İyi kavramınız nedir, bir insana iyi demeniz için ne yapması gerekir?

Günümüzde siyasi görüş ya da dini inanışı o kişiyle uyuşmuyor diye insanlar kötü insan ilan ediliyor ya da o yönde davranılıyor, haksız mıyım?

1|1
15|31

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Valla haklisin bir cok icin galiba artik boyle kuzucuk ama her sey gibi herkezi de ayni torbaya katamayiz.. yani bu dunyada kendinden degisik kisileri kabul eden de baya bir millet var. Yani benim icin irk, din, politik fikirlerden once insanlarin arasinda sadece bir ayrim oldugunu goruyorum: dunyada bir iyi insan var bir de kotu. Ama bunlar saydiklarim din, meseb, irk, fikir... le hic bir alakasi yok.
    Benim yani benim gibi mesela turk musluman arkadaslarimdan fazla burda yabancilar var ve onlardan gayet memnunum. Ne kadar eyitim degqik ise onlar bana saygi sevgi gosteriyor bende onlara, boyle olduktan sonra niye sevmeyim ki bu insancik yavrularini?
    Zaten dunyanin hali perisan bizde millete karsi kinlesip elimize ne gececek ki. Artik insan oglu da bu kina bu inati buraksin da goz goze dostca konussun. Yahu sevgi saygidan baska ne guzel olabilir ki?
    Hatta mesela bizden degisik fikirli olan kisilere sevgi verip onlari da iyi insan yapabiliriz. Mesela irkci bir kiz vardi sinifimda (fransa da yasiyorum ya benle de pek samimi degildi, turk kiziyim ya ondan). Bu kizla tavrimi degistirmedim herkezle konustugum gibi konustum o laf atti ben altan alip anlatmaya calistim... sonunda o prenses benim en iyi arkadaslarimdan oldu :) guzel degil mi ya? Turklerden korkan benim en iyi arkadaslarimdan oldu :)
    Bu olay kulaginiza kupe olsun, diyerlerini olduklari gibi kabul ederek anca bu dunyada yasanir :)
    Haddim degil bunu sizlere illa yapin diyemem ama yine bir dusunun yani bence az millete kalbinizi acarsaniz sadece sevgiyle dolabilir.
    Milleti dislayan insanlar, kinli olanlar,.. onlar sadece korkak ablacim benim. Korkmazlarsa onlarla yuzlesip tanimaya calisirlardi.

Optum seni guzellik :* ♥ (sorun gayet ilki cegici, baya bir sevdim :) )

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Evet, politik birini örnek verebilirdim aslında. Çok üzücü... o melek gibi biriydi...

1|1
    0|0
  • Öncelikle. Vijdan ve merhamet sahibi olmalı. Yalan konuşmamalı. Kişilik karakter olarak pis duyguları olmamali. Ego kibir bilmem ne bilmem ne.

Ve CHP li de olmamalı:))))

0|0
    0|0
  • İyi iyidir kotu kotu

0|0
    0|0
  • Haklısın

0|0
    0|0
  • Herkes kendıne iyi kanks

0|0
    0|0
  • bişey yapmasın adam olsun canımı yesin

0|2
    0|0
  • bu durumdan bende ireti oluyorum

0|0
    0|0
  • Haklısın. Benim iyi kavramın insanlıktır. İki yüzlü olmamasıdır.

0|0
    0|0
  • Halden anlaması

0|0
    0|0
  • dürüst güvenilir olmalı

0|0
    0|0
  • Valla haklısın 😊

0|0
    0|0
  • En başta saygı gelir. Karşısındakinin tipi, kıyafeti, dili, dini, ırkı, fikri ne olursa olsun önce insan olarak gören kişi iyidir. (Terörist vb katmıyorum tabi)

0|0
    0|0
    • onları zaten insan kavramına katmıyoruz :D insanları önyargısız olarak kalbine göre değerlendiren insanlar iyidir.

• Ya ne bilim şimdi birisi çıkar demogoji yapar diye parantez içinde belirteyim dedim :)

Ah şu önyargılar yok mu... Halbuki sevdiğimiz insanlara genelde kızamıyoruz. Peki kızdığımız insanı sevemeyeceğimizi nerden biliyoruz ki?

• evet neyden dolayı kızdığımıza bağlı bu

• Bence duruşu davranışı oldukça önemli. . . NET.

0|0
    0|0
    • O foto çok yukardan olmamş biraz daha kaldıraydın ya telefonu 😀

• Boyun kadar konuş bana boduç dio bir de 😂

• Allah beni öyle yaratmış n'apim? 0_0 :( boyum kisa aklım uzun :D
      Hem sen çok mu uzunsun Ms. Boduç? :@

• Haklısın iyi olması herşeye olumlu yaklaşmasıdır

0|0
    0|0
  • neyse ne herseyi at bir kenara bak adama iyiyse iyidir yok deyilse sıcım görüşüne zaten adam iyi bir bok deyil benden uzk allaha yakın olsun

0|0
    0|0
  • İNsanlara faydali olan insandir iyi insan

0|0
    0|0
  • Uluslararası kural olan "insana saygi canliya saygi" buna uyabilen herkesi iyi diye düşünürüm tercihlerimden dolayi kimse beni yargilayamadigim gibi kimseyide yargilamam hayat ancak böyle yaşanılabilir bence...

0|0
    0|0
  • Bazı görüşler için haklısın ama hdp ve o mihvaldeki görüşleri savunanları iyi olarak tanımlayamıyorum ben.

0|0
    0|0
  • Bir elin verdiğini diğeri görmeyecek türde

0|0
    0|0
  • Edep saygı hoşgörü

0|0
    0|0
  • kendi çıkarları için uğraşırken başkalarının zarar görmemesini düşünmesi

0|0
    0|0
  • Iyi olabilmesi demek güvenilir olması demek

0|0
    0|0
  • iyi demem için herkese iyilik yapması. d

0|0
    0|0
  • Vicdan olsun yeter

0|0
    0|0
  • İnsanın gerçek niyetinin ne olduğunu bilemezsin.

0|0
    0|0
  • sekste harikaysa, iyidir.

0|0
    0|0
  • her şeyden önce karakterli ve dürüst gerisi hikaye

0|0
    0|0
  • İyi demem için içinde insan sevgisi olması lazım

0|0
    0|0
  • Iyilik yapması gerekir

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 14

• Yok ben onlarla iyi insan olmayı ilişkilendirmem.
    Herkes aynı düşünmez.
    Ama insanları aşağılayan, ukala ve merhemetsiz birine iyi insan diyemem.

1|0
    0|0
  • Etik davranması.

0|0
    0|0
  • Dini inançlarımızın farklı olduğu insanlar da tanıdım, iyi insan başka birşe iyi müslüman başka. siyasi görüşlerimiz farklı olabilir çok uçtaysa bana göre mesela Hdp destekliyorsa bu o kişinin görüşünü yolunu yansıtan bir burumdur onhnla işim olmaz.

0|0
    0|0
    • O insanla yolunu ayırman farklı zaten ama kötü bir insan demezsin sanırım

• Kişiyi kötü yapan düşünceleri ve yaptıklarıdır sadece siyasi görüş veya ünanç için demem ama o siyası görüşü ona terörü destekle madumları öldür vatanı böl diyorsa kötü insan derim.

• Fedakarlık

0|0
    0|0
  • Benim işime yarayan

0|0
    0|0
  • Bir insana iyi demem için fazla birşey yapmasına gerek yok. Yere düşen çocuğu kaldıran insan benim için iyi bir insandır mesela.

0|0
    0|0
    • Güzel bir düşünce , ben de öyleyimdr mesela bir insana iyi demem içn sadce bana bir yararının dokunması gerekmiyor

• Benim icin Ağzıyla kus tutmasi lazim

0|0
    0|0
  • O yüzden kötü demem ya. Hareketleri başkalarına tavrı iyi olsun yeterli.

0|0
    0|0
  • Bence yalan soylemiyorsa, orda başka burda başka konuşmuyorsa, dediğinin arkasındaysa, sır saklayabiliyorsa, seni doğruya yonlerdirmeye çalışıyor ise on numara beş yıldız insan

0|0
    0|0
  • Ahlaklı edepliyse bana göre iyidir...

0|0
    0|0
  • iyi insan yoktur

0|0
    0|0
  • Haklisin

0|0
    0|0
  • Vicdan sahibi olan merhametli her insan iyidir bana göre