Ateistlerin günahı neydi?

Kuran'a göre Tanrı bazılarının kalplerini mühürlemiş, onlardan imanı esirgemiştir. (Biz ateistler o kişilerdeniz belli ki). Peki bu durumda Tanrı bize haksızlık yapmış olmuyor mu? Bizim ne suçumuz var? Bu Tanrı'nın adil sıfatıyla çelişmiyor mu?(Bizim ateist olacağımızı biliyordu ve bunu bilerek yarattıysa şimdi neden şikayetçi oluyor)

0|1
17|52

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim sorguladığın öncelikle seni tebrik ediyorum emin ol müslüman olduğunu söyleyen bir çok yalancı Kuran'dan bir ayet bilmez Türkçe. Kalp mühürleme olayı ateistlerden çok yalancı sahtekar müslümanlar için geçerli çünkü doğruyu göremiyorlar ve dinden çok istek ve Arzu'ları ağır basıyor günah olduğunu bilerek günah işliyor iki ibadet yapıp cennete gidecek sanıyor. Kuran cennet ve cehennem ebedidir diyor bu kişiler gidip kimin söylediği belirsiz Kuran'a aykırı olan " kertenkele öldüren cennete gider , şunu yapana Ateş haram kılınır " şeklindeki hurafelere inanır. Allah'ın kalp mühürlemesi kişinin kendi seçimi iledir. İmana gelmeyecek kişiler Allah tarafından kalpleri mühürlenirden Kasıt bu kişi be yapsan ne etsen asla İmana gelmek istemiyor demektir. Eğer sen İmana gelmek istersen zincirleri kırar aşlahınn dostu olabilirsin kapı her zaman açık yeter ki sen kapılarını kapatma güzel kardeşim. Gel ne olursan ol gel Allah'ın daveti ölene kadar geçerli.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• şimdi yok onu demek istemedi aslında şunu demek istedi diye brisürü insan doluşur :D onlarda bahane çok bu kitap madem anlaşılması zor ve ikiliklerle dolu bir kitap ve bir cümlenin birden çok anlamı var nasıl kutsal kitap olabilir? nasıl evrensel olabilir? ayrıca apaçık anlaşılır indirdik diyede ayet var üstelik ama müslümanlar ayet çözümlemesi yapıp duruyorlar...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 51

• Eğer siz günah işlemeseydiniz, Allah sizi helak eder ve yerinize, günah işleyip, peşinden tövbe eden kullar yaratırdı.” (Müslim, Tevbe, 9, 10, 11). Kuran'ı okurken açık aramak için değil anlamına erişmek için okumalısın işte burası çelişiyor açık buldum tarzında yaklaşımı getirirsen hangi kitabı okursan oku oradan bir cümleyi alır öncesinde neler yazıldığı o cümleye nasıl bir anlam verildiğini saptırırsın. Mecazi bir anlatım var o bahsettiğin ayette (Bakara 7) Sen yorgunluktan öldüm derken yorgunluktan ölmezsin söylemesende bilirsin ki onun "sanki" yorgunluktan öldüm veya ayaklarıma kara sular indi derken ayaklarına kara sular inmemiştir "sanki" anlamı vardır burada acıkça söylemezsin sanki diye o gizli bir kelimedir. Şimdi gelelim bakara suresine. "Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir, gözlerinde de kalın bir perde bulunmaktadır ve onlar için büyük bir azap vardır." Doğrudan bir anlam olmadığını nerede biliyoruz burada çünkü Kuran'ı bir bütün şeklinde okursan insanı tanımlarken zaten insanın günah işleyen bir varlık olup Allah'ın affedici olduğu anlamını benimsersin başta verdiğim ayette apaçık yazıyor zaten. Şimdi Sanki manasını katıp bir oku bakalım verdiğim ayeti nasıl bir anlam çıkıyor. Allah ebedi ve ezelidir bütün her şeyi bilir senin bu soruyu soracağını benim cevap vereceğimi bildiği gibi işleyeceğimiz günahı sevabı her şeyi öncesinden bilir. Ona rağmen bak sen dünyadasın ve bende dünyadayım kendi irademizle o anları yaşayacağız ve öleceğiz. Umarım faydalı olmuştur anlattıklarım çok yanlış bir şekilde anlamışın çünkü veya öyle aktarılmış sana.

1|0
    0|0
  • Bunun mânâsı; artık öyle bir hâle geçiyorlar ki, gökyüzüne "Lâ ilahe illâllah!" yazsan, iman etmeyecekler..

Kalbleri hiçbir zaman Allah'ın varlığına inanmayacak.. Artık kalb vazifesini yapmayacak.. Ümit yok..
    O yüzden biz onların kalblerini mühürledik demektir..

Nasıl iflas etmiş bir fabrikaya mühür vurulur.. Öyle de iflas etmiş kalbe mühür vurulur..

Yoksa, Allah mühürlediği için değil..

#Vesselam

2|0
    0|0
  • Allah senin kalbini mühürlememiş kardeşim. Sen kendi kalbini mühürlemişsin. Zira bu soruyu sorabilecek kadar akla sahip birisi araştırıp pek ala iman da edebilir. Ama sen inanmamakta inkar etmekte ısrar ediyorsun. İşte burada kalplerinin mühürlenmesi tam olarak senin yaptığın inkar fiilinden geliyor.

Detaylı okumak istersen araştır burada sorup insanları küfre davet etme.

www.kadereiman.com/kalplerin-muehuerlenmesi-ve-kader

Tam olarak sorunun cevabı var.

0|0
    0|0
  • Allah insanin emeginden fazlasi yoktur diyor :)))

şöyle diyim dünyanın dönmesi Tanrinin elinde degistiremezsin.. veya güneşin hidrojen yakip ısı yaymasi bunu da degistirmeye gücümüz yetmez...

ama okuyup kişisel sorgulamalar yapıp egriyi dogruyu kavrayabilme yetenegimiz var bunu yapabiliriz.. sen ateist olursun... ben müslüman... felsefi mantikla giderseb teizim ateizmden daha mantikli dir.. çünki bu hayatin sonu var ve madde olarak sonsuza kadar kalacagimi düşünmüyorum. baska bir boyutta tekrar yasicagima inaniyorum.. bu beni bir şevkle yasatiyor...

Eğer ahiret olmazsa dünya hayatinin değeri olmaz.. hayvanlar gibi sistemin bir parcasi olursun... sadece kocaman bir hicc...

0|0
    0|0
  • Yav kardeşim bak boşuna uğraşıyoruz birbirimizle. Dünya da 6.5 milyar insan var ve her bir insanin beyninde 1 trilyon Glia sinir hücresi 100 milyar beyin nöronu var. Sence bunun adi tesadüf olabilir mi? Tesadüfen 6.5 milyar insanin her birinin beyinlerinde bunun olmasinin imkani var mı? Bunu dizayn eden, düzenleyen, kontrol eden bir yaraticinin olduğu ap açık 0rtada değil mi? Bu tesadüf olamaz mantik dışı. Bunu dizayn eden bir yaratici var oda Allah.

0|1
    0|0
  • “Ne zaman onlara: “Şu güzel insanların iman ettiği gibi siz de iman edin.” denilse, “Yani, o beyinsizlerin inandıkları gibi mi inanalım?” derler. Asıl beyinsizler kendileridir de farkında değiller.” (Bakara, 2/13)

1|3
    0|0
  • İnsan hayatını seçen sensin. Özgür iraden de var.

0|0
    0|0
  • Şikayetçi? 😂😂😂😂😂😂😂😂

0|0
    0|0
  • siz ateistler nasıl bir düşünce mekanizmasına sahipsiniz hakkaten merak ediyom bazen bacı :)

siz böyle olduğunuz için kalpleriniz mühürleniyor.

siz derken sen buna dahil değilsin bence.
    sorguluyorsun merak ediyorsun kestirip atmıyorsun Allah'ın varlığını.

ağzın söylese de kalbin ihtimal veriyor %40 iman sularındasın.

sadece biraz dini bilgi yüklemeye tabitutulmalısın :)

Allah'a emanet ol :)

0|0
    0|0
  • allah iman etmediler allah´a şirik koşuyorlar o yüz den ebedi cehemem yancakar kurtuşu yok onlar için

0|0
    0|0
    • allahı inkar etmeleri yaradılışı inkar hersey kendi kendi muşu diyolar açık ça inkar şirk

• Hani nerde adalet

2|0
    0|0
  • Olaylar hayal ürünü olursa olacağı bu :) ne mühürmüş be biz istemezmiydik cennette gögüsleri tomurcuklanmış kızları ya da badem gözlüleri:) ya da ikişer üçer dörder kadınlarla evlenmeyi vs vs kısacası tüm tektanrılı ibrahimi dinlerde böyle tevratta da incilde de kuranda da her din öncesini bozuk sonrasını yalan sayar bence sorun tanrıda gönder bir tane koru mis gibi

0|0
    0|0
  • Tanrının varlığını kabul ediyorsan mühürü kendin aç becerikli birine benziyorsun belkide Tanrı seni daha güçlü olduğun için mühürlemiştir.

1|1
    0|0
  • Bile bile yanlışta ısrar edenlerin evet kalpleri mühürlendi tıpkı şeytan gibi
    Seni öbür dünyada cehennemde yaksaydı diyecektin ki bu nasıl adalet ben ne yaptım da yanıyorum

0|0
    0|0
  • Sana musluman ol diye akil irade vermis ama sen hala inkar ediyosun

0|1
    0|0
  • Tanrinin senden sikayetci oldugunu nerden biliyorsun

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • demek istenen o değildir inkarcılıkta ısrar edenlerin basiretini bağlamıştır onların iman etmesini istemiyor artık demektir

• allah sana bide irade vermiş kulan diye demi

0|0
    0|0
  • Bahsettiğin ayetleri linkler ya da yazarsan yeterli açıklama yapabilirim

0|0
    0|0
  • Haklisin knk ee napak simdi

0|0
    0|0
  • Ben sana kalbin muhurlendi desem hemen inanip ' aa evet , benim kalbim muhurlenmis ondan inanmiyorum ' mu diceksin. Tamam zekilik yapip sorguluyosunuz anladimda şu sorgulama zamaninda size verilen akil nimetini bir kenara atmayin.

0|0
    0|0
  • Akıl fikir irade yoksunlugu bu olsa gerek
    Bir insan önce hakikate bakar ondan sonra karar verir ama bu senin hakikatin degil evrensel hakikat

0|0
    0|0
  • Herkes inandığı yolu seçmekte özgür hristiyanlar müslüman oluyor. Suç olarak görüyorsan sende dine inan

0|1
    0|0
  • Hangi ayette okudun kalplerinizin mühürlendiğini? Ayrıca beynin yok mu müslüman ol kur an dan allah tan haberin var oku tövbe et müslüman ol ibadetini et seni engelleyen ne?

0|0
    0|0
  • tanrı diye bir şey yoktur. Dinler kitleleri sömürmek için icat edilmiş psikolojik kontrol sistemleridir.

0|0
    0|0
  • şikayetci oldugu yok ayrıca madem kuranı araştırdın dogru yolu bulmalısın allah kullarını sınar kimini fakirlikle kimini zenginlikle seninkide ateistlikle

0|0
    0|0
  • Külli irade
    Cüzi irade diyorum araştır

0|0
    0|0
  • Tanri oyaliyor seni beni bulabilecek mi diye sonra da eceee diyecek

0|1
    0|0
  • Beyin yok mu sende. Akıl yok mu Allah senin yaptıgın hareketlerden gecmişinide gelecegıni bildiği için esirgemiş.

0|0
    0|0
  • hiç fikrim yok.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    21

Kızlar Ne Diyor 16

• Kardeş son ana kadar birinin Müslüman ya da ateist olacağı şaibelidir maalesef son nefeste bile Müslümanlardan şeytan imanını çalmaya gelirmiş hassas konu mübarek gün.

Allah bilir herkesin içini. Biz göremiyoruz.
    Allah ile ruhlar kavilleştik bütün ruhlar yaratılıştan önce biz Müslümanların inandığı bu.

Müslüman için der ki imanı gömleği gibi çıkar gider de farkına varmaz kişi.
    Belki kalpler değiştiği içindir zira dinimizde şirk koşmayana cennet müjdelenmiştir.

Bilgimi doğruladım şimdi tam cevabım.
    Evet Allah kalpleri mühürler ama kulun yaptıkları üstüne bu ayeti sadece baz almadan evveline de bakmalı. Allah bize zulmetmez biz nasıl ki kendi ateşimizi cehenneme götüreceğiz beraberimizde bu da böyle.

Kur an' da Allah uyarıyor bu hareketler olursa kalp mühürlenir.

Benim için Allah adalettir sayende unutmak üzere olduğumu yine hatırladım.

0|0
    0|0
  • Hakkat ha, bir de şey var. Koca dünyada bilmem kaç bin hatta milyon yıllık tarihte o kadar çok tanrılar, putlar, farklı inançlar varken bir tek seninki doğru. Herkes cehenneme gidecekken bir tek siz gideceksiniz cennete.

1|0
    0|0
  • . iyi soru hadi bakim ateyiz olmayanlar cevaplasın bu sefer :d

1|0
    0|0
  • İradesi olan herkes hayatı evreni yaraanı sorgulamalı ve araştırmalı. Kader vardır bir de bunu şekillendiren insan vardır. Nice katolikler ve diğer dine mensup insanlar nereden geldiğini niçin burda olduğunu ve öldükten sonra nereye gideceğini sorgulayıp dinler tarihi dersinden islamı keşfedip müslüman olmuş. Aklın varsa kullan sence bu kısa ömürlü dünya bir sınav dünyası değil mi Allah sadece izliyor iman edene de rızkını veriyor. Herkes hesabını ahirette verecek sana sorulanlara senin bile aklın aciz kalacak sen kimsin ki?

0|0
    0|0
  • İnançta mantık, adalet aranmaz inanılır sadece.

0|2
    0|0
  • Allah onlarin kalbini muhurledi doye ateist olmuyorlar. Ateist olacaklarini allah bildigi icin muhurluyor

0|0
    0|0
  • Ateistsen allaha inanmiyosun demektir o zaman bunu sorgulaman sacma degilmi?

0|0
    0|0
  • Nefsin ve iraden var istersen kendinde doğru yolu bulabilirsin

0|0
    0|0
  • Neden bazı kişilerin kalplerini mühürlesin ki o kadar vicdansız mı Tanrı irade dersen benim dediğimi yapacaksın yapmazsan yanarsın bu seçim değil bence zorlama

0|0
    0|0
  • Ateistten bana mı ateistsin kendine ateistsin. Umrumda bilem değilsin.

0|1
    0|0
  • ben bunu dile getirmiştim geçenlerde

0|0
    0|0
  • Ateistler tanrıya inanmaz bu neyin kafası? jsdnhksadalhdaudbhsıd

0|0
    0|0
  • Anlamadım

0|0
    0|0
  • Akıl beyin vermiş irade vermiş ayırt edebil diye

0|0
    0|0
  • Benimde kafam karışıyor bu konuda eşitlik yok bence..

1|0
    0|0
  • Ateistlerin günahı derken?😂

0|1
    0|0
    • Komikti ama ben bu kızı kendime benzettim bende aradayım aslında ama direk ateistim diyor kendisine. belliki sorgulama vaktinde

Yükleniyor...