Ozellikle tesetturlu arkadaslarim baksin lutfen?

Ben yeni kapandim daha 2 gun oldu ama kendimi cok tuhaf hissediyorum. Acikken cok bakimli ve dikkat ceken bir kizdim. Su an isin dikkat cekme kisminda degilim ama kendimi cok bakimsiz ve paspal hissediyorum. Daha kendime ait tam bir tarzim olmadigi icin ( tarzdan kastim kesinlikle tesetture uygunsuz seyler degil, hani belli bir sal baglama sekliniz oturur giydigiiz tunik modelleri oturur vs.) boyleyim iste. Ne yapmaliyim bilmiyorum, acilamam da ama kendimi rahat da hissetmiyorum lutfen bana bir seyler soyleyin :(

0|0
10|14

En İyi Erkek Görüşü

• Maşallah size; sabır edin alışacaksınız ;)
    Bayan arkadaslar da baglama ve tarz konusunda yardimci olurlar inşallah. Allah daim etsin...

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• biranda bekleme oturmasini sorun degil sen kendini nasil ii hissediyorsan oyle giyin başta sal ya da esarp farkli baglama modelleri dene evde ya da cevrende varsa birisi yardim alabilirsin youtubeda cok fazla baglama sekli var tek tek anlatiyorlar bide sal yaparsan salin cene altndan bagla ve hani suanda kiyafet aldnmi bilmem ama uzun tunik giymeni tavsiye ederim hani en azndan dizlerinn altnda ve bol olsn senin adina cok sevindim herseyi yavas yavas yaparsn duzeltrsin sikinti yapma kendine canim

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Youtube kanalı "rimelaşkına" var. Ona bir bak sen.

2|0
    0|0
  • Alışman lazım, tesettürlü olup da çok bakımlı olanlar da var. Ama işin aslı tesettürün amacı dikkat çekmemektir.

1|0
    0|0
  • ilk zamanlar böyle oluyor yakın kız arkadaşlarımdan biliyorum
    elbette yıllar yılı gelen alışkanlık kolay değil değişmek
    sabret sen

1|0
    0|0
  • Baş örtüsünü bağlama şekli hadislerde ve Kuran da belirtilmiş bunu bir tarza donusturduun zaman süslüman olursun. Ayrıca kişisel bakımının kapanmayla hiç bir alakası yok

1|0
    0|0
    • Tarzdan kastim bu degildi fakat dusunceleriniz icin tesekkur ediyorum :)

• tesettürlü değilim

1|0
    0|0
  • Nasıl iyi hissedeceksen onu yap

1|0
    0|0
  • Zamanla oturur.. Kapanmak zaten dikkat çekmemek için yapılan bir şey. Hayırlı olsun. :)

1|0
    0|0
    • İşin mantıklı olması için açık fotoğraflarını kaldırmakla ise başlayabilirsin.. Harika modeller var sal ve o pardesu olarak.. Ben çok hoş buluyorum açıkçası. Geçmişe sünger çekmek şimdiki görüntüne alışmayı kolaylaştırır. Eminim böyle çok daha güzelsin merak etme

• Allah razi olsun insallah oyle olur, hoşçakalın..

• Hoşçakalin :) allah senden de razı olsun

• Ahhh kızın derdine bak yaaaa

1|0
    0|0
  • :) Alışma sureci diyelim :) Sabirli ol bence guzel yapmissin

1|0
    0|0
  • Yakisiyordur eminim 😍

1|0
    0|0
  • Önce ve Sonra resimlerini gönder veya koy, sana nasıl daha iyi olduğunu söyliyim.

0|0
    0|0
    • Acikken daha guzel oldugumun bilincindeyim bunu duymaya ihtiyacim yok. Benim amacim buna alismak

• Gönder de hem görüntüne, hem ruhen nasıl gözüktüğüne bakıyim de cevaplıyim.

• Bu dünya güzellikleri geçici aklına bunu getir

1|0
    0|0
  • dikkat cekmek isteme sebebin ne

1|0
    0|0
    • Amacim dikkat cekmek degil ki. Su an gecis donemindeyim ve zorlaniyorum soylemek istedigim buydu. Dikkat cekmek istesem zaten nicin kapanayim ki?

Kızlar Ne Diyor 9

• Evde bakımlı olabilirsin. Tesettürlü bakımsız paspal kişi demek değildir yanlış biliyorsun. Acıkken giydiğin herşeyi diz ile omzunu kapatacak şekilde olan herşeyi giyinebilirsin ailenin yanında
    ama kuzen enişte gibi kişilerin yanında hayır giyemezsin ama dış giysi pardesü ferace çarşaf giymene gerek yoktur.

Tunik ve şal baglama şeklin bence Şu an için saçma bir konu cünkü. Pantolon giymeyeceksin. Erkek giysisi olduğu için. Etek ya da pantolon etek denilen şeylerden giyebilirsin.
    Tuniği geç evde açıksın yani. Dışarda Gögsünü omuz zerafetini kapatacak şekilde giyinirsin olur biter. Topuz falan yapmazsın. Hergün öyle giyiniyorum bakımsız vs olduğumu düşünen olmuyor. Zamanla herşey daha yerli yerine oturur.

0|1
    0|0
    • Bu kızimizi dinle.. O topuzlardan uzak dur. Hoş değiller :)

• Hayırlı ramazanlar. Giyim be kuşam da inşallah oturur. Kapalı arkadaşların varsa yardımcı olacaklardır

• işte bence bu konu bilmediğinden kapanıyor. Uzun ceket giysi elbet vardır.. onları giyinebilirsin. yazlık eteğin. Ya da illaki şal falan vardır. İğne gerek.
      nasıl yapsak cidden bilmiyorsan video çekip atayım. öyle daha kolay oluyor

• Canım bende yaşadım nefis şeytan boş durmaz. Hata mı ettik acele mi ettik Ws ws ama wazgecersen kaybedersin değmez kişilerin begenımesı bişey kazandırmıcak ama Rabbîm seni begendımı ahiretin kalıcı hayatın kurtulcak bunu hep aklında tut önce Allah rızası boswer gerisini zaten mükafatını Allah verecek tevekkül et yola devam ;))

1|1
    0|0
    • Alisacagim degil mi? Surekli mutsuzlasiyorum acik halimi ozluyorum :(

• Alışacaksın emin ol alıştıkça kıymetini anlayacaksın ama bu süreçte ibadetlerıne özen göster çünkü imtihandasın nefsinin sana zayıf yerinden vurmamaması için sen onu oruçla namazla kuran okuyarak ve takva ile yeneceksin hiç canını sıkma göreceksin herşey çok daha iyi olucak senin iraden ve imanın bunu başarmaya yeter güven ve Allah'a bırak ona sığın :)

• Youtube da şal baglama modelleri var onlara bakarak yapabilirsin, şu an gömlek tunik tarzı kıyafetleri dene

Kapalıyım sormak istedigin başka bişey olursa buyur

1|0
    0|0
  • Sen tesetturu gerçekten allah için yapiyosan ve tesetture aykırı giyinmiyosan sorun yok zamanla alisirsin

1|0
    0|0
  • Ilk zamanlar normal kendini oyle hissetmen. Kimse de alisik degil simdi seni oyle gormeye. Tesetturlu insanlar kotu kirli bakimsiz gibi empoze edilmeye calisildigi icin aklinda oyle kalmistir. Aradan biraz zaman gecsin ne kadar rahat oldugunu hatta ne kadar ozgur oldugunu anliycaksin. Dusunsene vucuduna bakmak isteyen kotu niyetli biri sen toplu tasimadayken bakiyordu sana. Sen de rahatsiz oluyordun. Heh iste simdi istedigi kadar baksin rahatsiz olmiycaksin cunkj malzeme vermiyorsun ellerine. Tabi bol giyinirsen. Onlar da donup bakmaz zaten malzeme olmayacagi icin :) rahat edersin yani ve kimsenin goz hapsinde olmamanin mutlulugunu yasarsin

0|0
    0|0
  • Youtubdan video izleyebilirsin cok yardimci olur

1|0
    0|0
  • Sikayet ediyosan cikar basindakini

0|0
    0|0
  • Tesetturun amaci dikkat cekmemektir zaten

0|0
    0|0
  • Acilmayi dusunuyorsan simdi acil sonrasind cok tepki yersin soyliyim

0|0
    0|0
    • Acilmak istemiyorum ki. Sadece alisamadim rahat degilim ama bunu basarmak istiyorum.. Acilsam da mutlu olamayacagim su anda

• Tesettur son emirdir sen namaz otuz butun ibadeylerni yapiyorsan herseyin tamamsa en son bunu yap ki aklina acilmak gelmesin

• Tesekkur ederim :) fakat namazlarimi uzun zamandir duzenli kiliyorum cok sukur. Tek eksigim tesetturdu simdi bunu tasiyabilmek istiyorum sadece. Cunku dikkat ceken bir kizdim bir anda bu radikal karari almam degisik hissettiriyor ve zorlaniyorum acikcasi

Yükleniyor...