Din ve ateizm. sizde merak ediyor musunuz?

Bir insan düşünün. ondan izin alınmadan hayata getirilmiş ve bir şekilde canı çıkana kadar yaşamak zorunda. Bu insana iyi ve kötü öğretiliyor. Kendi başına gelmesini istemediği bir şeyi başkasına yapmaması konusunda tembih ediliyor. Kısacası karşısına 2 seçenek sunuluyor. İyi ve kötü..

Bu çocuk doğal seleksyon şeklinde hangi coğrafyada doğmuş ise kimliğine o coğrafyada doğan insanların dinleri yapıştırılıyor. 9 aylık bir müslüman olarak geliyor mesela dünyaya. belli bir yaşa geldiğinde çocuk merak etmeye başlıyor ve sorguluyor.

+Baba / Anne ben dünyaya nasıl geldim?
- Biz getirdik oğlum

Çocuk biraz daha büyüyor. ama aklında hep aynı soru '' Nasıl '' ? Sonra yaşı biraz daha büyüyor bu çocuğun. Ergenliğe giriyor. Artık bacaklarının arasındaki ne işe yarıyor oda farkında. ama kafası hala bulanık. Daha uzak yerlere gidiyor aklı.

'' Varlık '' mesela. nedir varlık? sürekli duyduğu Yaradan kimdir? onu ne için anne rahmine koymuştur? ona öğütleri nelerdir? peki ya mükafatları? cezaları? hepsini öğreniyor çocuk.

YAZININ DEVAMI AŞAĞIDA

Güncellemeler:

Kendini ve kendi dinini öğrenmeye başlıyor.. Annesi babası neden yazın ortasında 17-18 saat boyunca aç kalıyor? çocuk durmadan soruyor kendine ibadet eziyetle yapılabilir mi? neden giydirilip kokular sürülüp ailesi ile birlikte bir hayvanın ölümünü izlemeye gidiyor ki bayramda?
Çocuk bayram günü kurban kesilecek olan mekana geliyor ve oturuyor bir sandalyeye. önünden 3-4 tane iri yarı adam bir danayı zar zor tutarak ve bir forklift yardımıyla bacaklarından bağlayıp, asıp boğazını kesmek istiyorlar. Çocuk ve oradaki herkes hayvanın hislerini anlayabiliyor. Hayvan direniyor öldürüleceğini anlayarak. Ama nafile. Çoktan karar verilmiş durumda. Hayvan bacaklarından bağlanıyor ve forkliftle başı aşağı gelecek şekilde kaldırılıyor. '' Usta '' vuruyor bıçağı dananın boynuna.

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Oncelikle bilginin basi yanlis oldugu icin okumaya devam etmedim insanlar dogmadan once onlara soruldu ve ne olarak gelmek istedikleride soruldu

0|0
    0|0
    • Yorumun altına devam etmem gerekiyor çünki metin yetmiyor bu yorumun altına devam ediyorum yukarıdaki son kelimeden devam edebilirsiniz.

• Müslüman oluyorsunda birşey mi değişiyor? Daha dün kendine müslüman diyenler iftar çadırına gelen 10 yaşındaki suriyeli çocukları tekme tokat dışarı attılar. Önemli olan Allah'ın rızasını kazanmak.

• Muslumanligi insanlara degil kitaba bakarak anlaman gerekecek

Erkekler Ne Diyor 1

• yanlış kopyalamışın

0|0
    0|0
Yükleniyor...