Dinmi mantıkmı?

dine güven duyan domuz ismini ağzımı alsam bile gusül alıp sabahlara kadar dua eden biriydim.. şu bir yıldır değiştim. çok düşündüm herşey günah kadına bakmak erkeğe bak erkeğin elini tutmak küs kalmak kırıcı olmamak kötü söz söylememek herşey.. allahın varlığına inanıyorum. müslümanlar di̇yorki̇ di̇ğer di̇nler deği̇şmi̇şti̇r hani̇ bi̇rtek müslümanlik di̇ni̇ vardi i̇nci̇l nerden cikti? onlar değişti bize göre ama onlara görede bizim dinimix değişmiştir? allahtan korkmasak hangi̇mi̇z müslüman oluruz? bazen düşünüyorum acaba bunları düşünürsem allah benim başıma bela verirmi diye? madem benim kaderim bu madem sonum belli neden aynı şeyleri yaşıyorum direk cehenneme gitse ya insanlar? peki̇ öyle ben bu dünyada i̇yi̇ bi̇ri̇yi̇m neden cennetti̇n katlari var? zaten bu dünyada iyi bir insan olmak çok zor. bu dünyada zaten i̇nsanlar eşi̇t deği̇l faki̇r i̇nsanlar açlar zengi̇nler toklar neden di̇ğer dünyada eşi̇t olmuyoruz i̇yi̇ysek ayni kademede olmamiz lazim deği̇lmi̇? arkadaşlar ben bunu yazıyorum bana kötü yorumlar yapmayın lütfen brn sadece şu an size soruyorum.. herkesi̇n di̇ni̇ kendi̇si̇nedi̇r unutmayin!!

0|0
3|27

En İyi Erkek Görüşü

• İki türlü kader vardır birini değiştirebilirsin diğerini değiştiremezsin. Allah senin değiştireceğin kaderini de biliyor. Yalnız insanları direk cennete koysaydı cennete gidenler için hava hoş yalnız cehenneme gidenler yarabbi biz ne yaptık demezler mi? Allah da böyle böyle yapacaksınız dese bu kez de yarabbi sen bizi bir dünyaya gönder belki yapmayız bir şans ver bize derler. Iste Allah bize bir şans veriyor herşey belli ama önce yaşayıp sonra ödülü veya cezayı alacağız. Cennetin katlarına gelince okulda sınav olunca herkes aynı notu mu alıyor? Çok çalışan daha yüksek alır ve sonunda takdir veya teşekkürle ödüllendirilir bak belgeler bile farklı bırak notları. İnsanlar bile daha çok çalışana daha iyi ödüller veriyor bırak da cennetin de katları olsun. Eşitlik konusuna gelince tüm insanlar zengin, mutlu, huzurlu vs olsaydı imtihan olmanın ne anlamı kalırdı? Din konusunda zaten birşey diyemem İslam'ın ne olduğunu biliyorsun diğer dinleri de biliyorsun ve din konusu senin kendi görüşün neden başka bir dine mensupsun veya mensup musun diyemem.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Dogru sorgulamalar. Ama islamiyette sorgulama yok. Koru korune inanacaksin.

0|1
    0|0
    • Dinden çıkanın kafasını keseriz bacım.

• @salimns2 Kendince mantıklı kararlar almışsın, ne güzel. Allah ıslah etsin ,

• @ishmael umarım zeusta seni ıslah eder.

Erkekler Ne Diyor 26

• Bacım ben kendimi bildim bileli Allâh tan korkmadım eskiden çok sıkı bir müslümandım ne olduysa mağarada kuran okuyordum ben kurânı okuyunca oldu içindeki tezatları gördüm ve bir şimşek çaktı gözümde dedim ki olur normaldir ertesi sabah bir anda baktım eve gitmemişim gözümün önünde bir süzme ışık zeusun elçisiymiş sana her şey serbest şunları yap kadınlarda serbest diğer erkeklere dört karı dedi sen peygamberimsin dedi artı 4x1000 huri teklif etti kabul ettim, bence mantıklı olanı yap odine şu sıralar peygamber arıyormuş adını yazdır derim.

0|0
    0|0
  • Yanlislarin var. dini arastir. sen soru soruyorsun ama cevap aramiyorsun.
    Dinde bilimde ic icedir.
    Fakat bunu ayirmaya ve dini yanlis gostermeye calisan bir sistem var. hak din ellbette islam fakat islam gelene kadar insanlar cok daha farkli birer surecten gecmesi gerekiyordu. bunun icin tevrat zebur ve incil geldi. yani incil gelmeden once de diger dinler hakti. kitaplar inmeden once de allahin varligini ve birligini kabul etmen gerekiyordu. suanda ise islam var. herseyden once bizler ise gorevlerimizi yerine getirmekle sorumluyuz. yani sikayet etmek seytandandir. kibirdendir. kendimizi bu kadar buyuk gormeyelim. son olarak milletin dediginede bakma. onlar bilir bilmez konusur hep. bisey demis olmak icin. gunah olanlar belli. helal olanlarda oyle. sen sadece arastir. islam kadar guzel bir nimet yok. arastirdikca farkedeceksin zaten

0|0
    0|0
  • İnsanların ne dediğini kenara bırak. Kuran ne diyor? Allah katında her insan eşittir üstünlük ancak takva ile olur...

Diğer dinler gibi islamda tahrip ediliyor sürekli safsata saçmalık sokuluyor... Sırf emeviler döneminde binlerce uydurma hadis dine monte edildi.. İnsanları korkuyla kontrol altına aldılar ve o zamanda bu zamana süregelen bir süreç... Dini allah yakar cehenneme gidiceksin yaparsan diye korkutarak müslüman olmaya teşvik edildi.. Oysaki allah bize iki yol göstermiştir iyi amel işlersen mükafatını alırsın, kötü ameller işlersen cezanı çekersin... İnsan seçimini kendi yapar domuz demekle günah işlemezsin ki domuz kuranda geçmektedir.. Bu mantıksız bir yaklaşım değil mi? :)

0|0
    0|0
  • din zaten mantık işidir
    diğer dinler değiştirildi 4 tane incil var ve peygamberimizi inkar ediyolar ama biz bütün peygamberleri kabul ediyor seviyoruz
    Allahtan korktugumuz için insanca yaşıyoruz
    senin kaderin belli ama sen bilmiyosun direk cehenneme gitsinler demek sacma cehenneme gitmek cennete gitmek insanların elinde olan bişey Allah bunu bilsede nereye gitmek istediğin senin elinde
    fakirler neden var zenginler doymadıgı için herkes zengin olsaydı bu sefer yine fazlasını isterdi insan nefsi

0|0
    0|0
  • 1- MÜSLÜMANLAR DİYORKİ DİĞER DİNLER DEĞİŞMİŞTİR HANİ BİRTEK MÜSLÜMANLIK DİNİ VARDI İNCİL NERDEN CIKTI? Bu dinlerin hepsi Allah ın dini aynı din. 124.000 peygamber gönderilmiş yeryüzüne.
    2- Allah sana iyiyi güzeli yapmanı öneriyor. İnsanlar yasaklardan çıkış yolu aramak yerine denileni yapsalar dünya zaten cennet olur.
    3 - Kader bir sınavdır , araya yaşayacakların senin kararlarına bağlıdır. Örneğin birisi sana zina teklif eder kaderinde olan budur. Sen zina yapar günaha girersin ya da yapmazsın.
    4- Herkesin hesabı farklı olacak. Zenginlerin hesabı ona göre , fakirlerin hesabı ona göre.
    5- Kuran da en çok zenginlerin fakirlere yardım etmesi istenir. HZ Ebubekir in hayatına da bakarsan servetini fakirlere harcamıştır.
    Sorgulaman çok iyi bir şey. Hz Ömerle ilgili kitaplar okumanı öneririm.

0|0
    0|0
  • Birincisi sen din fanatiklerine bakma hak dini dört tanedir. Dört kitap vardır.
    Din kitapları yanlışları öğreti ve doğruluğu, dürüstlüğü, iyi olmayı öğretir. Kötülükten arınmayı öğütler
    İkincisi Ülken, ailen, doğduğun yer ve dinini seçemezsin ancak diğer herşey senin özgürlüğündedir. Kaderi tamamiyle yazılmış olarak algılamak yanlıştır!!
    Herşey bir imtihandır. Kimisi açlıkla kimisi toklukla ama şöyle bir şey var tok insanların imtihanıdır aç insanlar.
    Afrikadakiler tok diyeceğine git onlara yardım et!!
    Hepimiz edelim.
    Herkes bıdı bıdı konuşuyo mamal okuyo
    Herşeyi Allaha atmak ve suçlamak kolay!!
    Şunuda unutma Afrikadakileri aç yapan biz insanlarız!!
    Allah bizle eşit yarattı ama biz insanoğlu kapitalizm adına onları dışladık.
    Bunun suçlusu Allah değildir!!
    Şirk koşma kendine gel!!

0|0
    0|0
    • Afrikadakiler aç olacak o , fakir demenden afrikalıları ima ettiğini düşündüm ne alaka deme!!

• Ve fakirlikte açlıkta bir imtihan mı bence değil!!
      Çünkü kapitalist sistemin ürünüdür bu!!
      Asıl imtihan hakkının korumamaktır.
      Hakkını korumazsan ki Kuran-ı Kerim'de hak konusunu çok işler bazı zorluklara katlanmak durumundasın. Hakkını korumamanın imtihanını öder insan

• din mantıksız degildir nerden baktıgına baglı dini çok mantılı yorumlayanlar da var.

0|0
    0|0
  • Sen din diye hurafeleri edinmişsin. Herkesin dini kendine deyip herkese gore ornekler vermişsin bu bir çelişki değil mi? Mantığın ana vatanı Kuran-ı Kerimdir. Sığ okursan anlayamassın ayet ayet anlayarak okumak ister dusunerek hareket edersen bunu anlayacaksin. Dini hurafelerden değil Kuran-ı Kerimden öğrenmelisin ki bugün mantik sandiklarınında sacmalik olduğunu görebilesin

0|0
    0|0
  • haklısın, bende zamanında bu tarz düşüncelere kapılmıştım ve sonunda ateist oldum, sende doğru yoldasın, korkulacak hiç birşey yok.. varsa şekliniz yıldırımı bekleriz diyerek uyuyorum ben her gece :D :P

0|0
    0|0
  • kısaca ne demek istediğini yazsana https://www.youtube.com/watch?v=hPDp2pjVfZk

0|0
    0|0
  • Güzel bir sözümüz var.
    Sen ağa, ben ağa, inekleri kim sağa?

0|0
    0|0
  • Din.

0|0
    0|0
  • Allah her dine peygamber gönderdi Müslümanlar olarak her peygamberi sayarız severiz her peygamberin görebi kavmine Allahın yolunda gitmeyi öğretmekti

0|0
    0|0
  • Al işte

0|0
    0|0
    • Bak buraya yazıyorum, bir sonraki sevgilisi ne derse o yöne yoğrulup daha bir radikal olacak...

Delilleri zavallica, ateistlerin delil olarak sundukları ve aralarında gülüştükleri arasında fark vardır...

Cook daha fazla araştırması lazım ama arastirsa bile kökeni sağlam değil ,

Tazeliğinin verdiği heyecan CAPSLOCKTAN okuyabiliyor ki bu maymun iştahlıliga delalettir

• Dini zorlaştıranlar yobazlar ve empoze ettikleri din Emevi dini. Sana benziyordum. Yaşar Nuri Öztürk, Edip Yüksel, İhsan Eliaçık gibi düşünenleri takip edince bakışım değişti sana da nacizane tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • bunela :D

0|0
    0|0
  • Sen din kavramını ve kronolojik yapısını anlayamamışsın..

0|0
    0|0
  • aramak bulmaktan iyidir..

0|0
    0|0
  • Sorgulamak yerine iyice aç araştır Allah mantık vermiş akıl vermiş olumsuz şeyler oldu diye yargilama hiç bir şeyi her seyin hayirlisı. ( :

0|0
    0|0
  • Allah insanlara irade ve düşünme özgürlüğü vermemişmi?

0|0
    0|0
  • Bence din mantigin ta kendisidir

0|0
    0|0
  • Din!..
    Dinde derine dqlmayacaksin. Alimlerin bile oeygamberlerin bile bilmedigi sirlar var. O kqvrwyamayacagin dinlerin sonuncusu da Hakk din İslam' dır ve sana bildirilenlerle iman et yeterli ve deki.. " ihlas suresinin mealini oku yeter "

0|0
    0|0
  • kardeşim dunyada tek gercek din vardır o da senin neye inandıgındır .. herkesin dogru gördugu değil.

0|0
    0|0
  • Neden gizlisin lan :D :D

0|0
    0|0
    • Mesajdan küfür almiyim die sjajsbaksha

• Olmazsan iyidi :)

• Mantık

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Incil dini Nr lan.
    Ablacim saçma yaşayıp sonra o günahlarını nedenini öğrenmeden din mi mantık mi diye soru acman mantıksız lik.
    Islam dini mantığa dayanıyor zaten.

0|0
    0|0
  • Ne çok dincı ne de çok dinsizim

0|1
    0|0
Yükleniyor...