Devlet dairesinde çalışan memurlar neden işini doğru dürüst yapmaz?

Bizim üniversitede öğrenci işlerine gidiyoruz. Adama sorunumuzu anlatıyoruz. Dur bekle bu el bitsin diyeceğim, diyor. Bu kadar pervasızlık olur mu? Neden işini kimse layığıyla yapmıyor?
Devlet dairesinde çalışan memurlar neden işini doğru dürüst yapmaz ?

2|1
25|20

En İyi Kız Görüşü

• Çoğu için amaç günün son bulması ve mesaının bitmesidir

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• onların alayı torpille geldiğinden o yüzden öyleler. bende devlet memuruyum ama emin ol öğrenci işlerindekilere küfür ettiğim kadar kimseye sövmedim

0|1
    0|0
    • Şaka gibi cidden. Adam sanki rektör. Arıyoruz telefonlara bakmıyor, işimizi halletmiyor. Yapamam deyip başından savuruyor. Devlet de böyle göz yumuyor çalışmayanlara.

• inşallah belalerını tez elden bulurlar demekten başka çaremiz yok

Kızlar Ne Diyor 24

• niye iş yapcakalrki asıl sorunda o zaten öyle değilmi her ayın 15 inde maaşı alan bizmiyiz onlarmı adam tab rahat olacak bu yıl belediyede staj yaptım sadece bir kişi böyle değil kople hepside böyle 1 kişinin yapacağı işi 10 kişi yapıyo ve onuda doğru düzgün yapmıyorlar

0|2
    0|0
    • Belediyeleri hiç söyleme zaten. 11.00 da mesai yaklaştı deyip bırakırlar 13.30 veya 14.00 işe gelirler

• Ben de staj yaptığım sırada hak ediş için falan belediyeye gittiğimden bilip gördüm.

• sonuçta paramı alırım gerisine karışmam mantığı var adamlarda onlar için çok basit bir olay sonuç olarak

• Devlet başlarına adam akıllı yönetici vermiyor. Paraları her ay yatırılıyor ama ne kadar çalıştı nr iş yaptı bakan yok. Denetimler adam akıllı değil. Birçok faktör var

0|2
    0|0
  • Çünkü özel sektördeki gibi performans değerlendirmesi olmadığı için , çalışsa da çalışmasa da aynı maaşı alıyorlar ve ister istemez bir rahatlığa bürünüyorlar. Özeldeki öylemi primi var mesaisi var, performansı begenilirse yükselme şansı var maaşı artabiliyor falan

0|2
    0|0
  • Düzenli maaş yatıyor zaten öyle aman bir tarafımı yırtıp para kazanmam lazım diye bir şey yok. İşini yapmasa bile işten kovmazlar.

Bkz:Annemin iş yerinde ki kadın ne zaman baksam makyaj yapıyor... Kadını bir kere çalışırken görmedim internetten elbise ayakkı resimlerine falan bakıyor manyak. Ama hem genç hem güzel kimse dokunmaz ona...

0|2
    0|0
  • poponu devlete dayamışda ondan. saglama almış kendini işlerini sarsaklarlar tabi cumartesi pazar tatil 19 mayıs 23 Nisan yılbaşı bayramdada tatil eee daha ne olsun..

0|2
    0|0
  • Aldıkları paranın hakkını versinler bari de helal lokma yesinler.

0|2
    0|0
  • Ahahahaha foto beni anlatıyor

0|1
    0|0
  • Gtleri kuru tabi

0|1
    0|0
  • Bunlar hep şımarıklık🙈

0|2
    0|0
  • Kul hakki yiyorlar yazık

0|1
    0|0
  • Denetim yok, çalışmıyorlat falan diyorsunuz ya çok cahilsiniz. Bunca iş nasıl yürüyor ozaman? Müfettişler haber vermeden gelip denetim yaparlar belli aralıklarla. Eğer iş doğru işlemiyorsa soruşturmayı yersin. Siz kolay sanıyosunuz sanırım bu işleri. Burda boş boş konuşup girin hakkımıza helal olsun sizede yani.

0|1
    0|0
  • hepsi insanlıktan çıkmış çünkü pislikler

0|2
    0|0
  • Böyle yapan kişiler sadece günü doldurmak ve paranın gelmesini bekleyenlerdir☺

0|1
    0|0
  • Rüsvet yiye yiye bu hale geldiler iste... TR'nin hali bu iste...

0|1
    0|0
  • şu an böyle diyerek işini doğru dürüst yapanların hakkına girdin..

1|1
    0|0
  • Tek yerdemi öyle sanki

0|1
    0|0
  • okumadan bişey bilmeden torpille alındıkları için dir

0|1
    0|0
  • Küçükten büyüğe herkeste aynı sorun var. Kimse üstüne düşeni yapmıyor.

0|1
    0|0
  • Bence sadece onlar için geçerli değil birçok yerde öyle insanlar var

0|1
    0|0
  • spider oynayan var

0|1
    0|0
  • Kendileri gibi eziyet çekelim diye.

0|1
    0|0
  • memur oldukların rahatlar onlara diplomayı verene sormalı

0|1
    0|0
  • Ya zaten son yarım saatte millet iyice saloyor kendini

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 19

• "Memurluğa kapak attık mı gerisi kolay. Kimse pek sesini de çıkaramaz sonuçta beni işe alan devlet." diye düşünce içinde olduklarından dolayı böyle olması normal. Bence bu konuda yasa çıkarılmalı. Görevini hakkıyla yerine getirmeyen memurların ilk etapta işten uzaklaştırılması ikinci etapta ise işten atılması gibi.

1|1
    0|0
  • Maaş olarakta en düşüğü 2000 den az almaz bigün parasını alamasın ya da zam olmasın devlete ana avrat küfür ederler..

0|1
    0|0
  • sırtımı devlete dayadımmı kafam rahat havasındalar denetimde yok tabi

1|1
    0|0
  • buda başka bir sistem hatasıdır. Personelin çalışması vicdani birşeydir evet ama bence personellerde denetlenmeli.

0|1
    0|0
  • Dur bekle bu el bitsin :DD Görsel çok iyi..
    Yani onların çok umurunda... acaba avrupada da böyle mi :/

0|1
    0|0
    • Belki saka gibi yeminle boyle faceden 101 oynuyor piskin piskin bir de bana bakiyor.

• çünkü iş yaparsan bütün işi sana kakarlar ilk girince iş yapayım vs ayağına girersin sonra iş yapınca herkes sana kakalar sonra dersin ben enayi miyim aynı maaşa fazla iş yapıyorum durum budur

0|1
    0|0
  • Genellemeyin kimseyi, soylediginiz insanlardan var lakin herkes ayni degil :)

0|1
    0|0
  • o dediğin nerde görülmüş...

0|1
    0|0
  • Sikayet edin kardes

0|1
    0|0
  • Gecen gün su idaresiyle kavga ettim öyle, ögrenciyi kesinlikle ciddiye almıyorlar.

0|1
    0|0
  • Adam zaten devlette çalışmak istiyorsa rahatına çok düşkün, işi hakkında bilgisi olmayan ve hayatta ilerleme amacı bulunmayan birisidir. E işini de sevmeyince tabi öyle olur.

0|1
    0|0
  • Bende memurum ama böyle birşey yapmıyorum benim görevim olmayan işlerde bile vatandaşa yardımcı oluyorum.. bu karikatüre gelince çizen karaktersiz biri kesinlikle...

0|1
    0|0
  • rahatlık tann

0|1
    0|0
  • Şikayet edecem de tehtid et korku her zaman iyidir bak nasil ilgileniyorlar

0|1
    0|0
  • Devletten parasını alıyor bir zorunluluğu yok

0|1
    0|0
  • Sanmam öyle yapanların olduğunu

0|1
    0|0
  • Bildiğin şeref yoksunu insanlar. Onun bunun çocukları. Balık baştan kokar

0|1
    0|0
  • idari vesayette problem var

0|1
    0|0
  • Isini dogruya kullanamyan kendini zeki sana haram yiyen insanlar.

0|1
    0|0
Yükleniyor...