"Herkes dünyayı kurtarmak istiyor ama kimse annesinin bulaşıkları yıkamasına yardım etmiyor.". Neden?

Herkes kendi kapısının önünü süpürse, kendi küçük dünyasında adil ve doğru davransa, dünya zaten çok güzel bir yer olmaz mıydı?

5|7
21|39

En İyi Erkek Görüşü

• Bahsettiğin kesimin aksine istisna olan beylerdenim.

Anneme ev işleri olan : bulaşık, cam silme, kahvaltı hazırlama, çamaşır yıkaması ve asma, halı yıkama ve makina tutma, perde asma, bazen yemek yapmaya yardım etme, boynunu ovma , mobilya tozu alma, parkelere vileda cekme işlerinde yardımcı oluyorum lakin müsayit olduğumda.

İlerde evlenmek nasip olursa eşim olacak olan insanada yardım edicem lakin her zaman değil, çok yorgun, hasta, misafir gelmesi ve işleri yetişmesse vb. durumlarda yardım ederim.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Basit bir cumle ama cogu insan konun bulasik yikamaktan ote oldugunu anlamamis.
    Tabi sitede saniyeler icerisinde bilmem kac tane soru dusuyor. Insanlarin sorgulayacak, dusunecek bir boslugu olmuyor.
    Neyse zaman zaman etrafimda guzellikler yaparim. Belki cok sevilen yemekler, belki sokak hayvanlarina bakiyor olmak, belki yanimda bulunan cocuga resim cizmeyi ogretmek, belki bitki caylarini etrafimdakilere sevdirmek, anlatmak gibi.
    Siradan bir insanin yaptigi kadardir bilmiyorum.
    Fakat soruna gelince birak dunyayi kurtarmayi kendime hayrim oldugunu dusunmuyorum. Yetersiz ve karamsarim.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Bulaşık makinesi bulundu mertlik bozuldu.

Nerde o bulaşıları yıkayan erkekler mirim.

Ben bulaşık yıkamam ama evi süpürürüm.
    Ben bulaşık yıkamam. Bulaşıkları makineye koyarım ve temizlenenleri yerine kaldırırım (doğrudur, yapıyorum).

Evdeki bulaşıklar bir dünya iken, çamaşırlar diz boyu olmuşken bir de anneme gidip onunkileri mi yapayım?

Şaka bir yana. Anneme de bana da bir kadın lazım. Bizim kadın haftada bir gün geliyor. Bir gün bana bir gün de anneme ekstra gel diyorum. Olmaz günüm yok diyor. Ütü yapsın yeter. Var mı tanıdık birisi. Kadının günlüğü 140 TL. 20 gün çalışsa... süper para.

Dünyada adalet aramak, genelevde bakire kadın sormaya benzer.

0|0
    0|0
  • Artık bulaşık makinalari var
    at içine yıkansın.. kim elinde yıkıyor ki..
    Temizlik mevzusuna gelince kapısının önünü komşusunun kapısının önüne süpürenler var akıllarınca kendilerini temiz gösteriyorlar :)

Herkes kendisi için istedigini başkası için istese aslında dünya güzel bir yer olabilir ama
    herkes kendisine istiyor hep bana hep bana

0|0
    0|0
  • Çünkü herkes cennete gitmek istiyor ama ölmek istemiyor.

1|1
    0|0
  • Apartmanda kapı önü neresi bilen kalmadı

0|0
    0|0
  • Benim dunyam yeterince kurtulmus vaziyette, kendi dunyam ailemden ibaret. Baskalarinin dunyasi da umrumda degil acikcasi

1|0
    0|0
  • Şu sozdeki anlam bulasik degil hala makine falan diyenler var. Cok derin ince anlami olan bir soz bence cok begendim.

Herkesin kucuk kendi dunyasina gelirsek kesinlikle oyle, insanlar kendilerinin ne yaptiklarini farkinda degiller ne yapmadiklarininda ne yapabilceklerininde.

0|0
    0|0
  • evet dogru

0|0
    0|0
  • Herkes ''Başkaları nasılsa yapmıyor ben yapsam sanki dünya kurtulacak amaaan'' düşüncesine sahip olduğu için...

0|0
    0|0
  • Katılıyorum

0|0
    0|0
  • Herzaman soylerim Usengeç, Özellikle annesine yardimci olmayan kızdan ev kadını olmaz diye :/

0|0
    0|0
  • elde yıkamasın diye bulaşık makinesi alıyoruz :D

0|0
    0|0
  • Ben istemiyorum, diğer tüelü zaten ev işlerinide yapıyorum.. Pff, bu bile ters im çıktı ya la..

0|0
    0|0
  • @5November

Cünkü insanlar cöplük olmayi seviyor!

Sorunuzun normal anlamina gelince, Annem'in elini sicak sudan soguk suya sokmam.

#AnneDünyaAgliyor!

0|0
    0|0
  • Bir ana 10 evlada bakarda, 10 evlat bir anaya bakamaz

1|2
    0|0
  • bulaşık yıkamak daha zor ya

0|0
    0|0
  • analar kıyıpta evladına bulaşık yıkatmaz. Yani bize kıyamadıkları için hep cefa çekerler. Bence tam tersi evladın omzuna yük bindireceksin ki ileride sudan çıkmış balık olmasın.

0|0
    0|0
  • Dediğin gibi olmazdı
    Kızlar annesini sever ama annesinin yaptığı işleri sevmezler.

0|0
    0|0
  • Bunlar insanlık için hayal ürünü şeyler

0|0
    0|0
  • Niye çoğul konusuyosun ben ediyorum yeri geliyo evde süpürüyorum yemekte yapıyorum kahvaltıda hazırlıyorum niye genelleme yapıyosun oğlum?

0|0
    0|0
  • Abla zora kalınca mecbur yapılıyor ben askerdeyken çok yıkadım ama burada nasıl olsa anne var her şeyi anne yapıyor ki zora kaldımmı yemek bile yapıyorsun ama her şey bir bayanın eli değdiği gibi olmuyor :D

0|0
    0|0
  • Belki bir takım elbise her seyi degistir be kuzu

0|0
    0|0
  • Üzüldüm la simdi canım anneme.

0|0
    0|0
  • insanlardaki motivasyonun harekete geçmesi işin büyüklüğü ile alkalı değil , insanda uyandırdığı duygularla alakalı bulaşık yıkamak gibi monoton bir eylem ile dünyayı değiştirmek gibi bir idealin karşılaştırılması bir garip

0|0
    0|0
  • Çünkü hepimiz bencil birer pisliğiz.

0|0
    0|0
  • Biri yalan diğeri gercekci ondandır

0|0
    0|0
  • Çünkü tv ler ne derse onu yapıyor tüm insanlar.

0|0
    0|0
  • bulaşık makinesi çıktı anneler iyice şımardı :D

0|0
    0|0
  • bulaşık makinesi var canım bu tom mcmahon tarihte kalmış bir insan söylediği sözün modası geçmiş

0|0
    0|0
  • 35 doğru ise, kenara çekilme vaktin gelmiş olmalı mutfakta 😉😂😃

0|0
    0|0
  • ya makinesi olmayanlar napsın

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 20

• Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz deriz ya, çok doğru bir söz. Elimizi taşın altına sokmadıkça ne söylersek söyleyelim inandırıcı olamayız.

Maalesef bazı tembel coğrafyalarda sadece laf üretilirken lafla peynir gemisinin yürümeyeceği akla bile getirilmez. İnsanlığa yararlı olabilmek için işe en yakınımızdan başlamalıyız ki herkes aynı şeyi yaptığında yaratılan kelebek etkisi ile hem bizim hem de gelecek nesiller için yaşanılası bir dünya bırakabilelim.

0|0
    0|0
  • Armut piş ağzıma düş dedikleri olay bu sanırım😏

0|0
    0|0
  • Valla bizim evde bulaşık makinesi yok.
    Genelde ben yıkarım. İstisnai durumlar hariç 😀😀

0|0
    0|0
  • Ben bulaşık yikasam ne yikamasam ne. d

0|0
    0|0
  • Hiçde bilemeneee ben bulaşık yıkarım annem benden daha pratikci o her şeyi makinaya atıyor 😊

0|0
    0|0
  • Bayıldım bu söze ve gercek

0|0
    0|0
  • İşleri böldüğümüz için.

0|0
    0|0
  • Evet vatana millete hayırlı olmak isteyen daha evdeki iş bölüşümüne katkı sağlayamıyor. Möhim şeyler.. s

0|0
    0|0
  • Cünkü bulasik yikamakla dünya kurtarilmiyor😄

0|0
    0|0
  • İnsan dünyayı değiştirmek istyor ise önce kendisinden başlamalı diğer insanları değiştirmeye çalışmak kolaydır ama işin zoru kendinden başlamaktır ki çoğu insan da bundan kaçar

0|0
    0|0
  • İnsanlar kendi menfaatlerini düşünüyor ve herkes birbirinden bekliyor ilk önce insanlardaki zihniyeti değiştirmek lazım 👍

0|0
    0|0
  • Ben ediyorum

0|0
    0|0
  • Dünyayı kurtarma gibi bir çabamız yok kendimizi kurtarirsak kafi..

0|0
    0|0
  • Çok iyi tespit😄 Güya herkes büyük işlerin adamı... Önce kendi çevremize yararımız olsun

0|0
    0|0
  • bana bulaşık demeyin wc bile temizlerim. Dünyadaki en zor iş bulaşık yıkamak.

0|0
    0|0
  • Mantıklı ama bizim bulasik makinemiz car

0|0
    0|0
  • bulasik makinesi var atsın bulasik makinesi :D

0|0
    0|0
  • Laf ebeleri

0|0
    0|0
  • Aynen

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...