Din olmasaydı... olurdu?

Din kavramı olmasaydı, din ile alakalı hiçbir şey olmasaydı, tanrı, tanrılar, dinler, ibadetler, mezhepler. Yani uzun lafın kısası dine dair hiçbir şey olmasaydı nasıl bir dünya, nasıl bir evren, nasıl bir yaşam olurdu? Daha iyi olurdu ya da daha kötü olurdu, çünkü...

Noktalı yeri yüreğinden geldiği gibi en içten bir şekilde doldur bakalım.

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• şimdi deistim. din aslında düzeni sağlamaya çalışmış bunu da bir nebze başarmıştır. ama dini silah olarak kullandılar müslümanlar dışında diğer ülkeler bu yğzden dini güçlenmesine izin vermiyorlar. islam da bu kadar abartılıp kabartılmasaydı allah korkusundan çok vicdani ve mantıksal değerlerle hareket edilseydi insanların bilinçli ve ilerlemeye yönelik gelişimine müdahele etmeseydi islam da sorun olmazdı benim için.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sonumuz yokluk olsaydı bu varlık niye. Din insanın yaşam kaynağıdır. Ve öyle olmasaydı darvininde dediği gibi insanlar hayatlarını hayvanlar gibi savaşarak sürdür. Toerisi gerçek olurdu. Bü yüzden bir ateistler hiçbirşeyden memnun olmazlar ve daima asidirler

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ya insanoglunu oldugu sureece yine kotu olur kiskanclik ictenfesatlik para guc hirsi yine ayni bunlwrin bence dinle cok alakasi yok

0|2
    0|0
  • Olmazdık.

0|1
    0|0
  • O zaman sen olmazdın ben olmazdım ve bu dünya olmazdı bu hayal bile edilemez

0|1
    0|0
  • Dini var gibi mi yaşıyorlar ki insanlar :) :)

0|1
    0|0
  • bir kere tartışmaların mezhep kavgalarının çoğu kesilirdi ama insanlar güvensiz hissetmeye devam ederlerdi yaradılış olarak aciz varlıklarız sığınacak koruyup gözetecek bir şey arariz büyük manevi bir güç bu da dualar oluyor

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...