Tecavüzün en az yaşandığı ülkelerden biri Türkiye. Biliyor muydunuz?

OKUYUN !

ABD, Arjantin, Brezilya, Fransa, Almanya, Çin, Rusya, Danimarka gibi ülkeler tecavüzde listenin baş kısmında yer alır. Özellikle ilk üç sırada tecavüz olayları çok fazla yaygındır. Bu olayların diğer ülkelerle kıyaslanması nüfus sayısına göre değil, tecavüz sayısının nüfus sayısına oranına göre kıyaslanmaktadır.

Tecavüzün en az yaşandığı ülke ise Suudi Arabistan'dır. Yani listenin son kısmında Suudi Arabistan yer almakta. Türkiye'de listenin sonlarında kalmaktadır.

Gönül isterdi bu olaylar hiç yaşanmasın ama ne yazık ki her yerde olduğu gibi bizim ülkemizde de yaşanıyor. Bunu paylaşmamdaki amaç artık ''Türkiye'deki tecavüz olaylarından bıktım, ABD, Fransa, Hollanda vb. ülkelere yerleşmek istiyorum'' diyen kızlar içindir.

Artık Türkiye'nin bu yöndeki gururunu diğer ülkelerle kıyaslayıp ayaklar altına almayın. Çünkü bu konuda onlardan daha iyiyiz.

Güncellemeler:
Burada ''En az yaşananlar arasında Türkiye var bu durumdan şikayetçi olmak yerine oturup şükredelim'' diye bir şey belirtmedim. Diğer ülkelere kıyasla Türkiye'nin bu konuda daha iyi olduğunu ve bu sebeple o ülkelerle kıyaslanıp ülkemizi ayaklar altına almamız gerektiğini belirttim.

Yoksa 1 tecavüz suçu da suçtur bunun bile hiç olmaması gerekir. Algı gücü zayıf arkadaşlar için yeterince açıklayıcı olmuştur umarım.

5|1
18|13

En İyi Kız Görüşü

• Bunu daha önce de duymuştum katılıyorum, Fransa da yaşıyorum burda özelikle çocuk tacizcileri çok yaygın 😐 iğrenç sapıklar var

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Eyvallah kardeş üç beş sapık insan yüzünden tüm erkekler e aynı muameleyi yapıyor lar

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Son kısmı acı halimizle gurur duymak gibi olmuş ama iyi niyetlisin neyse diyelim.
    Avuntu da olsa tecavüzcü sapıklar doğru her yerdeler Abd'de sayısını duyunca şok olmuştum ben de ilk. Yani din, ırk ve modernlik falan sapıkların hiçbir farkı yok maalesef ama ülkeler de şöyle bir gerçek de var. Hindistan Türkiye gibi yerlerde istatistik rakamlar çeyreğinin çeyreğidir maalesef kadın utanır şikayet etmeye ya da inanmaz sisteme.
    Bizde tecavüz suç değil diyecekler utanmasalar ama şükür ki herkes sapık değil azınlık bunlar ama yüzsüzler.

0|0
    0|0
  • Tecavüzün gururumu varmış? İslam ülkesi deniyorsa tecavüz diye bir kavram bile olmamalı. Hadi dini bir kenara bırakalım kızkardeşine biri o iğrençliği yapsa ülkeye sövmek yerine bizim ülkemizde az yaşanıyor zaten deyip şükürmü edersin? Saçmalık.

2|1
    0|0
    • eee bana neden kusuyorsun?
      Ben sadece bir bilgiyi paylaştım.

''Gönül isterdi hiç yaşanmasın..'' cümlesini yazdım zaten.

• sana bir şey kustuğum yok.

• Sorular direkt bana yöneltilince üzerime alındım bir an. Kusura bakma.

• dogru , Türkiye dünyaya kıyasla çok iyi bu konuda , sonucta bizim erkeklerimiz yeri geliyor Cansız mankenle de işi pişiriyorlar bize tecavüze gerek kalmadan ya da süpürge , sabun , ve damacanaya da hallenenleri... sizlerde görüyorsunuzdur.

3|0
    0|0
    • Bir kızın hayatını karartmaktansa, cansız nesnelere hallenmelerini tercih ederim.

• Meyvelere sebzelere tecavüz edende mi erkekler :D

• Sasirmadim

0|0
    0|0
  • Tebrik ederim sizi ülkemiz için güzel bir araştırma genelde milletimiz ülkesini kötülemek için elinden geleni yapıyor bu sitede özellikle ne çok vatan düşmanı vatan haini var sizi tebrik ediyorum 😊

1|0
    0|0
  • bilmiyordum

0|0
    0|0
  • He onlara yetişsin istiyon yani?

0|0
    0|0
    • Şunu anladım ki ''Tecavüz'' kelimesini ağzına alan bir erkek tecavüzcü oluyor.
      Resmen tecavüzcü muamelesi gördük iyi mi. Ya okuduğunuzu anlamıyorsunuz ya da bana inat yapıyorsunuz. E beni tanımadığınıza göre o zaman birinci madde.

• Türkiyenin bu yöndeki gururu bıdı bıdı yaparsan , alacağın tepki de onu geçmez.

• Ben tecavüzcü ülkelere özenip Türkiyeyi o ülkelerle kıyaslayıp aşağılamaktan bahsediyorum bence senin de buna katılman lazım. Öyle burada az oluyor buna şükredelim diye bir şey yazmadım konuyu başka yerlere çekmeye gerek yok !

• Kaynak?

0|0
    0|0
    • Öteden beriden duyulan bilgileri paylaşmam !
      Bunlar istetiksel verilerdir. Herhangi bir veriyi araştırın, aynı sonuçları göreceksiniz.

• Ne atıp tutmuşum senin hakkında? Sen bilgilerini paylaştın ben de bilgilerimi paylaştım bu kadar.

• Söylediklerini reddetmedim zaten?

Hala istatistik bilmem ne diyen sensin işine gelir gelmez bunu şahsıma yükleme diyorum.

• Cunku tecavuze ugrayan suclandigi icin kimseye soyleyemiyo

1|0
    0|0
  • Bilinçlendirdiğin için teşekkürler

0|0
    0|0
  • Ahhh ah bunun abd si turkiyesi mi var pislik bir sey iste yapmayin a yav

0|0
    0|0
    • Orası öyle ben sıralamada bildilendirmek istedim sadece.

• yalan haber

0|0
    0|0
    • İspatla kaldıralım.

• ay. d soruyu yanlis bir yerimle okumusum turkiyede tecavuz ilk sirada yer aliyor diye okudum. d pardo

• ee napalım tebrik mi edelim sizi bu işin biri bini var mı

0|0
    0|0
    • Tebrik edin diye bir şey yazdım mı?

• Kötünün iyisiyiz yani kendimizi böyle Kandıralim. valla yorumlara verdiğin cevaplardan ayrıca dehşet

0|0
    0|0
    • İyiyiz diye bir şey demedim, o özenilen ülkelere oranla iyiyiz dedim. Kıyaslama yaptım fark ettiyseniz?

• Algılama eksikliği ahlak eksikliğinden iyidir.

• O ahlak eksikliğini de kendinde ara. İkisi de bir insanda ortak ise problem var demektir.

Hem sorduğum soruyu idrak edememişsin, hemde hakkımda bilmeden çirkini ithaflarda bulunmuşsun. Bu ahlaksızlık için gayet güzel bir örnek. Üstelik yaşın da 35... Acınacak haldesin.

• Az çok ne farkeder. tecavüzcülere idam cezası getrilmeli yoksa o pislikler durmicaklar.

0|0
    0|0
    • O konuda haklısınız. Yeteri kadar ceza verilmiyor.

• Gururlanıyomuyduk burda?

0|0
    0|0
    • ''Gurur'' kelimesi sadece ona ithaf edilemez, genel olarak Türk toplumunun ahlaki yapısı diyebiliriz. Haydi bundan gururlanalım diye bir slogan vermedim. Güncellemeyi oku !

• Azı çoğu yok bunun. Belirtmene hiç gerek yoktu.

• ''Gönül isterdi hiç olmasın'' belirttim zaten.
      İstatistik üzerinden konuştum bu az çok meselesini. Yoksa 1 tecavüz suçu da 1 suçtur ve olmaması gerekir.

• Almanyada yasiyorum benim okudugum okulun arkasinda cok tecavüz olaylari oluyordu. Her 2-3 yilda bir ayni yerde... O yoldan okula gelmek zorunda olan arkadaslarimda kendini korumak icin bir sürü sey olurdu yanlarinda.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bu insanlık suçu konusunda asıl anlaşılması gereken konu, bu durumun tüm insanlar arsında yaygın bir sapkınlık olduğudur.

Kadının toplumsal anlamda geçmişten günümüze şekillenmesi ve çeşitli rollere bürünmesi ve toplumun içine iyice entegre olması da pek bir şeyi değişrirmemiştir.

Dünyanın çeşitli noktalarında görülen ölü kadınlarla ilişkiye giren sapkınlardan toplu halde kadın, çocuk ya da erkeğe yapılan tecavüzün bir farkı yoktur. Hatta bu sitede bile zaman zaman şahit oldupumuz "tecavüz fantezisi" düşleyen kadın ve erkek kullanıcılar da bu sapkınlığın bir çeşididir.

Burada söven sayan kullanıcılarda da gördüğümüz ise bu konuya bir ülke erkeğini (Türkiye) genelleyerek bakmalarıdır.

Asıl anlaşılması gereken ise bu durumun sapkın bir düşüncenin ürünü olduğudur ve kimden ya da nereden gelirse gelsin fark etmeyeceğidir.
    Bunu ortaya çıkaran nedenleri birkaç genel noktada toplayabiliriz belki.

-Kadının objeleştirilmesi: Kadın öyle bir noktaya taşınıyor ki günümüzde güzellik, moda, modernizm, özgürlük başlıkları altında tamamıyla bir seks objesi gibi gösterilmeye başlamıştır. Bunu anlamak için en yakınımızdaki bu siteye ve buradan hareketle internet, tv ve yazılı basın ve magazin yayınlarına bakmak yeterlidir.

Cinselliği zorunlu ve olmazsa olmaz bir ihtiyaç gibi gösterilmesi: Evet, cinsel düştüler insanoğlunun duygusal altyapısında ve üremesi için genlerine kodlanmıştır doğadaki her canlı gibi. Ama günümüzde öyle bir hal almıştır ki cinselliği her an her saniye yaşamak sanki zorunluluk ve "günlük bir ihtiyaçmış gibi" gösterilmekte ve zihinlere sürekli cinsellik yaşayın diye empoze edilmektedir. Bunun yapılması düşünemeyen ve farkında olmadan yozlaşan, cinselliği kölesi olarak itaat eden insanı ortaya çıkarmıştır.

1|1
    0|0
    • Çözülen ahlaki yapı: Dünyada artık "özgürlük" etiketi almış başını gidiyor. Kim ne yaparsa eleşririldiğinde "beni yargılayamazsın, ben özgür bir bireyim" şeklinde bir cevapla işin içinden sıyrılıyor.
      bu şekilde zaten toplumlar dizayn edilmekte ve toplumların birikimleri olan ahlaki ve erdemli yapılar tel tel çözülmektedir.
      Bu anlayışla dünyada geçmişlerini bağlı birçok toplumun milli ve manevi değerleri bilinçli şekilde çözülmektedir.

İşte bu genel sebepler ve daha birçok bireysel ve toplumsal nedenler insanları sapkınlıklara ve pisliğin içine itmektedir.
      İşte bu yüzden bu sitedeki gibi kendince suçlu bulup sayıp sövmek hiçbir çeyiz değiştirmez ve kimseye de yararı dokunmaz. Sadece kişinin sinirsel ağını birkaç saniye rahatlatır belki.
      O yüzden tecavüzün dünyaya yayılmış sapkınlıklardan biri olduğu ve insanlık suçu olduğu ve de sebepleri unutulmamalıdır.

Bu anlayışla hareket edip tedbirler almalı ve buna göre toplumların bakış açıları da geliştirilmelidir ki bir işe yarasın...

• Kesinlikle anlatmam gerekenleri uzun uzun anlattınız. Biz bunları dediğimizde ''Herkesin hayatına kimse karışamaz'' bahanesiyle yobaz muamelesi görüyoruz. Bu olay gerçekleri değiştirmez. İnsanın fikri neyse zikri de odur. Örneğini dediğiniz gibi bu sitede çok görüyoruz. Ama işin üzücü kısmı bunları biz anlattığımızda başkasının hayatına karışamazsınız gibi çirkin muamelelere çarpıtılmamızdır. Bazıları gerçeklerden kaçıyor.

• Çok şeffaf bir adaletimiz var öyle ki görünmüyor bile ama var ya ufak tefek.

2|0
    0|0
  • E bu zaten belli bişey. Ama buradaki kapı mandalları bilmeden ötebiliyor. Amerika'da ki erkeklere bile tecavüz oranına bakmak yeter sanırım. Ülkeyi kötülerler anca ama bir halttan haberleri yoktur.

0|0
    0|0
  • Evet haklısın ama Türkiye de gündeme gelmesinin nedeni tecavüz edenlerin ceza almamasi veya çok basit sekilde yirtmasi. Kadınlara giydiği elbiseden dolayi bile tahrik etmissin muamelesi yapilmasi.

2|0
    0|0
  • Bunlar açığa çıkanlar. Ya tayyibin adamlarının üstünü kapadiklari? Tecavüze uğrayıp susanlar? Tecavüze uğrayıp tecavüzcü ile evlendirilenler?

2|0
    0|0
    • Gizli olanları bilmem. İstatistikleri kafamdan uydurmadım, olanı yazdım, bilgilendirme amaçlı.

• Sorun birinden iyi olmak felan değil sorun bozulan insanlar. Şu sözlerle empatini ateşleyeceğim "senin anana bacına yapsalar hoşuna gider mi?".

#inciheryerde

0|0
    0|0
    • Keşke herkes bu bilince sahip olsa. Özellikle bu işe meyilli olanlar.

• Eskiden bakırköyde bir mağazaya gece girip mankenlere boşaldı diye adamı içeri tıkmışlardı diye hatırlıyorum, suçun büyük bölümüde adalet sisteminde buluyorum.

• Bende böyle dusunuyorum , bizim milletimiz salak. 1-2 tane sapık çıkıyor tüm Turk erkeklerini yerin dibine sokuyor mallar. Tecavüz kotu bir şey, ve toplum buna karşı farkındalık kazandı. Türkleri bu konuda oldukça duyarlı olduklarını dusunuyorum.

Bugün Fransa da İngiliz ve Ruslar kavga etmiş her yer kandı. Yanlışlıkla biz kavga etsek ne barbarligimiz kalır, ne caniligimiz.

0|0
    0|0
  • çünkü türkiyede dar görüşlü bir ülke düşünemeyen bir ülkeyiz kısaca şu kız kısa giymiş kesin aranıyor zihniyetinde dolaşan bir ülkeyiz bunların nedeni geri kafalılık ve eğitimdeki saçmalık başka bişey değil

0|0
    0|0
  • Peki ortadoğuda bütün tecavüz olayları kayıt altına alınıyor mu? Orada erkekler evli karısını sekse zorlasa bile tecavüzle yargılanıyor. Türkiye'de hayatı tecavüze uğramakla geçen milyonlarca kadın bunun suç olduğundan bile habersiz.

1|0
    0|0
  • oleyyyy

0|0
    0|0
  • Kaynak?

0|0
    0|0
    • Kaynak sabittir. Veriler Türkiye verileri değil herhangi bir siteden yıla göre bu verilere ulaşabilirsin.

• Ulasip link atarsan sevinirim

• hacı hangi kıza sorsan patlattırıp kendilerini tecavuze ugradım bahanesine kaçıyorlar : D

0|0
    0|0
Yükleniyor...