DİNLER/DEİZİM ?

Arkadaşlar çoğu kişi tarafından yargılanmama rağmen buraya da düşüncelerimi yazmak istiyorum. Dinlere inanmıyorum. Çünkü her dinin kendi doğrusu var o zaman hangisi doğru. Şimdi bir müslüman diyecek benim inandığım doğru tabii bir hristiyan diyecek benim inandığım doğru. İyi de kardeş sizin aklınızca bu iki dinide Allah gönderdi. Senin Allahın gerçekte onlarınki gerçek değil mi? Onların inandıklarıda peygamber değil mi? Ben şu an kesinlikle hristiyanları yüceltmiyorum. şu an her iki tarafada eşit bakıyorum. Bence din insanlar arasında bölücü özelliği olan bir şeydir ki örneklerini görüyoruz. Müslümanlar hristiyanları yargılar. Hristiyanlar müslümanları. Tek örnek bu iki din arasında değil. Mesela kuranda aşırı derecede çelişki var. Ve bu tüm dinlerde geçerli. Eğer biraz düşünerek tüm ayetleri gözden geçirirseniz anlarsınız. Din denen şey sadece insanları toplum içinde ayıran bir şeydir. Bir başka konuda şu Allah sonsuz (!) güce sahipmiş. Peki her şeyi durduracak düzeltecek güce sahipken neden on binlerce ufak masum cocuk acı çekiyor açlıktan ölüyor, ama kötü insanlar veya bunların böyle olmasına sebep olanlar 80 90 sene yaşıyor ve 80 90 sene boyunca eziyet çektiriyor insanlara. Şimdi çıkıp demeyin öteki dünya var. Banane öteki dünyasından ya. İnsanın bir yaşam hakkı var ve o adam o yaşam hakkını sikip atıyor. Ve gelip diyorsunki öteki dünyada çekecek. Kanıt nerde hani? Benim huzurumu bozacak ben düzgün yaşayamayacak ölene kadar. Ama o rahat rahat yaşayacak öteki dünya var. Oldu tamam.

0|0

Erkekler Ne Diyor 19

Kızlar Ne Diyor 10

Yükleniyor...