Nasıl daha az çekingen?

Merhaba arkadaşlar. Ya benim kendine güven sorunum var herhalde ortamlarda çok sessiz kalıyorum. Aslında dış görünüş olarak pek sorun yapmıyorum. ama sorun söyliceğim şeyleri saçma bulmamda. Yani birşeyi söylerken çekiniyorum söylemiyorum. Yanlış anlaşılmaktan ve tek kalmaktan korkuyorum ama bunun önüne nasıl geçicem bilmiyorum. Sizce ne yapmam lazım.

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Şu şekilde düşün.. senin konuşman belkide ortama renk katıcak. Belki onlarda bundan korkuyor. Ama senden iyi oldukları için bu korkularını bastırabiliyorlar. Yapman gereken nekadar saçma olursa olsun konuşman.. inan konuşmaman suspus olman daha ezik bir davranış.. Konusurken söylediklerine fazla takılmazlar ama suskunluğunla dikkat çekersin , eziklenirsin ve karşı tarafa cesaret verirsin. ozamanda daha da eziklenirsin. Korkma yardır :D

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• birden çok konuşma sende

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• İsterseniz gelin mesaja o sekilde konuşarak başlayabiliriz sizinle arkadaş kalma şartı ile. Siz bu şekilde yaparak ancak durumu halledersiniz

0|0
    0|0
  • Bendede var o sosyallesmek lazim

0|0
    0|0
  • Öncelikle boş konuşmuyor olman lazım. Entellektüel seviyeni geliştir. Bolca kitap oku. Genel Kültür anlamında geliştir kendini. Yaşıtların zaten o kadar boş ki çok az bir uğraş ile fark yaratabilirsin. Cesur ol cesur, en önemlisi de kendin ol

0|0
    0|0
  • nasıl tek kalmaktan korkuyorsun gecmiste bir şeyler yasamıs olman lazım

0|0
    0|0
    • Bir ortamda yanımda birinin olmasını olmazsa daha kötü olucağını düşünüyorum. Ve biri yoksa sanki o kişi telefonummuş gibime geliyor ve elimden düşüremiyorum.

• Kendini toplum içinde daha iyi ifade edebilecek cümleleri kurduğunda bu korkunu yeneceksin. Bunun da çaresi, kitap okumak.

0|0
    0|0
  • Psikolog

0|0
    0|0
  • Korkularını üzerine giderek yenersin unutma bunu ;-)

0|0
    0|0
    • Ama üzerine gidemiyorum ki 😣 ve kıpkırmızı oluyorum bir ortamda onada çözüm bulmam lazım

• Kızmamda maalesef internetten tanıştıklarımla görüşmüyorum 😅

• Gorusme anlamında söylemedim ben sana yardimci olmak anlamında yazmıştım neyse yazmadım varsayalım.

Kızlar Ne Diyor 2

• Sessiz kalırsan, ezik olduğunu düşünürler. Çok kendini gösterirsen de ortalık malı derler. Ortayı bulmaya çalışmalısın bence

0|0
    0|0
  • Rahat ol kendi kendine telkin ver ve baş edemeyecegini dusunuyorsan uzman destek al

0|0
    0|0
    • Aslında almaya başladım gibi ama daha bu konulara gelemedik okuldan falan bahsediyoruz. Ve onada nasıl anlatmam gerek bilmiyorum.

Yükleniyor...