7 milyar insan var ve her insanın özellikleri farklı?

Şimdi şöyle bir düşünürsek bilim adamlarının toplam ilk insandan itibaren 93 milyara yaklaşık insan yaşayıp öldügü söyleniyor sizce 93 milyar insan ve 7 milyarda şu an var 100 milyar insanın (ikizler falan hariç ) birbirine hiç benzemesinin sebebi nedir şöyle bir matematik hesabı yaparsak 1 /100.000.000.000 benzeme oranım var eski bir amerikalıyla diyelim (küçük ince ayrıntı sanmayın mesela beni o sanıcaklar o derece ) burda ilahi bir güç yok mu açık ve net birşey vardır allah var yok bunu sormuyorum bu düzeni saglayan bir ilahi güç olmalı diyorum sizce?

0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Her insandan tek bir tane olmasının temelinde sahip oldukları DNA’ları yatar. 2001 yılında tamamlanan İnsan Genomu Projesi, tüm insanlardaki DNA’ların % 99.9’unun ortak olduğunu ortaya çıkarttı. Böylece farklılığımızı geriye kalan yalnızca % 0.1’lik bölümün yarattığı anlaşıldı. Son on yıl içinde bu oran % 0.5 olarak düzeltildi. Yine de genomun bütünü göz önüne alındığında bu çok küçük bir orandır. Dışarıdan görülen çeşitliliğin tüm sorumlusu gerçekten bu % 0.5 midir?
    Kuramsal olarak bunun yanıtı evettir. İnsan genomu yaklaşık 3.2 milyar DNA kod harflerinden oluşur. Bunun % 0.5’i yaklaşık 16 milyon harf eder. Kod 4 harften oluştuğuna göre olası kombinasyon sayısı 4 üzeri 16 milyondur. Bu da muazzam çeşitliliktir. Sonuç olarak bizimle aynı genoma sahip başka bir kişinin bulunma olasılığı 0’dır.

Bu ilahi güç değilde nedir peki..

0|1
    0|0
    • Süper açıklayıcı yorum yani 4 üzeri 16 milyon müthiş bir rakam ve 100 milyar insanın %0.5 lik dilimle biribirinden farklı olması bir yöneticinin oldugunu gösteriyor

• Allah şte

0|1
    0|0
    • Ya bende biliyorumda allahı kabul etmeyenler için yani

Erkekler Ne Diyor 1

• İlahi güç Allah oluyor. Bu düzeni sağlayan bu özelliklere sahip olan yaratıcıya muslumanlar kısaca Allah diyor

0|1
    0|0
Yükleniyor...