Tecavüzün en az yaşandığı ülkelerden biri Türkiye. Biliyor muydunuz?

OKUYUN !

ABD, Arjantin, Brezilya, Fransa, Almanya, Çin, Rusya, Danimarka gibi ülkeler tecavüzde listenin baş kısmında yer alır. Özellikle ilk üç sırada tecavüz olayları çok fazla yaygındır. Bu olayların diğer ülkelerle kıyaslanması nüfus sayısına göre değil, tecavüz sayısının nüfus sayısına oranına göre kıyaslanmaktadır.

Tecavüzün en az yaşandığı ülke ise Suudi Arabistan'dır. Yani listenin son kısmında Suudi Arabistan yer almakta. Türkiye'de listenin sonlarında kalmaktadır.

Gönül isterdi bu olaylar hiç yaşanmasın ama ne yazık ki her yerde olduğu gibi bizim ülkemizde de yaşanıyor. Bunu paylaşmamdaki amaç artık ''Türkiye'deki tecavüz olaylarından bıktım, ABD, Fransa, Hollanda vb. ülkelere yerleşmek istiyorum'' diyen kızlar içindir.

Artık Türkiye'nin bu yöndeki gururunu diğer ülkelerle kıyaslayıp ayaklar altına almayın. Çünkü bu konuda onlardan daha iyiyiz.

Güncellemeler:
Burada ''En az yaşananlar arasında Türkiye var bu durumdan şikayetçi olmak yerine oturup şükredelim'' diye bir şey belirtmedim. Diğer ülkelere kıyasla Türkiye'nin bu konuda daha iyi olduğunu ve bu sebeple o ülkelerle kıyaslanıp ülkemizi ayaklar altına almamız gerektiğini belirttim.

Yoksa 1 tecavüz suçu da suçtur bunun bile hiç olmaması gerekir. Algı gücü zayıf arkadaşlar için yeterince açıklayıcı olmuştur umarım.

5|1

En İyi Erkek Görüşü

• Eyvallah kardeş üç beş sapık insan yüzünden tüm erkekler e aynı muameleyi yapıyor lar

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Tecavüzün gururumu varmış? İslam ülkesi deniyorsa tecavüz diye bir kavram bile olmamalı. Hadi dini bir kenara bırakalım kızkardeşine biri o iğrençliği yapsa ülkeye sövmek yerine bizim ülkemizde az yaşanıyor zaten deyip şükürmü edersin? Saçmalık.

2|1
    0|0
    • eee bana neden kusuyorsun?
      Ben sadece bir bilgiyi paylaştım.

''Gönül isterdi hiç yaşanmasın..'' cümlesini yazdım zaten.

• sana bir şey kustuğum yok.

• Sorular direkt bana yöneltilince üzerime alındım bir an. Kusura bakma.

• dogru , Türkiye dünyaya kıyasla çok iyi bu konuda , sonucta bizim erkeklerimiz yeri geliyor Cansız mankenle de işi pişiriyorlar bize tecavüze gerek kalmadan ya da süpürge , sabun , ve damacanaya da hallenenleri... sizlerde görüyorsunuzdur.

3|0
    0|0
    • Bir kızın hayatını karartmaktansa, cansız nesnelere hallenmelerini tercih ederim.

• Meyvelere sebzelere tecavüz edende mi erkekler :D

• Tebrik ederim sizi ülkemiz için güzel bir araştırma genelde milletimiz ülkesini kötülemek için elinden geleni yapıyor bu sitede özellikle ne çok vatan düşmanı vatan haini var sizi tebrik ediyorum 😊

1|0
    0|0
  • bilmiyordum

0|0
    0|0
  • Kötünün iyisiyiz yani kendimizi böyle Kandıralim. valla yorumlara verdiğin cevaplardan ayrıca dehşet

0|0
    0|0
    • İyiyiz diye bir şey demedim, o özenilen ülkelere oranla iyiyiz dedim. Kıyaslama yaptım fark ettiyseniz?

• Algılama eksikliği ahlak eksikliğinden iyidir.

• O ahlak eksikliğini de kendinde ara. İkisi de bir insanda ortak ise problem var demektir.

Hem sorduğum soruyu idrak edememişsin, hemde hakkımda bilmeden çirkini ithaflarda bulunmuşsun. Bu ahlaksızlık için gayet güzel bir örnek. Üstelik yaşın da 35... Acınacak haldesin.

• ee napalım tebrik mi edelim sizi bu işin biri bini var mı

0|0
    0|0
    • Tebrik edin diye bir şey yazdım mı?

Erkekler Ne Diyor 12

• Bunlar açığa çıkanlar. Ya tayyibin adamlarının üstünü kapadiklari? Tecavüze uğrayıp susanlar? Tecavüze uğrayıp tecavüzcü ile evlendirilenler?

2|0
    0|1
    • Gizli olanları bilmem. İstatistikleri kafamdan uydurmadım, olanı yazdım, bilgilendirme amaçlı.

• Çok şeffaf bir adaletimiz var öyle ki görünmüyor bile ama var ya ufak tefek.

2|0
    0|0
  • Evet haklısın ama Türkiye de gündeme gelmesinin nedeni tecavüz edenlerin ceza almamasi veya çok basit sekilde yirtmasi. Kadınlara giydiği elbiseden dolayi bile tahrik etmissin muamelesi yapilmasi.

2|0
    0|0
  • Sorun birinden iyi olmak felan değil sorun bozulan insanlar. Şu sözlerle empatini ateşleyeceğim "senin anana bacına yapsalar hoşuna gider mi?".

#inciheryerde

0|0
    0|0
    • Keşke herkes bu bilince sahip olsa. Özellikle bu işe meyilli olanlar.

• Eskiden bakırköyde bir mağazaya gece girip mankenlere boşaldı diye adamı içeri tıkmışlardı diye hatırlıyorum, suçun büyük bölümüde adalet sisteminde buluyorum.

• hacı hangi kıza sorsan patlattırıp kendilerini tecavuze ugradım bahanesine kaçıyorlar : D

0|0
    0|0
Yükleniyor...