Kargalar neden uzun yaşar?

Kargalar neden uzun yaşar?

Kargalar Neden Uzun Yaşar Kaç Yıl Yaşar? Kargaların ortalama ömrünün yaklaşık 200 yıl olduğu söylentileri vardır. Bu doğru mu acaba? Doğada vahşi olarak yaşayan kargalar en fazla 13-14 yıl kadar yaşar. Esaret altındaysa 40 yıldan fazla yaşayabilirler.

İngiltere’den verilen bir kayda göre kargalardan bir tanesi 80 yıl kadar yaşamış. Bilindiği gibi kuşlar esaret altında iyi bakılırlarsa normal yaşamlarında çok daha fazla yaşayabiliyorlar.

Doğada koşullar her zaman daha zordur.

Zooloji uzmanları tarafından kedi, köpek ve papağan gibi hayvanları geride bırakarak dünyanın en zeki 6. hayvanı seçilen kargada, aletleri kullanma yeteneği mevcuttur.

Bilimsel bir deneyde bir karganın önüne konulan içi yem dolu şişeye fiziksel yapısı itibariyle giremeyen karga, şişenin yan tarafına konulan dal parçasını gagasıyla büküp bir kaşık haline getirdikten sonra şişenin içindeki yemi alabilmiştir. İnsanlar arasında kargalar hakkında çok sayıda ortaya atılan söylentilerden birisi de kargaların 100 yıl ila 250 yıl hatta bazı iddialara göre 350 yıl yaşadıkları yönündeki söylentilerdir.

&

Bir diğer etkende kargalar cevizi çok fazla yiyorlar. Bizim buradaki ceviz ağacının yarısından fazlasını üstteki resimdeki gibi cevizleri alıp kırıp yiyorlar.

Siz ne kadar ceviz yiyorsunuz bir karga kadar ceviz yiyor musunuz? :)

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• 😂 benim bildigim 300 yıl vede kin tutan hayvanlarmış insan gibi ya işte tuhaf enteresan

0|1
    0|0
    • Düşünsene insanoğlu maksimum 80 yıl yaşıyor. Allah gecinden versin ölüyoruz. ama hayvan hala kin tutuyor :D

• Ya geçen dank etti bana da :) Karşı komşumda gördüm kadın kavonazlara cevizleri doldurmuş 80 yaşında :D Benden dinç. Kargalara baktım kargalar hep ceviz ağacından ceviz götürüyor.

Dedim ki vay be bir biz deliyiz işi bilmiyoruz :D

Beyine de çok büyük etkisi var. Bilgin olsun :)

• 😂😃 teyze benden kavonoz falan ahaha teşekkürler sende otur ye bımın cevizi var pakette hatta o çok iyi

En İyi Erkek Görüşü

• O konu hakkında pek emin değilim yalnız bırakalım kuşlar esaret altında kalmadan özgürce yaşasın, en azından daha mutlu bir ölüm gerçekleşir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...