Kadınlara ait özel plajlar olmalı mı?

Bu aslında yeni olan bir şey değil. Tarihimize baktığımıza kadınların rahat rahat deniz eğirmeleri sağlayan halk arasında "deniz hamamı" diye nitelenen denizin içine ahşap duvarlarla çevrelenmiş, yani görsel olarak korunaklı yapıların varlığı mevcuttur. Kadınlara ait özel plajlar olmalı mı?

Şimdi ise sayıları gitgide artsa da yeteli düzeyde olmayan kadın plajları bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyor. Evet bir kadına, vücudunu gözetleyen bakışlardan uzak bir şekilde rahatça denize girme hakkını sağlayan kadınlar plajının sayısının ihtiyaç düzeyinde artması gündemde. Böylece hassasiyetlerinden dolayı, denize giremeyen bayanlarda rahatça denize girebilecek.

• Evet, en doğal haktır
    72% (23)7% (1)52% (24)Oy Ver
  • Ama rönte yatamayız o zaman
    6% (2)36% (5)15% (7)Oy Ver
  • Olmaz, laiklik elden gider. Çağdaşlık ne olacak?
    12% (4)43% (6)22% (10)Oy Ver
  • Olurrr. Ne olacak.
    10% (3)14% (2)11% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• istek varsa yapılabilir

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Amacından sapabilecek, suistimal edilebilecek bir konu. Kadın plajı diye sahili betonarmeye çeviren rant düşkünü bir müteahhitin eline düşerse konu pişman ettirebilir. Ve böyle şeyler dindar yöneticilerin elinde kötü şekilde değerlendirilir, aslından sapar.

Osmanlı'da çağdaşlık karşıtlığı olsun diye değil, kadınlar rahat etsin diye yapılmıştır bu. Şimdiki zihniyetle olabilecek bir şey değil.

0|0
    0|0
    • dindar yöneticiler nasıl kötü değerlendirir bir açıklar mısınız? yani dindar olununca kötü niyetlimi olunuyor?
      bu projenin çağdaşlık karşıtlığı ile ne alakası var. oy kullanan 26 bayandan 21 i bayan plajı istiyor ve çağdaşlık karşıtlığı ile alakası olan kişiler olduğunu sanmıyorum. kadınlar Osmanlıda olduğu gibi şimdide rahat etme haklarına sahipler. betonlaşma ise genel bir facia. ve başta şehirlerin betonlaşmasına ne kadar karşı çıkıyoruz ki? çok duyarlı bir toplum olduğumuz söylenemez. paylaşılan fotodaki gibi inşallah ahşap kullanılır ve bayan plajları artar.

• -mişli -muşlu tarih bilgisi için sağol. Bugün o zaman ya hiçbirimiz denize girmeyelim. ya da denize girilecekse güzel bir alternatif olarak konumuz yerinde bir konu.

• Benim anladığım kadarıyla bu deniz hamamları zaten yalısı olan insanlar için yapılmış bir şey. Halkın gelip girdiği yok yani. Şimdi olsa yine sadece yalısı olanların evinin önünde olur. Onlar da bu deniz kirliliğinde ve Osmanlı'ya nazaran daha az muhafazakar bir zamanda böyle muhafaza edilmiş bir yer, böyle bir şey ister mi belli değil.
      Bu konuya dair ciddi bir tarih araştırması yaparsan daha objektif bakabilirsin konuya. www.dr.com.tr/.../urunno=0000000236253

Büyük ihtimal sadece yalı sahiplerine, üst tabakaya ait bir konuyu din ekseninde evirip çevirip böyle galeyana getirmeleri kötü değerlendirmeye bahsettiğim örnek olabilir işte. Bilgisizlik gereksiz tartışmalara sebep oluyor. Dindar yöneticilerden kastım buydu, adam işin aslını bilmiyor, yalı sahipleri özelindeki bir konuyu dini bakış açısıyla ve genellikle kendi düşünceleriyle yorumlamaya kalkışıyor. Bir de bu fikirleri başkasına dayatmaya kalkıyor.

• Hayir erkeklerin kendilerine hakim olmasi cozum kadinlari kisitlamak cozul degil

0|0
    0|0
    • anketi inceleyin isterseniz oy kullanan 26 bayandan 21 tanesi bayan plajı istiyor. bayanlar kısıtlanmıyor aksine kendini daha rahat hissediyor.

• Bayan değil kadın 35 yaşındaki herif.

• 30+ üstü nedense böyle geri kafalı oluyor

• Bence olmalı, insanlıktan bir haber olan barzoların yiyecek gibi bakmalarından daha iyidir.

0|1
    0|0
  • Olmalı ama olsa da gitmem

0|0
    0|0
  • C şıkkına güldüm. Ciddi olamazsınız.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• İyi soru ama tek yönlü olduğundan kötü kalan şıklar.. Hepsi kendi fikrini desteklemiş , desteklemeyene söz hakkı vermemişsin.

0|0
    0|0
    • anket şıklarındaki uyumu fark ettiğiniz için tebrik ederim. ancak tespitiniz doğru değil yani kadınlar plajına karşı olanlar ya rönte yatamayacakları için karşılar ya da laiklik elden gidiyor paranoyası sebebiyle. şıklarda onlara da yer verdim zaten. bu konu kişisel haklarla ilgili olduğu için, "hayır onlar haklarını kullanmasın" diye karşıt bir fikir insancıl ve kabul edilebilir olmadığından -aynı çalışma hakkı gibi- tabi olarak doğru olan tek fikrin, doğruluğu ile eklentili ve makul olmayan görüşlerin mantıksızlığı aleni olarak fark ettirecek şekilde dizayn edilmiş bir anket olduğunu söyleyebilirim.

• Ben bir şey yapmaya çalışmıyorum, senin gibi kendi fikrimi beyan ediyorum o kadar. Diğer iddialarının cevabını da @xkhats 'ın yorumu altına " kendisinden izin almamış olarak " da olsa yazdım, umarım rahatsız olmamıştır.

• peki o zaman fikrilerimizi yeterince ifade ettik. İyi günler diliyorum.

• Güzel bakmak sevaptır lafını güzele bakmak sevaptır diye değiştiren zihniyetin değişmesi lazım.

0|0
    0|0
  • Ya bu kadar cinsiyet ayrımcısı olmaktan vazgeçin Bu kadar geriye gelişim gösteren bir devlet daha görülmemiştir. Bu kadar yobaz olmaya gerek yok. İnsanları ayırmaktan gruplara bölmekten vazgeçin. Kurtulun artık beyninizdeki şu örümceklerden.

0|0
    0|0
    • ankete bakarsanız oy kullanan 26 bayandan 21 tanesi bayanlar plajı istiyor. asıl siz kişisel haklara karşı bu kadar faşist olmaktan vaz geçin. konuyu saptırmayın lütfen.

• Oy kullanan bayanlara sonuna kadar hak veriyorum. Dışarda heykeli bile cinsel olje olarak gören beyinsizler var. Rahat olabilecekleri bir yer istemeleri gayet normal. Benim demek istediğim de bu zaten kadını erkeği kimse kimseyi rahatsız etmese böyle sorular da konuşulmaz. Ayrı plaj yapılması bir çözüm değil sorunların doğurduğu bir yol. Kabul edeceğiim en son sıfat faşistliktir. Ben bir çok kadından daha fazla kadın hakları savunucusuyum.

• irana dogru gidiyoruz

0|1
    0|0
  • Bunun tartışılması bile saçma. Git gide herkes kutuplaşıyo din bakımından ırk , cinsiyet bakımından. Bunu bundan bir 40 sene önce söyleseydik herkes kahkaha atardı. Normal olmayan erkeklerin plajdaki davranışları. Bu yüzden kadınlar yerine biz erkekler kısıtlanmalı.

0|0
    0|0
    • kadınlar kısıtlanmıyor ki erkekler kısıtlanıyor zaten. kadınlar kendilerine özel bir plaja sahip oluyor. erkekler oraya giremiyor yani kısıtlanıyor. kadınlar mutlu ankete bakarsan oy kullanan 26 bayandan 21 i kadınlar plajını destekliyor

Yükleniyor...