Kapat

Bildiğiniz başarılı ve dünyaya bir şeyler katmış kadınlar (Kadın mucitler, sanatçılar, iş kadınları,...) kimler?

Bildiğiniz başarılı ve dünyaya bir şeyler katmış kadınlar (Kadın mucitler,sanatçılar,iş kadınları,...) kimler?

Toplumsal şartların kadınlar ve erkekler üstünde aynı şekilde etki yapmadığın farkındayım. Fakat bu etkiyi kırıp güzel işler başarmış kadınlardan da pek bahsedilmiyor hatta kimi zaman yaptıkların eserlerin altına başkaları imza atıyorlar. Tüm bunlara rağmen hepimizin bildiği duyduğu başarılı kadınlar vardır eminim onları anlatmanızı istiyorum :)

2|0
16|1

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Marie Curie zaten efsane
    Stephanie Kwolek muhteşem bir buluş olan kevların mucidi olarak biliyorum
    Margaret Thatcher namı değer demir leydi
    Hedy Lamarr hem güzel hem zeki olabileceğinin kanıtı
    Malala Yusufzay benim gözümde ülkesinin kaderini değiştiren bir kahraman
    ilk elektonik bilgisayar olarak kabul edilin ENIAC isimli bilgisayarım programcıları 6 kadından oluşuyordu
    bunlar ilk seferde aklıma gelenler adını hatırlayamadığım daha yüzlerce belkide binlerce kadın mucit bilim insanı siyaseçi var olduğunu biliyorum

2|0
    0|0
    • Stephanie Kwolek daha önce ismini duymadığım bir mucitti teşekkür ederim :) Çok hoş ve googlesız bir cevap olmuş :D

• bir süre bir tekstil fabrikasında çalıştım orada kevlarda işlerdik ve o kavlar çelik makineleri bile parçalardı aşındırırdı çelikten bile daha mukavemetli bir iplik ve hem çok kısıtlı miktarda ve aşırı yüksek fiyata gelirdi müdürde saolsun 10 dkbir aman bu ip kıymetli aman fire çıkarmayın diye uyarırdı bende merak edip araştırmıştım :D

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Kızlar Ne Diyor 15

• Burada bazılarını yazmıştım: braincoblog.wordpress.com/.../

2|0
    0|0
  • Sabiha Gökçen. Türkiyenin ilk kadın pilotu ve dünyanin ilk kadın savas ucagi pilotu.
    Bence basarili olmak icin kitaplara girmeye gerek yok sabah ulkesi ve milleti icin aksam ise esi ve cocuklari icin calisan kadın askerler ve kadın polislerde bir o kadar basarilidir 😊

1|0
    0|0
  • Kadini yermeye calisacak lavuklarin yorumlarini okumaya geldim

1|0
    0|0
  • Araba silecekleri ilk bilgisayar programı ve bulasık makinesi kadınlar tarafından icat edilmiş ama isimlerini aklımda tutmadım başka şeylerde vardı :p aklımda tutmadım açıkcası bilmiyorum

1|0
    0|0
    • Beynimize hep erkek isimlerini kazıdıkları içindir hatta onu bile eksik kazımışlar.

• Belki ondandır, belkide hafızam çok güçsüzdür.. %50 kapışıyolar

• Marie Curie
    Indira Ghandi

1|0
    0|0
  • Tomris Hatun, Sabiha Gökçen

1|0
    0|0
  • Hürrem sultan

1|0
    0|0
  • 50ligin arka yüzünde resmini gördüğümüz fatma aliye.

1|0
    0|0
  • Recep ivedik diyo ya safiye soyman 😂😂

1|0
    0|0
  • Frida Kahlo hatta koluma büyük bir dövmesini yaptırmayi düşünüyorum 😊😊

1|0
    0|0
  • Sabiha Gökçen
    Türkan saylan
    Alice harper 😉

1|0
    0|0
  • Marie curie var
    Testereyi de bir kadin icat etmis ismi Tabitha Babitt

1|0
    0|0
  • Frida kahlo :)

1|0
    0|0
  • M. Kemal Atatürk'ün annesi her zaman en sevdiğim ve en bu ülkeye emek veren kadın olarak kalıcak kalbimde.

0|0
    0|0
  • Annem💜
    Benim gibi bir mucizeyi doğurmuş, dünyaya bundan daha güzel ne katılabilir ki😄😄

0|0
    0|0
Yükleniyor...