ki herkeste farklı oluyor

0|0
    0|0
    • Ciddi misin :O benimki hep 13 e8

• Valla hatta küçüğü 4e de düşüyor. Ama annem ablam da benim gibi. Seninki gibi falan olsa ölürüm herhalde

• iyi daa

0|0
    0|0
  • Haklısın tabiki de bide bizim burada erkekler türbanlı bacılara yer veriyor açık bayanlara vermiyor. Birde yer vermeleri için açık bayanları gençleri beklerler çok sinir oluyorum. Teyzeler komsu gezmelerine gidiyor bizim gencler belki işten dönüyor yorgu, bitkin şekilde ama olsun yaşlı o yer vermeli. Yer verilecek insanlar var yer vermeye gerek duyulmayacak insanlar var.

1|0
    0|0
Yükleniyor...