Türkiye'nin uluslararası başarıları neden hep bireysel ya da ikinci sınıf konularda oluyor sizce?

Spor, teknoloji, sanat, bilim gibi birçok konuda; en iyi olmanın eşiğinden dönsek de hiçbir zaman 1 numara olamadık. Olduğumuz alanlar da ne yazık ki bireysel ya da ikinci sınıf konular. Örnek olarak:

-Futbolda hiçbir zaman Avrupa ya da Dünya şampiyonu olamadık 3. ve yarı finalist olduk ama 3. olduğumuzda 4. de Günay Kore'ydi. Yunanistan bile Avrupa şampiyonu oldu.

-Hiçbir önemli turnuvaya ev sahipliği yapamadık. Olimpiyatlar ya da Avrupa Dünya Futbol Şampiyonası gibi. 2004'te Yunanistan bile olimpiyatları aldı. Sadece 2010'da basketbol şampiyonasını aldık.

-Güreş, atletizm, bilardo gibi konularda başarılıyız ama onlar da imkansızlıklara rağmen olan şeyler. Takım işi olarak 1. liğimiz yok.

-Örnekler genelde spordan olsa da teknolojide, üretimde ne yazık ki hep dışa bağımlıyız. Güney Kore bile çalışkanlıkta üretimde teknolojide bizi ikiye katlarken, biz ancak; tekstil, çay, döner, şiş kebap modunda kalmışız.

Turizmde de Allah vergisi bir güzelliği var ülkenin ama onu da alt üst ediyoruz ne yazık ki zaman zaman. Bence asıl sorun sistemde, insanların sorgulamamasında, düşünmemesinde ve tembellikte yatıyor. Sizce bu acı gerçekleri kırmak mümkün mü ya da bir şeylerin artık ciddi anlamda değişeceğine inancınız var mı?

1|2
2|15

En İyi Kız Görüşü

• Tüketim toplumu oluşumuzdan eskiden daha bir çalışkandık bence şimdi üniversite okuyup işsiz kalanlar arttı.

Bizim milletin aklı utanarak söylüyorum ki kötülüğe çalışıyor. Pirince bile hile katan biziz, her şeyin dandiğini yapıyoruz dayanmıyor eşyalar yabancı ülke ürünleri kadar. Çocukluğumuzdaki kemikleşmiş firmalar ülkede hala sektör liderleri yeniler azınlık dikiş tutturacakları şaibeli.

Kolay yoldan para kazanma sevdasını geçip yenilikçi düşünceler ile hayata güzelce bakabilsek bir umut ama maalesef ben pek umutlu değilim bugünlerde.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Turkiye de bunun alt yapisini olisturabilecek ne toplum bilinci nede tesvik var. Türkiyenin gündüz kuşaginda evlendirme programi izlenme orani %54. Ekran basinda cekirdek citleyip kimin kizi kiminle fingirdemis diye merak eden bir bireyin avrupa buz pateni sampiyonasi birey yrristirmeaini bekleyemeyiz. Aslinda degerlerimize cok güzel sahip çikiyoruz. Dünya kafes dövüşcümüzü (!) omuzlardan indiremiyoruz mesela. Sinan şamil sam agirsiklet boks sampiyonumuz. Hangi devlet yanindaydi ölürken. Biz böyle absürt bir milletiz.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Çok güzel tespitlerin var kardeşim.
    Ben şunu diyorum.
    Türkiye'deki şoförler, yayalara öncelik verdiği zaman ancak biz dereceler alırız.
    Araç içinde adam sanki yolların sahibi gibi yayayı görmesine rağmen üzerine üzerine sürüyorsa yuh onun insanlığına.
    Oysa araçla gitmenin avantajı var.
    Yağmurda yaya bir an çabucak karşıya geçeyim derken yola atlıyor, sürücü aracının içinde ıslanmadığı halde yayaya yol vermekten kaçıyor...
    Bu, sadece bir örnek.
    Yani özet şu.
    İnsanlar birbirine saygılı olursa, Türkiye dereceye girecektir inşallah.

0|0
    0|0
  • Bu ülkenin insanı ciddi anlamda bir tembellik ve ara eleman olmanın kurbanı. Herkes inşaat dikip zengin olma peşinde kimse yeni bir inşaat teknolojisi geliştirmenin peşinde değil mesela. Bir metro köprü yapılacağı zaman hemen japonları arıyoruz. Ülkede çok para var doğrudur ama bu paranın hepsi insanların vergilerinden geliyor dolayısıyla insanlar fakir ve emeğin karşılığı düşük. Sistem yönetenlerin zengin olması üzerine kurulmuş. Aynı zamanda ülke büyük görünebilir ama ar-ge konusunda gelişmemiş bir ülkenin hiçbir konuda hiçbir şansı yoktur. Ar-ge yapmayan tükenmez kalemi bile çinden alan bir ülkeyiz.

0|0
    0|0
  • çünki biz devlet içinden dini tam söküp atmışken tekrar dönüş yaptık cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllara bak uçak fabrikaların tank fabrikaların vardı üretiyodun sonra kıbrıs harekatında kaddafi olmasaydı çıkarma yapamaz duruma geldin din devlet içinde barındığı süre boyunca hiç bir ülke gelişemez dünyadaki süper güçlere bak hep dini ikinci plana aldıktan sonra süper güç olmuşlardr çünki din bir sömürü aracıdır

0|0
    0|0
  • Onun da sırası gelir. Muz kabuğundan doğada çözünen poşet üretebilen, kanserli hücreleti tespit eden, balın organikliği keşfeden ve evde kullanımı hedeflenen makine üretebilen; aklıma henüz gelmeyen ama zaman zaman televizyonda da gördüğüm bunca icat be zeki insan varsa, bir şeyler iyiye gidiyor demektir. Elbette bunun eğitim politikasıyla doğrudan alakası da var yani.

0|0
    0|0
  • Turizm bitti zaten ben manavgatta yaşıyorum bu sezon buran 15.000 kişi göç vermiş ve bu ciddi bir rakam kışın bile daha çok insan turist var diyebilirim

0|0
    0|0
    • maalesef evet doğal bir güzellik zenginlik var ama değerlendiremiyoruz. ensesine vur al ekmeğini konumundayız.

• Dün kayakta 63. Olduğumuz haberi geldi aklıma

0|0
    0|0
  • Türk halkından bir cacık olmaz. O yüzden olanlar normaldir.

0|0
    0|0
  • Gelişemeyişimizin temel sebebi sorgulamamaktır.

0|0
    0|0
  • Bilim? Biz? 😆😆

0|0
    0|0
  • E olimpiyatları komitesi verdi de biz mi almadık? Sporda da bizim başarılı olduğumuz güreş gibi, halter gibi bir çok spor var, ama atletik yapımız atletizm konularında veya çeviklik gerektiren konularda iyi değil.

0|0
    0|0
  • Zihni iģdis edilmiş yani doğurganligi/üretkenligi ortadan kaldırılmış bir milletin, başarısı olur mu?

0|0
    0|0
  • Turizm krolar tarafından esir alınmıs m.

0|0
    0|0
  • Ben adamlara fizik diyorum aç kalırsın diyolar ne diyeyim artık...

0|0
    0|0
  • Atası ile övünerek ilerleyen bir ulus anaca atası kadar ilrler ve bizim topumumuz da anca geriden geldiği içindir ki ileri alanlarda baş gösteremez hele dünyada sadece kendilerini temiz iyi bir güruh olarak gören felan filan...

0|0
    0|0
  • Biz birbirimizi nasil sikerriz diye düşündüğümüz oçin bu haldeyiz

0|0
    0|0
Yükleniyor...