Çalışmak zorundayım ama istemiyorum?

Ailem çok fakir. evimiz arabamız güzel eşyalarımız yok. Annem çalışıyor hep o evi döndürüyor beni de kardeşimi de okutuyor. Babam ne yapıyor bilmiyoruz bazen para getirir eve bazen getirmez. Benim 19 yaşında üniversite öğrencisiyim. Uzaktan eğitim okuyorum 1000 tl harç yatırıyoruz.(dönem başı). Geçen yaz bir züccaciyede çalıştım. Ama o kadar kötü bir patron vardı ki... Erkekti ama ADAM değildi.12 saat çalıştırır 5 dakika oturup dinlenmemize izin vermezdi. En ufak kusur bulsa aarlardı müşterilerin yanında. mal gelirdi biz kız halimizle canımız çıka çıka o ağır malları taşırdık. Kollarım bacaklarım morarmıştı artık. Hep elinde telefonuyla sevgilisiyle konuşurdu. Müşteriye eksik para bile verirdi. En sonunda dayanamadım işte ayrıldım. Ona çıkma gerekçemi anlatırken bana işimi öğretme dedi azarladı. oysa bir şey bildiğini de sanmıyorum.20-21 yaşında ancadır. Esnaf hakkında bile dedikodu yapıyordu sürekli. Çok ağlamıştım onun yüzünden. Bu nedenle çalışmaya çok korkuyorum. gene kötü davranıcaklar dinlendirmicekler diye. Normalde çalışma saatlerine baktığımda 8 saat yazıyor hep ama 12 saat çalıştırıyorlar.12 saat çok fazla bu kadar çalışmak istemiyorum. tavsiyelerinize ihtiyacım var.

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Ist avrupa yakasindaysan satis ofisinde gelen gidenle ilgilenicek birine ihtiyacimiz var

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Başka bir iş

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• O zaman calisma knk.

0|0
    0|0
  • Herzaman ayni insanlar gelmez. Bicok patron iscisin kendi evindeki ailesi gibi bakar. Korkmana gerek yok guzel bir is bulursan calis

0|0
    0|0
    • biliyorum bu dediğin şeyi defaalrca kendime söylüyorum o beni işten soğutan çocuktan o kadar nefret ediorum ki elimden gelse öldürücem. aşırı tırsıyorum zaten asosyalim

• Boşver elalemi sikattir et o tip dedikoducu dostum cocuklarını sen çalış hayata biraz erken atılmış olursun dik dur kimseye kulak verme

0|0
    0|0
    • hayata atılmaktan çok okul zamanı harcımı vs çıkarsam yeter. ailemi zorlamak istemiyorum.

• güzel bir avm tarzı yerde part time iş bul biraz tecrübe kazan sonra daha iyi yerlere gidersin :)

0|0
    0|0
    • yaşadığım yere yakın avm de yokki

• garsonluk her yerde var. ama birkaç yıl önce garson olarak çalıştığım cafenni sahibi beni taciz etmeye yeltenmişti o yüzden ailem cafeye izin vermez

• Her yerde olabilir o sadece cafe sahibine bağlı bir şey değil :)

• Onun yavşaklığı adam olanlarda var böyle bir önyargın oluşmasın

0|0
    0|0
  • Markette çalış günlük 55 tl

0|0
    0|0
  • bime basvur. 1700 maas veriyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...