Sizce Türkiye'deki kızlar neden Kezban?

Yurtdışında herhangi bir ülkede bir kızla çok kolay iletişim kurabilirsiniz ama Türkiyede selam vermeye çekiniyor insan hemen yürüyeceğini düşünüyor. Neden böylesiniz kızlar?

Güncellemeler:
Ayrıca kadına en çok değer verilen ülkelerden birisidir Türkiye. Siz kızlar Avrupalı erkekler hayali kuruyorsunuz ama Türk erkekleri kadar sahiplenici koruyucu başka hiçbir millet yok

0|0
13|11

En İyi Kız Görüşü

• Genelleme yapma demek isterdim de çoğunluk böyle maalesef. Yetiştirilme tarzından belki

0|2
    0|0
    • Helal bir kız olarak dobra yazdığın için

• Kesinlikle erkekleri savunmak için yazmadım. Bu sitede kızların üzerine bu konuda çok gidiliyor tepkiler büyük bu yüzden.

En İyi Erkek Görüşü

• güzel ülkemde hangi konuyu nerden tutsan elinde kalır. eğitim ekonomi sanat spor din etik ahlak...
    bunca eksiklik varken birde ataerkil düzende kadının nasıl avrupadaki gibi yetişmesini bekliyosun?
    avrupada bir kız nerde kalmak isterse kalır belki ders çalışmak belki sevişmek için ama ülkemizde kız günlük hayatında etkinlik yapabilmek için sürekli yalan söylemek zorunda.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• kızlarımıza etiket yapıştırmayalım lütfen. durumun sebebini açıklayayım : ülkemizde saygı kibarlıkyardımseverlik vs. çok yaygın olmadığı içindir temel sebep. kendimden örnek vereyim lisede sınıfımıza yeni bir çocuk gelmişti tek takılıyodu sohbet ettiğimiz bir derste yanım boştu yanıma geldi ben de sohbet falan ettim sonra kantine gittik yanımıza bir arkadaş daha katıldı ama hemen başkalarının gelmesini istemedi ilk günden numaramı aldı internetin var mı face instagram sordu hemen yürümeye başladı. tek kaldı diye yardım ettiğimiz bir çocuk hemen üstüne alındı olayı sonra bir sürü aşk mesajları uğraş dur. erkekler genelde kendilerine gösterilen insanlığı yanlış anladıkları için çok yaklaşılmıyor yani en azından mesajlarda. ama dediğinde şöyle de haklısın anlattığımın tam tersinde olan kızlarda var her şeyi yanlış anlayan. bence genel sorun saygı hoşgörü. bazı erkekler de en en iyisi her önüne gelene mesaj atmasın

0|1
    0|0
  • İnsanlarda komple sorun var, bir yere gidiyorum bir iş için insanlık namına merhaba nasılsınız diye klasik konuşmayı yapıyorum ilk önce; direkt yüz buluyorlar. Batıda böyle değil. İki insan karşı cinsten olsa bile arada duygusal sebepler olmadan rahat rahat konuşabiliyor. Türk erkeği bence diğer erkeklere göre koruyucu değil sadece kıskanç gereksiz bir seviyede hem de.

0|1
    0|0
  • Şşşt yok öyle bişey kezban mezban çok ayıp :D

0|1
    0|0
  • Lafım sataşmak değil öncelikle belirteyim ama görmüş, geçirmiş biri olarak ilk olarak annene sorsan hepimizden daha iyi cevap verecektir sana.

0|0
    0|0
  • Ulan konuşmak zorunda mıyız? Günde bir ton istek geliyor yeter be

0|0
    0|0
  • Demekki cevrelerinde cok abaza var ve her erkegi bir tutuyorlar Şu an senin yaptigin genelleme gibi

0|0
    0|0
  • Bazı zuzular yüzünden..

0|0
    0|0
  • Türkiye'de ki bazı erkekler ve zihniyet yüzünden.

0|0
    0|0
    • Erkekler her yerde aynı dünyanın neresine gidersen git

• Ya bu zihniyet, mahalle baskısı, kadını kategorileştirme mantığı dünyanın her yerinde aynı mı?

• Türkiyede kadına çoğu ülkeden fazla değer veriliyor biraz yurtdışı yap birkaç ülke gez Japonya gibi anlarsın

• Genelleme yapma istersen.

0|0
    0|0
  • Erkeklerin birçoğu kıro olduğu için olabilir

0|0
    0|0
  • Nefes alan her canlıya yavşayan hemcinsleriniz olduğu sürece bu değişmez.

0|0
    0|0
    • Erkeklere mi yavşasınlar yani? Nedir sizdeki bu fındığı bu kadar değerli kılan?

• cogumuzun anneside turk

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Aynen öyle kardeşim hele anadolu sehirlerinde sahsen ben trabzonda yaşıyorum burada bir kıza merhaba desen senin yüzüne bakmaz tükürür o derece kendilerini bir şey zannediyorlar sanki gel sevgili olacağız diyoruz. Bir de şu var Izmirin kızları bu anlamda gerçekten çok anlayışlı direk sevgili gözüyle bakmıyorlar ama genel olarak Türk kızları böyle hemen bir sevgili havası kendileri de o kadar havalanıyor ki yazan olunca

0|1
    0|0
  • Ergen, kendini begenmis, egitimsiz ve depresif olanlarin hepsi oyle. Arada iyileride cikiyor.

0|1
    0|0
  • Birde erkeklere laf atmışlar o çok hayran oldukları İtalyan erkekleri ilişkide bizden daha iplemez tavırlarda bu Akdeniz kültürünün tipik bir nedeni. Kızlar neden böyle mi çok uzun bir tez konusu

0|1
    0|0
  • Gelenek görenek ve yetiştirilme tarzından dolayı

0|1
    0|0
  • Erkekler hırt olduğundan kızlarımız da kezban. Kanka dediğine yürümeye çalışan, konuşurken güldü diye cilve yapıyor sanan adamlar yüzünden olmasın?

0|0
    0|0
  • Erkekler neden abaza?

0|0
    0|0
    • Erkek dünyanın her yerinde böyle kardeşim biraz araştır ya da çık gez

• Çünkü yurtdışındaki kızlar Türk erkekleri ile aynı ülkede büyümüyor

1|0
    0|0
  • peki kezban ne demek?

0|0
    0|0