20 yasında evi terk etmek?

Hepimiz acı tatlı güzel seyler yasıyoruz bazılarına hayat hep daha siyah olur bazılarına ise hep daha renkli görüş ile alakalı bişey değil hayat nasıl görürsen öyle olur lafları yalan çünkü gerçek neyse öyle gözüktüğünü ögrendim 20 yasındayım ve yazın evden ayrılcam hattımı kırcam ve bidaha ailemi görmiycem var mı aranızda bu durumları yasayan?

1|0
8|14

En İyi Erkek Görüşü

• Ben yaşadım

1|0
    0|0
    • Peki Şu an nr durumdasınız yani mutlu mutsuz vs

• Ben dönmem bir daha üni mezunuyum bir şekilde bişeyler yaparım diye düşünüyorum

• Bölüm ne

En İyi Kız Görüşü

• eger derslerim iyi olsaydi , ayaklarimin uzerinde durabilecek duzgun ve kesin bir meslegim olsaydi; hic dusunmez bende birakirdim. Şu an 18 yasindayim. ve ygs'ye bu yil ilk kez girdim. puanlar tam bir fiyasko. lys dende hicbir umudum yok. etrafima bakiyorumda digerlerinin hayati ne kadar farkli benimkinden. gordugumde oyle imreniyorumki o insanlarin hayatlarina. hem adam yerine koymuyorlar hemde adam olmamizi bekliyorlar bizden. yaptigim hicbirseyi begenmiyorlar kararlarima saygi duymuyorlar. sanki kendi hayatimda kuklayim ben beni onlar yonetiyor. herseyime onlar karar veriyor. bu yasima kadar gelmisim. kendi kararlarimi verebilecek bir bireyim daha gidecegim universiteye kadar bircok hayatimi etkileyecek ve kararini kendim vermem gereken bircokseye karisiyorlar. bana insan gibi davranmiyorlar. gercekten ben cok bunaldim. karsilarinda 3-5 yasinda cocuk varmis gibi beni dovmekle tehdit ediyorlar daha gecen sene sudan sebeplerle" babam" dedigim adam uykumdan zorla uyandirmaya calisti ve bircok tokat atti. ama bu bir degil iki degil ustelik bildiginiz turden vurmakta degil. bu yasima gelmisim bana hala el kaldiriyorlar. elalem "daha bana el bile kaldirmadilar" diye ovunurken ben dayak yiyorum hemde bildiginiz gibi degil. o gun yani gecen sene odadan odaya geze geze dayak yedim resmen. ve babam dedigim insana "bunu unutmuyacagim" dedigimde o da bana " unutma diye yapiyorum zaten" demisti. .. hic unutmam daha 5. sinifa giderken birisiyle sozlu tartisma yasadim cok cocukca ve masumca bir kavgaydi benle, fiziksel ozelligimle alay ediyorlardi. ustelik internetten msn den olan sozlu bir tartisma . babam konusmalari gormustu ve bana tokat atmisti sanki bir sey varmis gibi. ben bu insanlarla ayni havayi solumaktan biktim artik. kardesimin saygisizliklarindan bahsetmiyorum bile. zamaninda cok susmusum ki ceremesini simdi hala daha cekiyorum.

1|0
    0|0
    • @Kral2122 tesekkur ederim

• Rica ederim de teşekkür edilecek birşey yapmadım

Erkekler Ne Diyor 13

• Senin kararın senin düşüncen eğer kendine güveniyorsan terk et çalıs ayrı eve

1|0
    0|0
  • Nerde oturuyorsun

1|0
    0|0
  • he yapta gör nerelere düşüyorsun :) evi o yaşta terk ediyorsan iyi bir işin olmalı ki ayakta dimdik durabilesin. yoksa başka bir şehre gidersen çok kullanırlar yani kötü anlamda kullanırlar. nacizane tavsiyem eline işini aldıktan sonra evlen kurtul ailenden öyle evi terk etmeyle bir yere varamazsın arkadaşım.

0|0
    0|0
  • Kendi ayaklarımın üstünde durabilirim diyorsan annenin yanina git kafe tarzi yerlerde ise baslarsin veya neyi yapabilcem diyorsan ama baban gelmezmi annenin evine

0|0
    0|0
    • Bişey diyemez söylüycem gidiyorum diye zaten dedim bir kaç kere fabrikada filan çalısabilirmiyim

• Bir süre öyle yapar kpss hazırlanırım artık napayım

• Aynen o daha mantıklı

• Ben yaşadım kardeşim 18 yaşıma girdim , yazın gelmesini bekledim ve evi terk ettim çok neden vardı , üniversitede okuyan tanidigimizin evi vardı yani öğrenci evi 3 kişi kalıyorlardı bende rica ettim 4 kişi kaldık , ise girdim kira elektrik doğalgaz vs. Şeyler 4 kişi kaldığımız içincok dert olmuyordu 4 ay boyle yaşadım fakat çekilecek is değil , ama annenin yaninda kalacaksan ve birde ise girersen senin sırtını kimse yere getiremez kardeşim bir yerden basla.. :) bol şanslar

0|0
    0|0
  • hayatının yanlışını yapmış olursun

0|0
    0|0
  • benn

0|0
    0|0
  • Kaç yaşındasın

0|0
    0|0
  • neden böyle yapacaksın seni ailenden bu kadar soğutan sebep ve sebepler ne

0|0
    0|0
    • Cok sebep var

• Bos ver ya cok uzun

• peki sen bilirsin ama anlat rahatlarsın birazda olsa

• Neden?

0|0
    0|0
  • Nereye gitmeyi dusunuyorsun

0|0
    0|0
    • Annemle babam ayrı Annemin yanına gitcem bir süre oedanda hayatıma baslarım

• Mecbur olmazsa ölürüm en fazla hepimizin gideceği yer orası değil mi

• Evet orasi haklisin

• zamanında bende yapmayı cok istedim peki sen tek başına yaşayabilecek güce sahipmisin?

0|0
    0|0
    • Ekosisteme ayak uydurmayan herşey ölüyor en fazla ölürüm oda sorun değil

• durabiliyosan tercih senin

• Mecburum durmaya onu insanın durduğu gibi bende durmalıyım

• 17 yasinda yasadim ben i durumu 1 sene ailemden saklandim

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• çok saçma ama kendince bir sebebi vardır yalnız o çözüm değildir

0|0
    0|0
  • Sakin boyle bir sey yapma ama sakin.

0|0
    0|0
    • Yapcam kararımı verdim zamanını bekliyorum sadece diplomamı alayım

• Her sey diplomayla bitmiyor birsuru uni mezunu var isini kur sonra ailebi terk etme. Onlara sirtini donme en zor zamaninda cikarsiz sana elini uzatanlar ne arkadasin ne sevgilin nede bir baskasi olucak sadece ailen olucak. O yuzden onlara ayri yasamak istedigini soyle ve ayril. Iletisimini asla kesme. Ciktigin kaoiyi sert kaoatma bir gun geri donmek isteyebilirsin

• Kızlar güzel mi güzel bir kadın olduğunuzda kendi atınız olsun. Kendi paranızı kendiniz kazanın, onu şakır şakır harcayın. Böylece ayrılıklarla ve boşanmalarla attan inip eşeğe binmezsiniz. Atınız kimse altınızdan alamaz. Dört nala başka yere gidebilirsiniz.

• Bende evden ayrılıcam

1|0
    0|0
  • Kendi ayaklarının üzerinde durabileceğine inanıyorsan git, durma derim

1|0
    0|0
  • Sebep?

0|0
    0|0
  • Yapma bence nereye gideceksin delirme

0|0
    0|0
  • Ben de eve çıkmak istiyorum ailemdej ayrılıp ama param yok. Zorunlu çekiyorum mezun olana kadar.

1|0
    0|0
    • Benimde yok param ama calısıp kazancam işte

• Ben okuduğum için çalışma fırsatım yok. Okul tüm günümü kaplıyo ve masrafları normal bir maaşla ödenecek düzeyde değil.

Yükleniyor...